Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü yatırımcı kripto paralara yaptığı yatırımları artırdı.

Dünyadaki en büyük finansal kuruluşlardan Goldman Sachs ile eskiden ortalık yaptığı bilinen milyarder yatırımcı Mike Novogratz kripto paralara olan inancını yitirmedi. Piyasanın gelecekte büyük fiyatlarla ifade edileceğini daima savunan ünlü isim ortaya koyduğu faaliyetlerle de fikirlerini destekliyor. Bloomberg’in haberinde Novogratz’ın Galaxy Digital’daki hisselerini artırdığı belirtildi.

Novogratz geçmişte yaptığı açıklamalarda kişisel servetinin %20’lik bir kısmını Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) tuttuğunu ifade etmişti. Galaxy Digital’daki en kıdemli yönetici olduğu görülen Novogratz şirketin 221,2 milyon hissesine sahip. Bu da tüm hisselerin %79,3’lük bir kısmına karşılık geliyor. Ünlü yatırımcının şirket hisselerindeki payı geçmişte %76,6 olarak ifade edilmişti.

Bloomberg’in haberine göre Galaxy Digital’ın CEO’su Novogratz 7,5 milyon yeni hisse satın aldı. Haberde bu hisse senetlerinin 4,8 milyon dolar değerinde olduğu ifade ediliyor. Haberin ardından Galaxy Digital hisselerinde de bir artış meydana geldi. Şirketin hisselerinin Canada merkezli borsalarda geçtiğimiz ağustos ayından itibaren işlem görmeye başladığı biliniyor.

03.01.2019

Haberler

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma

Facebook`un başı sahte Libra satıcıları ile dertte

Sosyal medya platformu Facebook, bir süredir kendi geliştirdiği dijital par