Yine Tether, yine problem!

Kripto para piyasasında sürekli tartışmalara neden olan Tether şimdi de güvenlik açığı ile gündeme geldi.

Çinli siber güvenlik firması SlowMist bugün yaptığı duyuru ile Tether’de (USDT) çifte harcama güvenlik açığı bulduğunu açıkladı.
 
SlowMist paylaştığı tweet ile adı belirtilmeyen bir borsaya transfer işlemlerinde sahte bilgileri kullanarak Tether gönderebildiklerini açıkladı. Bu da kripto para kullanıcılarının, eğer bu kadar yeteneklilerse, gerçekten o tokenlara sahip olmadan çifte harcamaya sebep olabilecekleri anlamına geliyor.
 
SlowMist’in gönderisi sonrasında OmniLayer kurucularından birisi de konuya böyle açıklama getirdi;
 
“Görünen o ki borsa işlemleri olması gerektiği gibi kontrol etmiyor. Çifte harcamaya sebep olan valid=false ve valid=true işlemlerinin ikisini de kabul ediyorlar. Eğer ben bir şey kaçırmıyorsam bu borsanın Tether entegrasyonunda özensiz davranmasından kaynaklanan bir sorun.”
 
Kripto para araştırmacısı CryptoMedication da medium gönderisi ile borsaların Tether sebebiyle risk altında olabileceğine dikkat çekti ve sorunu takipçileri ile bu görselde paylaştı;


TETHER’DEN ÇOK BORSANIN SORUNU
 
CryptoMedication’a göre sorun çok büyük ve gerekli önlemler alınmazsa güçlü bir şekilde Tether manipüasyonu ve yüklü miktarda Tether hırsızlığı yapılabilir. CryptoMedication aynı zamanda sorunun Tether’in problemi olmasından çok borsa ile ilgili olduğunu duyurdu.
 
Dünyanın en çok tercih edilen borsalarından olan ve günlük işlem hacmi bir milyar doların üzerinde yer alan OKEx de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Borsa açıklamasında SlowMist’in belirttiği sorunla ilgili pek çok denemeler yapıldığını ve OKEx borsasında bu güvenlik açığının bulunmadığını dile getirdi.
 
Bu hafta başında Tether 250 milyon yeni token daha basmış ve bunu 1:1 oranda Amerikan Doları ile desteklemişti. Şirket mart ayı sonlarında da 300 milyon token daha basmış ve Bitcoin fiyatında az da olsa bir artışı tetiklemişti.
 
Tether ay başında University of Texas’ın araştırmaları sonucunda Bitcoin fiyatında manipülasyon aracı olarak tanımlanmış, açıklanan son raporda ise Tether’in bastığı Tether kadar dolar rezervinin olduğu anlaşılmıştı.

30.06.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p