Yine Tether, yine problem!

Kripto para piyasasında sürekli tartışmalara neden olan Tether şimdi de güvenlik açığı ile gündeme geldi.

Çinli siber güvenlik firması SlowMist bugün yaptığı duyuru ile Tether’de (USDT) çifte harcama güvenlik açığı bulduğunu açıkladı.
 
SlowMist paylaştığı tweet ile adı belirtilmeyen bir borsaya transfer işlemlerinde sahte bilgileri kullanarak Tether gönderebildiklerini açıkladı. Bu da kripto para kullanıcılarının, eğer bu kadar yeteneklilerse, gerçekten o tokenlara sahip olmadan çifte harcamaya sebep olabilecekleri anlamına geliyor.
 
SlowMist’in gönderisi sonrasında OmniLayer kurucularından birisi de konuya böyle açıklama getirdi;
 
“Görünen o ki borsa işlemleri olması gerektiği gibi kontrol etmiyor. Çifte harcamaya sebep olan valid=false ve valid=true işlemlerinin ikisini de kabul ediyorlar. Eğer ben bir şey kaçırmıyorsam bu borsanın Tether entegrasyonunda özensiz davranmasından kaynaklanan bir sorun.”
 
Kripto para araştırmacısı CryptoMedication da medium gönderisi ile borsaların Tether sebebiyle risk altında olabileceğine dikkat çekti ve sorunu takipçileri ile bu görselde paylaştı;


TETHER’DEN ÇOK BORSANIN SORUNU
 
CryptoMedication’a göre sorun çok büyük ve gerekli önlemler alınmazsa güçlü bir şekilde Tether manipüasyonu ve yüklü miktarda Tether hırsızlığı yapılabilir. CryptoMedication aynı zamanda sorunun Tether’in problemi olmasından çok borsa ile ilgili olduğunu duyurdu.
 
Dünyanın en çok tercih edilen borsalarından olan ve günlük işlem hacmi bir milyar doların üzerinde yer alan OKEx de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Borsa açıklamasında SlowMist’in belirttiği sorunla ilgili pek çok denemeler yapıldığını ve OKEx borsasında bu güvenlik açığının bulunmadığını dile getirdi.
 
Bu hafta başında Tether 250 milyon yeni token daha basmış ve bunu 1:1 oranda Amerikan Doları ile desteklemişti. Şirket mart ayı sonlarında da 300 milyon token daha basmış ve Bitcoin fiyatında az da olsa bir artışı tetiklemişti.
 
Tether ay başında University of Texas’ın araştırmaları sonucunda Bitcoin fiyatında manipülasyon aracı olarak tanımlanmış, açıklanan son raporda ise Tether’in bastığı Tether kadar dolar rezervinin olduğu anlaşılmıştı.

30.06.2018

Haberler

Eski Goldman Sachs yetkilisinin Bitcoin tahmini iştah kabarttı

Goldman Sachs`ın eski yöneticilerinden biri olan Christopher Matta, Bitcoin

EOS, Ethereum’a saldırmakla suçlanıyor

EOS`un saniyede gerçekleştirdiği işlem sayısının 1,275 ile tarihi zirvesini

Kripto paralar için kritik hafta: 19-22 Temmuz`a dikkat!

Önümüzdeki perşembe gününden pazar gününe kadar G20 ülkeleri, ağırlıklı ola

BlackRock kripto para dünyasına yatırımı değerlendiriyor

Financial News`in haberine göre BlackRock, kripto para piyasasına yatırım k

Abra’nın CEO’sunun Bitcoin fiyat tahmini yok artık dedirtti!

Bitcoin`in 50 bin dolara ulaşacağını tahmin edenler arasına bir isim daha k

Bir milyarder isim daha kripto paralara yatırım yapmaya başladı

12 milyar dolar net serveti bulunan ünlü milyarder Steven Cohen, kripto par