Şili`nin enerji şebekesinde Blockchain teknolojisi kullanılacak

Şili enerji düzenleme ajansı olan CNE, ülkedeki enerji şebekesinde Blockchain teknolojisini uygulayacağını açıkladı.

Şili enerji düzenleme ajansı CNE; marjinal maliyetler, ortalama piyasa fiyatları, yakıt fiyatları ve yenilenebilir enerji kanunlarına uyma gibi bilgileri doğrulamak için Blockchain'i kullanacak. CNE yönetici sekreteri André Romero, blokaja doğru ilerlemenin veri güvenliği konusundaki kaygılardan uzak olduğunu belirtti.
 
Romero, "Ulusal Enerji Komisyonu, bu yenilikçi teknolojiye katılmaya karar verdi ve blok zinciri, açık veri portalında sağladığımız bilgilerin değiştirilmemiş veya değiştirilmemiş ve değiştirilemeyen kayıt bırakılmadığını onaylamamızı sağlayacak bir dijital noter olarak kullanmaya karar verdik. "dedi.
 
Romero, teknolojinin düzenleyici kurum tarafından sağlanan verilere olan güveni artıracağını ve yatırımcıların, menfaat sahiplerinin ve kamuoyunun güveni artırdığını da sözlerine ekledi. Şili, teknolojiyi Mart 2018'de uygulamayı planlıyor.
 
BLOCKCHAİN ENERJİ ŞİRLETLERİ İÇİN NİMET
 
Blockchain teknolojisi endüstrinin çeşitli sektörlerindeki düzenleyicilerdeki enerji şirketleri için bir nimet olduğunu kanıtladı. S & P Global Platts kısa süre önce Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki petrol hakkında bilgi vermek için kendi Blockchain çözümünü kullanacaklarını açıkladı.
 
WePower projesi, ölçme verilerini şebeke operasyonları ve gelişmiş analitikler ile entegre etmek için "akıllı ölçüm" ü inşa etmek için Blockchain çözümleri kullandı. Ethereum tabanlı bu platform, tüketicilerin güçleri için yenilenebilir enerji kaynaklarına doğrudan bağlanmalarını sağlıyor.
 

03.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p