Suudi prenslere şok teklif!

Riyad`da tutuklanan Suudi prenslere mal varlıklarının yüzde 70`ni devretmeleri halinde serbest kalacaklarına ilişkin iddialar ortaya atıldı.

Suudi Arabistan`da gözaltına alınan prenslere mal varlıklarını Riyad yönetimine devretmeleri halinde serbest bırakılma teklifinin  götürüldüğü belirtiliyor.

BBC`nin haberine göre, İngiltere`de yayınlanan Financial Times  gazetesi, yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 Suudi prens ve iş adamının mal varlıklarının yüzde 70`ine el konulmasının  amaçlandığını yazıyor.

Gazeteye bilgi veren konuya yakın iki kaynak, "Yetkililer  gözaltındakilere `Parayı verin, serbest kalın` diyor. Suudi Arabistan`ın eriyen hazinesine bu şekilde kaynak sağlanması  hedefleniyor" dedi.

Yürütülen müzakereler sürecinde bazı mal varlıklarının el  değiştirdiği ve Riyad yönetiminin kontrolüne geçtiği de ifade ediliyor.

Suudi Arabistan`daki operasyonda gözaltına alınanlar arasında, dünyanın en zengin 100 kişisi listesinde de bulunan Prens El Velid bin Talal da var.
Financial Times`a bilgi veren kaynaklar, "Gözaltındaki bazı isimler, mal varlıklarının önemli bir bölümünün Riyad`a devri karşılığında serbest kalmaya razı" diyor.

Haberde pazarlıkların gözaltındaki isimlerin tutulduğu Ritz-Carlton otelinde yapıldığı da haberde yer alan bilgiler arasında.

Uzun süre düşük seyreden petrol fiyatları nedeniyle Suudi Arabistan`ın bütçe açığı geçen yıl 79 milyar dolar seviyesine kadar yükselmişti" denen haberde, savcılığın yaptığı `Yolsuzlukların maliyeti 100 milyar dolara ulaşıyor` açıklaması da hatırlatılıyor.

Financial Times`a konuşan kaynaklardan birisi, yolsuzluk soruşturmasının kapsamı genişlerken yeni gözaltı operasyonlarının da beklenebileceğini söylüyor.

17.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p