İşte 2019 için uzmanların kripto para tahminleri

Aralık ayının son haftasına 4,000 doların altında giren Bitcoin için 2019 yılı nasıl bir yıl olacak? İşte beş analistin 2019`a ilişkin fiyat tahmini.

Beş kripto para uzmanına göre Bitcoin’in fiyatları gelecek yıl 0 dolar ile 36,000 dolar arasında bir yerde olacak. İşte 2019 için uzmanların kripto para tahminleri…

Bir numaralı kripto para Bitcoin, şu sıralarda Bistamp üzerinde 3,840 dolardan işlem görüyor.

Londra merkezli kripto para komisyoncusu GlobalBlock’un kurucu ortağı ve direktörü David Thomas, 2018’i kripto paralar için şimdiye kadar ‘korkunç bir yıl’ olarak etiketledi.

Kripto para uzmanı “Kripto para sektörü bugüne kadar vahşi batı olarak görüldü; her yeni olgunlaşmamış finansal piyasa sektöründe düzenli olarak ileri sürülen bir analoji. Hükümetler ve kurumlar yıl boyunca alanda araştırmalar yaptılar ve büyük hamleler yapmak için pozisyon alıyorlar, ama şu anda kararsızlık düzenlemenin en iyi ne şekilde uygulanacağına ilişkin değerlendirme yapılıncaya kadar baskın güç olacak.” şeklinde konuştu.

Peki, bu düşünceyle birlikte 2019’da Bitcoin’e ne olacağı konusunda uzmanlar neler öne sürüyor?

Eski Goldman Sachs fon yöneticisi ve Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz, pozitif Bitcoin tahminleri veren cephede bulunuyor.

Thomas, “Mike Novogratz, 2018 boyunca ince eleyip sık dokunan çeşitli tahminler verdi. Bunlardan bazıları doğru çıkmadı. Öte yandan yakın zamandaki bir öngörüsünde lider kripto paranın gelecek yıl 20,000 dolara ulaşmasını beklemenin gerçekçi olduğunu iddia ediyor.” şeklinde konuştu.

Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay’in CCO’su olan Sonny Singh, bir numaralı kripto paranın 2017’nin en yüksek fiyatı olan 20,000 dolar değerine geri dönebileceğine inanıyor. Öte yandan Bitcoin Cash’in kurucularından olan ve şu anda Bitcoin SV’nin başında bulunan Calvin Ayre ise lider kripto paranın 2019’da tüm değerini yitireceğini ve 0 dolara düşeceğini ileri sürüyor.

Fundstrat şefleri Tom Lee ve Sam Doctor, Bitcoin’in tüm beklentileri paramparça ederek 2019 yılının sonuna kadar 36,000 dolara ulaşabileceğini ifade ettiler.

David Thomas ise Bitcoin’in fiyatına ilişkin şöyle konuştu:

“Önceki eğilimlere bakarsak Bitcoin’in iyileşmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkması ortalama 67 hafta sürüyor. Bu mantık izlenirse Bitcoin, 2019’un ikinci çeyreğinde 20,000 dolara ulaşabilir. Bununla birlikte bu oldukça iyimser bir tahmin ve gerçekçi değil. ETF’ler, regülasyon ve olumlu haberlerle birlikte Bitcoin’in 2019’da 8,000 – 10,000 ABD doları arasında bir yerde denge bulacağına inanıyoruz.”
 
 
 
 

Daily Express

22.12.2018

Haberler

`Bitcoin, siber korsanların takibini zorlaştırdı`

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölü

Piyasa hacmi 140 milyar doların altında! İşte Bitcoin`de son durum

Binance Research`ün kripto para birimleri korelasyonuna ilişkin yayınladığı

En yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki değişiklikler...

Kripto para birimleri piyasalarındaki dalgalanmaların etkisiyle en yüksek h

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y