TÜSİAD`dan flaş Avusturya açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Avusturya hükümetinin Türkiye`ye yaklaşımının, ikili ilişkilere ve Avrupa değerlerine zarar verdiğini belirtti.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nden (TÜSİAD) yapılan yazılı açıklamada, Avusturya’da yeni kurulan  koalisyon hükümetinin programında "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi için  diğer üye devletlerle ittifak arayışı" yönünde ifadeler yer almasının son derece  olumsuz bir girişim olduğu kaydedildi.
 
Avusturya hükümetinin Türkiye'ye yaklaşımının, ikili ilişkilere ve  Avrupa değerlerine zarar verdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Türkiye dahil tüm Avrupa halklarının ekonomik ve güvenlik çıkarları  ile çelişmektedir. Ayrıca, Avrupa'nın küresel rolüne ve demokratik değerlerine  zarar veren popülist siyaset yöneliminin yeni bir halkasıdır. Türkiye'nin  demokratik reform gündemi ve AB sürecine dönmesi önceliğimizdir. AB'nin de aşırı  popülist söylemlerden sakınan yapıcı ve olumlu etki politikalarını benimsemesi  gerekir. Dünyada hızlanan dijital dönüşüm döneminde Batı demokrasisi ve ekonomisi  önemli bir sınavdan geçiyorken, Avrupa'da tarihsel sorumluluk sahibi ve uzak  görüşlü politikaların baskın çıkmasını diliyoruz."

18.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p