Ripple teknik analizi

CoinTürk`ten Redart isimli kullanıcının Ripple teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)XRP hafta başında hafif hareketlenir gibi görüntü oluşturmasına rağmen geri kalan günlerde bu tabloyu maalesef muhafaza edemedi. Hafta başında 0.64$ olan XRP hafta kapanışınıda aynı fiyattan yaptı. Dip bölgesinde yatay hareketini sürdürerek sakin, hacimsiz bir hafta geçirdi diyebiliriz. Hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.
 
XRP bir önceki hafta kapanışında A trendinden destek almıştı. Bu hafta da A trendinden aldığı desteğin etkisi ile olumlu bir başlangıç yaptı. Ancak yeterli hacimin olmaması piyasanın durağan seyretmesi yukarı yönlü hareketi destekleyememiş ve yatay bir dip hareketi oluşmuş durumda. Hacim barlarına bakacak olursak giderek azaldığını görmekteyiz. RSI indikatörümüze ise 30 seviyesinden bir tepki gelmişti. Ancak piyasanın durağanlığı yönü yeniden aşağı döndürmüş. Haftanın son günü oluşan yeşil bar RSI indikatörünün yönünü yeniden yukarı dönmesini sağlamış. Bu gelişmeler ışığında değerlendirmemize geçelim.
 
XRP dört ay önceki ihtişamlı hareketinin ardından ciddi düzeltme yaptı. Son iki hafta ise tabiri caiz ise tam anlamıyla ölü taklidi yapıyor diyebilirim. XRP yatırımcıları daha iyi bileceklerdir; XRP son bir kaç ay içerisinde birçok anlaşma yaptığını bildirmişti. Ancak piyasanın genelindeki olumsuz hava, olumlu haberlere bile yeterince tepki vermeyi engeller oldu. Grafiğimizde A trendinin oldukça önemli destek konumunda olduğu aşikar. Bunun yanında grafiğe eklemiş olduğum B trendi, uzun bir süredir geçilemeyen düşen trendi göstermekte. A trendinden alınan destekle yatay hareketin bu iki trendin arasında sıkışarak devam edeceğini düşünüyorum. B trendinin yukarı kırılımı hacim ile desteklenir ise yukarı harekete ivme katacaktır. B trendi kırılımı gerçekleşir ise FIBO 0.236(0.92$) seviyesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin üzerinde ise FIBO 0.382(1.38$) seviyesi gündeme gelecektir. Piyasa olumsuz seyredecek olursa A trendi en önemli desteğimiz. Bu seviyenin altını düşünmek bile oldukça ürkütücü diyebilirim. RSI indikatörünün halen aşırı satım bölgesine yakın olması alıcı gelme durumunu akıllara getirmekte. Ancak piyasanın genel durumu sakin seyrettiğinde, bu seviyelerde yatay hareketin devam etmesinin normal olduğunu değerlendiriyorum.
 

26.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p