Tüm zamanların en başarılı 5 ICO’su

ICO`ların başarısını ölçmenin birçok yolu var ama bu liste yalnızca değer artışı göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Buna göre tüm zamanların en başarılı 5 ICO`su.

Her gün onlarca yeni dijital para piyasaya sürülüyor. Bazılarının Bitcoin gibi yükseliş potansiyeli olmakla birlikte büyük çoğunluğu başarıya ulaşamıyor.
 
Dijital paraların başarısını ölçmenin birçok yolu var ama bu liste yalnızca değer artışı göz önünde bulundurularak oluşturuldu.
 
Buna göre tüm zamanların en başarılı 5 ICO’suna bir göz atalım:
 
1- SPACTRECOİN
 
Spectrecoin, gizlilik odaklı bir dijital para birimi. Projenin arkasındaki ekip, “Mandica” takma adına sahip bir lider geliştirici tarafından yönetiliyor.
 
Kasım 2016’daki ICO sırasında 0.001 dolarlık fiyattan bu token’i almış ve 8 Ocak 2018’de 5.5 dolarlık zirve fiyatında bozmuş olsaydınız yüzde 550.000 oranında kâr elde edebilecektiniz. Yayın sırasında 0.5 dolardan işlem gören Spectrecoin’in bu değerlemeyle bugünkü getirisi yüzde 50.000.
 
2- NEO (ESKİDEN ANTSHARES)
 
Ethereum, kendisini Bitcoin’e karşı boyutlandırırken NEO bir adım daha ileri gitti. “Çin Ethereum’u” olarak bilinen NEO, Ethereum gibi akıllı sözleşme işlevselliği taşıyor ama merkezsiz ticaret, dijitalleştirilmiş varlıklar ve kimlik bilgilerinin eklenmesiyle.
 
ICO’larının başarısı kısmen destek veren büyük isimlerden kaynaklanıyor olabilir.
 
Token değerinin 0.03 dolardan 160 dolara kadar yükselmesiyle NEO, yüzde 530.000 oranında artış kaydetti. NEO, yayın esnasında 75 dolardan işlem görüyor ve bugünkü getirisi yüzde 250.000.
 
3- ETHEREUM
 
Dünyanın en büyük ikinci kripto para olan Ethereum‘un geliştiricisi Vitalik Buterin ve ekibi doğru bir şeyler yapıyor olmalı.
 
Bitcoin’den farklı olarak Ethereum, bir kripto paradan daha fazlası. Merkezi olmayan uygulamaları kurmak ve dağıtmak için kullanılan bir defter teknolojisi.
 
ICO sırasında bir Ether, 0.31 dolardan satıldı. 2017 yılının Aralık ayında ise fiyatı 1400 doları gördü ve yüzde 450.000 getiri sağladı. Bir Ether, yayın sırasında 640 dolardan işlem görüyor ve bugünkü getirisi yüzde 205.000.
 
4- STRATİS
 
İngiltere merkezli startup, .NET ve C# ile uyumlu bir platform oluşturdu ve Microsoft ürünlerinin deneyimli kullanıcılarına hitap ediyor. Platform, işletmelere kendi alt yapılarını kurmaya ve korumaya gerek kalmadan özel uygulamalar oluşturma, test etme ve dağıtma yeteneği sunuyor.
 
Projenin ICO’su sırasında token fiyatı 0.01 dolardı ve o dönem Stratis’e yatırım yapanlar, eğer 8 Ocak 2018’de 21 dolarlık zirve fiyatında bozmuşlarsa yüzde 210.000 oranında kâr elde ettiler. Bir Strat, yayın sırasında 5.9 dolardan işlem görüyor ve buna göre bugünkü getirisi yüzde 59.000.
 
5- ARK
 
Projenin ICO’sunda token başına fiyatı 0.01 dolardı. Zirve seviyesi 9.29 dolardı ve o seviyeden bozanlar, yüzde 92.900 oranında getiri elde edebilirlerdi. Yayın sırasında 3,34 dolardan işlem gören ARK, bugünkü değerine göre yüzde 33.000’den fazla değer kazanmış.

23.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p