Milli Yüksek Hızlı Tren seti için ihaleye çıkıldı

Eskişehir`de kurulu TÜLOMSAŞ`ta üretilecek 96 Yüksel Hızlı Tren için ön yeterlilik ihale tarihi 25 Ocak olarak belirlendi.

Eskişehir`de kurulu Türkiye Lokomotif ve Motor  Sanayii AŞ`de (TÜLOMSAŞ) üretilecek 96 Yüksel Hızlı Tren (YHT) seti için ön  yeterlilik ihale tarihi 25 Ocak olarak belirlendi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından alınacak 96 adet 250  kilometre hıza sahip YHT seti için ihaleye çıkıldı.

Sanayi İşbirliği Programı Yönetmeliği kapsamında 96 adet YHT için ön  yeterlilik ihale ilanı 23 Kasım`da yayımlandı.  Ön yeterlilik değerlendirmesi  için son tarih 25 Ocak olarak belirlendi.

Saatte 250 kilometre hız yapabilecek, tüm Avrupa Birliği (AB)  ülkelerinde çalışmasına imkan verecek "Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik  Şartnamesi" sertifikasına sahip  YHT setlerinin üretimi, teknoloji transferiyle  üç aşamada gerçekleştirilecek.

İlk aşamada 20 YHT seti yüzde 10 yerlilik, ikinci aşamada 60 YHT seti  yüzde 53 yerlilik, üçüncü aşamada özgün bir tasarıma sahip olacak 16 milli YHT  seti ise yüzde 74 yerlilik oranıyla üretilecek.

TCDD`nin tüm haklarına sahip olacağı projede teknoloji transfer  merkezi ve yerli ana araç üreticisi TÜLOMSAŞ olacak. Üretim de Eskişehir`de  kurulu TÜLOMSAŞ`ta gerçekleştirilecek.

Bu projeyle Türkiye, tüm haklarına ve herhangi bir kısıtlama  olmaksızın yurt dışına satış imkanı olan yeni nesil YHT teknolojisine sahip  olacak.

Gelecekte işletmeye açılması planlanan YHT hatlarının araç ihtiyacını  karşılamak amacıyla üretilecek 96 adet YHT setlerinin demiryolu işletmecisi TCDD  Taşımacılık AŞ olacak.

Bu setlerin ticari servise girmesiyle TCDD Taşımacılık AŞ araç  filosunu büyük oranda genişletecek.

28.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p