Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü yatırımcı kripto paralara yaptığı yatırımları artırdı.

Dünyadaki en büyük finansal kuruluşlardan Goldman Sachs ile eskiden ortalık yaptığı bilinen milyarder yatırımcı Mike Novogratz kripto paralara olan inancını yitirmedi. Piyasanın gelecekte büyük fiyatlarla ifade edileceğini daima savunan ünlü isim ortaya koyduğu faaliyetlerle de fikirlerini destekliyor. Bloomberg’in haberinde Novogratz’ın Galaxy Digital’daki hisselerini artırdığı belirtildi.

Novogratz geçmişte yaptığı açıklamalarda kişisel servetinin %20’lik bir kısmını Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) tuttuğunu ifade etmişti. Galaxy Digital’daki en kıdemli yönetici olduğu görülen Novogratz şirketin 221,2 milyon hissesine sahip. Bu da tüm hisselerin %79,3’lük bir kısmına karşılık geliyor. Ünlü yatırımcının şirket hisselerindeki payı geçmişte %76,6 olarak ifade edilmişti.

Bloomberg’in haberine göre Galaxy Digital’ın CEO’su Novogratz 7,5 milyon yeni hisse satın aldı. Haberde bu hisse senetlerinin 4,8 milyon dolar değerinde olduğu ifade ediliyor. Haberin ardından Galaxy Digital hisselerinde de bir artış meydana geldi. Şirketin hisselerinin Canada merkezli borsalarda geçtiğimiz ağustos ayından itibaren işlem görmeye başladığı biliniyor.

03.01.2019

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p