Yarım asırlık Türk yağ devinden flaş satış kararı

Türkiye`nin eski sanayi kuruluşları arasında yer alan İzmir merkezli Altınyağ Kombinaları, hem Altınyağ`a hem de iştiraki Gürtaş`a ait tüm gayrimenkuller ve makina parkını KDV hariç 34 milyon dolara Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group`a satıyor.

1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Kombinaları yeni ortaklık veya şirketin satışı için yabancı ortak arayışına girdiğini geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile duyurmuştu. Bu duyurunun üzerinden 8 gün geçmesinin ardından beklenen açıklama dün akşam KAP`a gönderildi.

Şirket yaptığı açıklamada hem Altınyağ`a hem de iştiraki Gürtaş`a ait tüm gayrimenkulleri ve makina parkını KDV hariç 34 milyon dolara sahipleri Rus olan Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group`a sattığını duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "20.11.2017 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararına istinaden yapılan görüşmeler neticesinde Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group S.A ile, Şirketimiz Altınyağ`a ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamı ile, İştirakimiz Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.`ye ait Gayrimenkul ve Makina Parkının tamamı KDV hariç 34.000.000 ($) ABD Dolarına satışı yapılmak üzere niyet mektubu imzalanmıştır. İmzalanan bu niyet mektubuna göre önümüzdeki 3 aylık süreçte teknik, hukuksal, vergisel, çevre, finansal, legal olan konularda inceleme yapılacaktır. Yapılacak incelemelerin olumlu sonuçlanması akabinde sonraki 3 ayda devir işlemleri için yapılacak resmi prosedür ile süreç tamamlanacaktır."

2001’de İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına giren Altınyağ hakkında kredi alacağı için ihtiyati haciz kararı uygulanmış ancak şirket 2001 krizi sonrasında yaşanan sıkıntıların ardından borçlarının tamamını 2011’de ödemişti.

29.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p