Kripto para için gereken ekran kartları el yakıyor

Tüm dünyada merakla takip edilen kripto paralar, ülkemizde de büyük ilgi görüyor. Kripto para üretme işlemine ise madencilik deniyor. Kripto para madenciliği sistemi için gerekli olan cihazlar piyasada artık yok satıyor.

Bitcoin gibi kripto paraları üretmek için kullanılan güçlü ekran kartları yeni bir sektörü doğurdu. Türkiye’de pahalı olan ekran kartları ucuz olsun diye yurt dışından kaçak olarak getirilmeye başlandı. Kripto para üretmek için kullanılan kartlar gücüne göre 8 bin TL ile 110 bin TL arasında değişiyor.
 
ALTIN KADAR DEĞERLİ 
 
Kripto para madenciliği yapmak için gerekli olan ekran kartları karşılığında 7 dönümlük arazi teklif eden bile var.
 
KAÇAK ELEKTRİKLE KRİPTO PARA ÜRETİYORLAR
 
Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş konu hakkında yaptığı açıklamasında, kripto para madenciliğinin yeni bir çığır açtığını söyledi.  “Kişiler artık belli paralar karşılığında kendilerine server  kiralıyorlar veya satın alıyorlar.” diyen Kurtuluş,  “Ancak bu durum kaçak elektrik konusunu da gündeme getiriyor. Hatta kulağıma gelen, doğuda bu şekilde fabrikalar kurup kaçak elektrikle kripto para üretiyorlar ” şeklinde konuştu.
 
81 İL’DEN SİPARİŞ ALINIYOR
 
Türkiye’de kripto para madenciliği cihazının artık çok zor bulunduğunu ve neredeyse kara borsaya düştüğünü belirten RZ Elektronik yetkilisi Fahrettin Yılmaz, “Türkiye’de bu sistemi satın alanların sayısı çok fazla. Biz bu cihazı neredeyse yok satıyoruz.” açıklamasında bulundu. “Cihazları veya parçalarını uyguna bulmak mümkün değil.” diyen Yılmaz, “Neredeyse altın ile yarışıyor. Fiyatları ise 8 bin TL’den başlayıp 110 bin TL’ye kadar çıkıyor. 81 ilden de şuan sipariş alıyoruz.” açıklamasında bulundu.
 
CİHAZIN HIZI ÖNEMLİ
 
Kripto para madenciliğinde paranın üretim hızının çok önemli olduğunu vurgulayan yatırımcılar, bu özelliğinin de cihazlara yansıdığını söylüyor. Kripto para madenciliği için cihazını satan Tolga Kaynak ilginç tekliflerle karşılaştığını belirtti. Hatta bir müşterinin kripto para cihazı için Manisa’daki 7 dönümlük arazisini takas etmek istediğini söyleyen Kaynak, cihazının fiyatını ilerleyen günlerde daha da arttıracağını söylüyor.
 

27.01.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p