Venezuela`dan bir haftada ikinci kripto para birimi

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, bir hafta içinde Petro Gold isimli yeni bir kripto para biriminin tanıtılacağını açıkladı.

CCNde yer alan habere göre, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro yaptığı açıklamada Venezuela'nın ikinci kripto para biriminin değerli metaller tarafından destekleneceğini ve bir hafta içinde Petro Gold isimli kripto para biriminin tanıtılacağını duyurdu.
 
Venezuela Ekonomi Bakanı Simon Zerpa'nın aralık sonunda, ülke genelindeki ekonomik ablukadan kurtulmak için gerçekleştirilebilecek en mantıklı eylemin kripto para piyasasına katılmak olduğunu söylemesinin ardından, Petro adıyla Venezuela'nın sanal para birimleri piyasasına gireceği duyurulmuştu.
 
Maduro, Petro'nun ön satışının başlamasından iki gün sonra yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, gelecek hafta Petro'nun gelişimine katkı sağlayacak olan ve altınla desteklenen Petro Gold'u piyasaya tanıtacağım dedi.
 
Petro için 20 Şubat'ta başlayan ön satışta 82.4 milyon Petro satışa sunulurken Venezuela Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tareck El Aissami pazartesi günü yaptığı açıklamada, Petro kripto para hem Venezuela vatandaşları tarafından hem de yabancı ülke vatandaşları tarafından alınabilir dedi ve Venezuela, petrol destekli kripto para birimi "Petro"nun ön satışının ilk gününde 735 milyon dolar talep topladı.
 
Petro duyurusunun ardından Venezuela muhalefet partisinin çoğunlukta olduğu Kongre, kripto para birimini ülkenin petrol rezervlerini ipotek altına alan yasa dışı ve anayasaya aykırı bir araç olarak tanımlarken, ABD de, Petro'ya yatırım yapan vatandaşlarını, "yaptırımları ihlal ettikleri" konusunda uyardı.
 
Telesurda yer alan habere göre Brezilya, Danimarka, Honduras, Polonya, Norveç ve Orta Doğudan birçok yatırımcı Petro'yla ilgili olan olumlu düşüncelerini belirtirken, bu ülkelerden bazıları Petro'yu bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı.

23.02.2018

Haberler

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma