Stabil kripto para birimi USD Coin, Coinbase’te listelendi

Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan ve eylül ayında da piyasaya sürülen USD Coin, Coinbase’te listelendi.

Goldman Sachs destekli Circle’ın Bitmain ortaklığında geliştirdiği USD Coin kampanya sürecinde 110 milyon dolar fon toplayarak dikkatleri üzerine çekmişti. 27 Eylül’de piyasaya sürülen USD Coin, Poloniex, OKEx, Huobi ve Coinex gibi önemli borsalarda listeleniyordu.

ABD’nin ve dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase, bugün yaptığı açıklamayla çiçeği burnunda stabil kripto para birimi USD Coin’i listelediğini duyurdu. USD Coin (USDC) Coinbase tarafından listelenen ilk stabil kripto para birimi olma özelliğini taşıyor. Coinbase ayrıca ilk kez geçtiğimiz haftalarda bir ERC-20 token’ını listelemişti. 0x’in ardından USD Coin’i de platforma dahil eden Coinbase böylece ikinci ERC-20 token’ını da listelemiş oldu.

USD Coin, CENTRE konsorsiyumu tarafından geliştirilmişti. CENTRE’ın kurucu üyeleri arasında ise Circle ve Coinbase yer alıyor. Ethereum ağında geliştirilen USD Coin’in her bir token’ı ABD dolarına bire bir olarak sabitlenmiş durumda.

Coinbase halihazırda USD Coin’i destekliyor. Coinbase Pro’nun ise gelecek haftalarda USD Coin’i listelemesi bekleniyor. Diğer yandan lider stabil kripto para birimi Tether ise her geçen gün kan kaybediyor. Hong Kong merkezli kripto para borsası Bitfinex’in iflas ettiği iddiası sonucu dolara bire bir endeksli Tether’ın değeri 0,9 cent’e gerilemişti. Henüz piyasaya geçtiğimiz ay sürülmüş olan USD Coin, Paxos ve Gemini Dollar ise OKEx ve Huobi borsalarında listelendi.(ccn.com)

24.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p