Litecoin’in kurucusundan çarpıcı açıklamalar

Litecoin`in kurucusu Charlie Lee, bir Youtube röportajında LTC`lerini satma fikrinden Litecoin`e kadar önemli konularda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, geçtiğimiz yıl kendi kripto para biriminin kendine ait olan tüm paylarını satması hakkında konuştu.
 
Lee, TenX’ten Julian Hosp’a Youtube üzerinde verdiği röportajda, Aralık ayında vermiş olduğu kararın, LTC’nin fiyatının kendi sattığı fiyatın altına düştüğü için kısa vadede doğru karar gibi gelmediğini söyledi.
 
Lee, LTC’lerini yaklaşık 290 dolardan satmıştı. Litecoin‘in şu andaki fiyatı 152 dolar seviyesinde.
 
Lee, bunu yapma amacının, Litecoin Vakfı’nın gelişimini devam ettirebilmesi adına çıkar çatışmalarını önlemek olduğunu söyledi. Litecoin’in kurucusu, uzun vadede verdiği kararın doğru olduğunu düşündüğünü de ekledi.


Litecoin’in kurucusu Charlie Lee

5 YIL SONRA EN YÜKSEK SEVİYEYE GELECEK
 
Dahası Twitter’da SatoshiLite ismiyle bilinen Lee, bu yaptığı hareketin Litecoin projesine fayda sağlayacağından emin olduğunu, “5 yıl sonra fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine gelecek.” ifadeleriyle belirtti.
 
Lee, ek olarak kripto para biriminin gerçek anlamda merkezsizleşmesi için neler gerektiği konusunda da fikir verdi.

Lee, “Gelecekte önünde sonunda geri çekilmem gerektiğini düşünüyorum. Dünya çapında merkeziyetçi olamayan bir kripto para birimi olması için her şeyi kontrol eden bir lider olmamalı. Daha fazla merkezi olmayan bir hale getirmek için önünde sonunda geri çekileceğim.” dedi.

ÜCRETLER YETERLİ GELMEZSE, GÜVENLİK AZALACAK
 
Lee, LTC ve BTC gibi projelerde, iş kanıtının mevcut ağın güvenliğini sağlamanın en iyi yolu olduğunu belirtti. Ardından, bir gün LTC’nin toplam arzını potansiyel olarak artırma konusunda bazı düşüncelere sahip olduğunu şaşırtıcı bir şekilde kabul ederek şu ifadeleri kullandı:
 
“Arz miktarı limite ulaşmaya başladığında ne olacağını söylemek zor. Şu anda coin çalışıyor. Ücretlere güveniyoruz ama ya ücretler yeterli gelmemeye başlarsa, o zaman ne olacak? Güvenlik azalacak. Her yıl küçük bir enflasyona sahip olmak mı, yoksa güvenlik için ödeme yapmak mı daha iyidir?”
 
Litecoin 2011 yılında kuruldu ve Bitcoin’in başlangıcından sonraki ilk kripto para birimi projelerinden biri. Litecoin, Bitcoin’e göre daha hızlı ve ucuz bir alternatif olarak adlandırılıyor. Şu anda 8 milyar dolar piyasa hacmine sahip olan Litecoin hafta boyunca 150 dolar civarındaydı.

28.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p