TOFAŞ kapılarını halka açıyor

TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ Fabrika Direktörü Erdal Şimşek, salı gününden itibaren haftada 2 gün fabrikayı halkın ziyaretine açacaklarını söyledi.

TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ Fabrika Direktörü Erdal  Şimşek, fabrikada düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların  sinema veya tiyatroya gider gibi internetten randevu alıp cüzi bir ücret  karşılığında biletlerini temin ederek TOFAŞ fabrikasını gezebileceklerini  belirtti.

Bireysel olarak da başvuru yapılabileceğini ifade eden Şimşek, bilet  alabilmek için bir grup veya kurumla birlikte başvurulmasının gerekmediğini  bildirdi.

Şimşek, bu uygulamanın Batı`daki otomobil fabrikalarında ve Amerika`da  yapıldığına işaret ederek, "Oralardaki otomobil firmaları fabrikalarını  gezdiriyorlar, halka açıyorlar. Biz de bunun benzeri bir uygulamayı yapacağız.  Türkiye`de bu uygulama ilk ve tek. Böyle bir gezinin yaratacağı etkiler açısından  biz de çok heyecanlıyız." dedi.

"HAFTADA İKİ GÜN"

TOFAŞ`ın otomobil konusunda 50 yıllık deneyimi olduğunu vurgulayan  Şimşek, "TOFAŞ, teknolojisini, modernizasyonunu, üretim proseslerini ilgi duyan  insanlarla paylaşmak istiyor. Otomobile ilgi duyan insanlar otomobilin üretimine  de ilgi duyuyor. Biz de bundan hareketle böyle bir girişim başlattık. Şu anda  talepleri alıyoruz. Salı gününden itibaren haftada iki gün ziyaretçilerimize  fabrikanın kapılarını açacağız." diye konuştu.

BİR SAATLİK FABRİKA TURU ÖĞRENCİ İÇİN 5, YETİŞKİNLER İÇİN 10  LİRA

Şimşek, ziyaretlerin ilk etapta salı ve perşembe günleri  gerçekleştirileceğini belirterek, "Çok zor da kalırsak ziyaret günlerinin  sayısını artıracağız, artırmak da istiyoruz. Şu anda planımız salı ve perşembe  günleri. Alınacak ücretleri sosyal sorumluluk projelerimizi fonlamak için  kullanacağız. Öğrenci 5, tam 10 lira. Hakikaten sembolik bir ücret. Batıdaki  örneklerinden çok çok daha düşük." ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilerin, üretimin devam ettiği sırada elektrikli araçla  fabrikanın birimlerini dolaşacağını anlatan Şimşek, şöyle konuştu: "Üretimi kesinlikle durdurmayacağız. Ziyarete gelenler üretim  yapılırken görecek. Özellikle öğlen tatillerine, yemek paydoslarına dikkat ederek  saatleri ayarlıyoruz. Fabrikanın çalışırken görülmesini istiyoruz.  Gezdiremediğimiz bazı bölümler var. Onlar da Ar-Ge merkezi, yardımcı bölümler ve  boya bölümü ama bu gezdiremediğimiz bölümler için gezi sırasında ekranlardan  bilgi vereceğiz. Fabrika turumuz yaklaşık bir saat sürüyor."

"2016`DA ÜRETTİKLERİMİZİN YÜZDE 73`ÜNÜ İHRAÇ ETTİK"

TOFAŞ hakkında da bilgi veren Şimşek, fabrikanın 1968 yılında  kurulduğunu hatırlattı. Şimşek, şunları kaydetti: "Türkiye`nin otomotiv sanayi üretim ve ihracatının yüzde 25`ini  gerçekleştiriyoruz. 2016 yılında ürettiklerimizin yüzde 73`ünü ihraç ettik.  Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu ülkeleri gibi 80 farklı ülkeye ihraç ettik.  2016`daki ihracat rakamımız da yaklaşık 280 bin araç. Bunlar rekor sayılar. 2016  araç üretim rakamımız da 384 bin civarında ve bu da Türkiye`nin otomotiv  sanayisinde üretim rekoru.  TOFAŞ olarak aynı zamanda Fiat Chrysler  Automobiles`ın (FCA) Grubu`na bağlı 7 markanın da distribütörlüğünü yapıyoruz.  2016 pazar payımız da yüzde 11 civarında. 2017`de bu pazar payımızı artırmış  durumdayız. 450 bin adet araç üretim kapasitesiyle Türkiye`nin en büyük üretim  kapasitesine sahibiz. 2016`da 384 binlik bölümünü kullandık. 2017 yılında  umuyoruz ki bu kapasitenin bir miktar daha fazlasını kullanacağız. Ticari ve  binek arabalar olmak üzere günlük bin 500 araç üretiyoruz."

17.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p