Kripto piyasası düşüşü derinleşti

Son 24 saatlik periyotta kripto piyasası düşüşü derinleşerek 185 milyar dolardan 181 milyar dolara geriledi.

15 Kasım tarihinde 2018 yılının en kötü günlük düşüşü yaşanmıştır. Buna göre kripto piyasalarında toplamda 27 Milyar dolarlık bir sermaye düşüşüne şahit olduk. Son iki güne bakıldığında ise düşüşün henüz durmadığı görülüyor.

Bitcoin Cash hard fork sonrası piyasaya sürülen Bitcoin Cash SV ve Bitcoin Cash ABC kriptoları toplamıyla bile yüzde 7’den fazla düşüş yaşadı. Fork süresinin ardından, bitcoincash.org tarafından belirlenen yol haritasına sahip orijinal Bitcoin Cash zinciri olan BCHABC’nin fiyatı yüzde 15’ten fazla bir oranda düşerek 250 dolara geriledi.

Bitcoin için 4.800 dolar dip seviyeleri konuşulmaya başladı

Piyasadaki bazı analistler, Bitcoin (BCH) için 4.800 ila 5.000 dolarlık bir alt bölge olasılığının arttığını söylüyor. Hem büyük sermayeli kripto paralar hem de küçük tokenler, BTC ile korelâsyonunu kırarak bağımsız fiyat hareketlerini göstermeye başlarken, yüzde 12’lik bir düşüşle 5.500 dolardan 4.800 dolara doğru gerçekleşebilecek bir düşüş, günlük hacimlerinde düşük olması nedeniyle kripto paralar için aşağı yönlü hareketlerin artmasına neden olabilir.Şu anda, BTC’nin günlük işlem hacmi yaklaşık 5 milyar dolar civarında seyrediyor. Buna karşılık, XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar’ın (XLM), 100 milyon dolar ila 800 milyon dolar arasında değişen hacimleri ile karşılaştırıldığında BTC hacminin yüzde 16’sından daha az olduğu görülüyor.

Piyasadaki en baskın kripto para, zayıf bir ivme ve büyük bir satış baskısı göstermeye devam ederse, daha düşük hacimli dijital varlıklar kaçınılmaz olarak BTC ile birlikte düşecekler.

Perşembe günü, BTC’nin 6,300 dolardan 5.500 dolara kadarki düşüşünden hemen sonra yaklaşık, çeşitli Blockchain girişimlerine yatırım yapan Josh Rager şu ifadelerde bulunmuştu:

“Şu anda BTC, tutulduğu 5.500 ABD dolar seviyesinin altında günlük kapanış yaparsa 4.900 dolarlık bir alana gidebilir. 4,300 dolar ve 4,600 dolar arasında güçlü bir destek var. BTC muhtemelen bu noktada bir sıçrama yapabilir.”

Kripto Piyasası genelinde olumsuzluk devam ediyor

Kripto paralardaki duyarlılık, geçen hafta boyunca pazarın çöküşünün yoğunluğu nedeniyle bu hafta da genel olarak olumsuz olacak gibi görünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun token satışları ve ilk para teklifleri (ICO’lar) konusundaki hızlandırılmış araştırmaları, tokenler ve küçük sermayeli kripto paralar için kısa vadeli büyük bir düşüşe yol açabilir.

Ayrıca SEC’in bu tür araştırmaları için düzenleyici çerçeveler düzgün bir şekilde belirlenene kadar tokenlere ciddi yatırımların gelmesi engellenebilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ccn

17.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle