İşte kripto paralarla ilgili kurumsal gelişmeler

Yeni haftaya artışlarla başlayan kripto para birimleri piyasalarında, yatırımcılar kurumsal gelişmeleri de yakından izliyor. SludgeFeed`in piyasalara ilişkin derlemesi, AT&T, Facebook gibi devlerin yanında bazı kripto para piyasalarındaki gelişmeleri de yansıtıyor.

ABD merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T, müşterilerine kripto para birimleriyle ödeme yapma imkanı sağlayacağını duyurdu. AT&T'nin ödemeleri kripto para birimleri olarak saklamayacağını, bunun yerine BitPay'in ödeme alındıktan sonra ödenen kripto para miktarını yasal para birimine çevirerek şirkete göndereceği belirtildi.

Facebook GlobalCoin'i 2020'de piyasaya sürecek savı

Facebook'un piyasaya süreceği iddia edilen kripto para birimiyle ilgili aralarında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney ile Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin bulunduğu çeşitli kişi ve kurumla görüştüğü ileri sürülmüştü. BBC News'da yer alan habere göre, Facebook'un GlobalCoin adı verildiği öne sürülen kripto para birimini 2019'da test etmeye başlayacağı ve 2020 yılında da piyasaya sürmeyi planladığı belirtildi.

Binance platformda kredili işlemlerin başlayacağını duyurdu

Piyasanın önde gelen kripto para borsası Binance, platformda yakında kredili işlemlerin başlayacağını duyurdu. Binance'in yanlışlıkla Twitter'da paylaştığı ekran görüntülerinde platformda kredili işlemlerin başlayabileceğine ilişkin iddiaların oluşmasının ardından söz konusu savı onayladı.

Coinbase Dai stablecoini listelemeye başladı

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, Makera bağlı Dai stablecoinini platformda listelemeye başladığını duyurdu. Coinbase açıklamasına göre Android ve iOS uygulamalarında alım satımı yapılan Dai'nin ABD'de kullanıma açıldığı, yalnızca New York'taki kullanımı için yasal onay beklediği belirtildi.

Ethereum gizlilik çalışmalarını artırabilir

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, blockchain ekosisteminin tek eksiğinin gizlilik olduğunu söyledi. Geçen hafta paylaşılan bir blog yazısında Buterin, Ethereum blockchaindeki işlemlerin mevcut durumunu değerlendirdi ve kullanıcı gizliliğini korumak için alınabilecek önlemlere değindi.

27.05.2019

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p