Stellar’ın değerini katlayabilecek 3 büyük ortaklık

Stellar (XLM), son birkaç yılda ciddi ortaklıklara imza attı. Bu ortaklıkların Stellar`ın 2018 yılında değerini yeni zirvelere taşımasında etkili olması öngörülüyor.

2017 yılı neredeyse diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi Stellar için de oldukça iyi geçmişti. 2018’de kripto paraların ayı piyasasına girmesiyle Stellar da büyük ölçüde değer kaybetti. Bununla birlikte ayılar piyasadan çekildikçe Stellar, kayda değer bir toparlanma sergileyen en büyük kripto paralar arasında yer aldı.
 
2018 yılı Stellar’ın yeni bir zirveyi test ettiği yıl olabilir. Stellar’ın etrafındaki heyecan, sınır ötesi işlemleri birkaç saniyeye kadar indiren teknolojisine çok şey borçlu. Ancak hepsi bununla sınırlı değil, kripto dApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin yaratılmasına ve çalıştırılmasına izin veriyor.
 
Stellar, son birkaç yılda ciddi ortaklıklara imza attı. Bu ortaklıkların Stellar’ın 2018 yılında değerini yeni zirvelere taşımasında etkili olması öngörülüyor.
 
IBM
 
IBM ortaklığı, Stellar’ı Ripple’a karşı güçlü bir pozisyona soktu. Şu anda IBM blok zinciri üzerinde aktif bir şekilde çalışan Stellar hakkında ortada önemli bir iddia var. Merkez bankalarının IBM aracılığıyla Stellar ağı üzerinde kendi dijital tokenlerini yaratmaları olasılığının oldukça yüksek olduğu söyleniyor.
 
IBM’in Blockchain Geliştirme Başkanı Jesse Lund, bir blok zinciri üzerinde kendi kripto paralarını çıkarmanın potansiyel faydalarını araştıran 20 merkez bankası ile görüştüğünü açıklamıştı. Lund, ayrıca “Stellar, IBM Blockchain platformu stratejisinin bir parçası” demişti.
 
İlerleyen dönemde IBM ile Stellar arasındaki ortaklık, somut adımlarla güçlendikçe XLM’in değeri, Ripple’ı tehdit eder hale gelebilir, hatta geçebilir.
 
DELOİTTE
 
Stellar, 2016 yılında Deloitte ile ortaklık kurmuştu. Duyuru sırasında Deloitte, amacının dijital bankacılığın gündelik zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olmak olduğunu bildirmişti. Şirket, XLM‘nin Fortune 500 şirketlerinin yüzde 80’inden fazlasına sahip olan bazı müşterileri tarafından benimsenmesinde etkili oldu. Şirket, Stellar’la ilgili danışmanlık hizmetleri sunmanın yanı sıra tüketicilerin Blockchain’in kullanımını anlamalarını sağlamada da hayati öneme sahip.
 
ICICI BANK
 
ICICI, Hindistan’da bir üst düzey bankacılık ve finansal hizmet sağlayıcısı. Stellar ile bu Hindistan merkezli bankanın arasındaki ortaklık, Stellar için çok önemli olabilir. Hindistan, hiçbir banka hesabı olmayan insanların çok fazla yer aldığı dünyanın en büyük popülasyonlarından birine sahip. Bu doğrultuda Stellar Lumens, bankasız işlemler için hayati bir para birimi olabilir.

21.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p