VakıfBank`a AFD`den 80 milyon euro kredi

VakıfBank, Fransız Kalkınma Ajansı ile kırsal kalkınma ve tarım sektörlerini desteklemek amacıyla 80 milyon euroluk kredi anlaşması imzaladı.

VakıfBank, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile kırsal kalkınma ve tarım sektörlerini desteklemek amacıyla Türkiye’de bu sektörlerde faaliyet gösteren mikro, küçük ve orta büyüklükteki şirketler ile kooperatif, üretici birlikleri ve çiftçilerin finansmanında kullanılmak üzere toplam 80 milyon euro tutarında kredi anlaşması imzaladı. Kredinin vadesi ilk 3 yıl anapara ödemesiz olmak üzere toplam 12 yıl olarak belirlendi.

VakıfBank ve Fransız Kalkınma Ajansı’nın (AFD) üst düzey yöneticilerinin katılımıyla VakıfBank Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde konuşan VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “VakıfBank olarak aktif bir şekilde uluslararası piyasalardan ülkemize uzun vade ve uygun maliyetli kaynaklar getirip milli ekonomimizin kullanımına sunmaya devam ediyoruz. 80 Milyon euro’luk kredi, AFD’den temin ettiğimiz ilk kredi olması açısından oldukça önemli. Önümüzdeki yıllarda AFD ile ilişkilerimizin boyut ve kapsamının artarak genişleyeceğini ve daha pek çok projede bir araya geleceğimizi ümit ediyorum. Bankamıza ve milli ekonomimize olan destek ve güvenleri nedeni ile AFD yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

"İKİ ÜLKENİN DİNAMİK BİR BİLGİ ALIŞVERİŞİ SAĞLANMASINA YARDIMCI OLACAĞINI UMUYORUZ"

AFD adına imza töreninde açıklama yapan Türkiye Direktörü Serge Snrech: “AFD olarak, VakıfBank`ın tarımsal ve kırsal kredilendirme faaliyetlerinin gelişimini desteklemekten dolayı heyecan duyuyoruz. Tarım, ekonomi ve istihdamdaki rolü nedeniyle stratejik bir sektör ve Türk tüketicilerinin kalite ve çeşitliliği artan ürünlere olan talebi, VakıfBank ile birlikte desteklemeyi hedeflediğimiz kalkınma ve innovasyona olanak sağlıyor. İki ülkenin de uzun bir tarım geleneğine sahip olmasından dolayı bu kredinin, Türkiye ile Fransa arasında dinamik bir bilgi alışverişi sağlanmasına yardımcı olacağını umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Snrech ayrıca “Fransız Kalkınma Ajansı, Türkiye’de düşük sera gazı salınımı ile çevreye duyarlı, kalkınmayı destekleyen, sosyal ve çevresel açılardan sorumlu uygulamaları teşvik eden, aynı zamanda dengeli bölgesel kalkınmaya katkıda bulunma taahhüdünü devam ettirmektedir. Bu bağlamda, kapsayıcı niteliği artırmak için kredi limitinin önemli bir kısmı da Türkiye`nin Kalkınmada Öncelikli Bölgeleri için ayrılmıştır” şeklinde konuştu.

20.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p