Ripple teknik analizi

CoinTürk`ten Barış B. isimli kullanıcının Ripple teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 15.04.2018)
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)Yukarı yönlü olarak geçirdiğimiz bir hafta da XRP ortalamanın üzerinde bir performans sergileyerek övgüleri hak etti diyebilirim. Hafta başında 0.49$ olan XRP hafta kapanışını 0.68$ seviyesinden yaparak yaklaşık %39 değer kazanmış oldu. Gösterdiği bu performans ile uzun süren bu düşüş trendinde yatırımcısını mutlu etti. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım be değerlendirmemize geçelim.
 
XRP haftaya hafif bir düşüş ile başladı ancak piyasanın yönü yukarı çevirmesiyle çok hızlı ve sert tepki vererek atağa kalktığını söyleyebilirim. İlk uzun yeşil barda A trendine ulaşmış ancak yukarı kıramamış. Müteakip barda ise A trendin ile birlikte B trendini de yukarı kırdığını görmekteyiz. Haftanın son üç gününde ise B trendinin üzerinde kalmayı başarmış. Bu gelişmeler neticesinde değerlendirmemize geçelim.
 
Geçtiğimiz haftaki analizimde XRP’ daki sıkışmanın son safhalarına geldiğimizi belirtmiştim. Grafikte de göreceğiniz piyasanın da müsaade etmesi ile kırılım nihayet yukarı doğru gerçekleşmiş durumda. A trendi ile birlikte B trendinin de yukarı kırılması oldukça olumlu bir görüntü oluşturmuş. Yine de bu yükselişin kısa vade düzeltmesi ve onay alınması için A trendine doğru bir hareket gerçekleşme olasılığı aklımızın bir köşesinde bulunmalı diye düşünmekteyim. Piyasa yukarı yönde devam edecek olursa grafiğe yeni eklemiş olduğum E trendi (0.84$) direnç olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise FIBO 0.236(1.11$) seviyesi diren olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin nispeten güçlü direnç olarak çalışmasını değerlendirmekteyim. Hali hazırdaki durumda yönün yukarı olduğunu düşünüyorum. Ancak yukarıda bahsetmiş olduğum düzeltme ve onay alma durumu gerçekleşir ve satış baskısı artmaya devam eder ise C trendi de destek olarak radarımıza girebilecektir. C trendinin altında ise görünüm oldukça olumsuz olacaktır. RSI indikatörü yönü yukarı çevirerek yükselişi destekler nitelikte görüntü sergilemekte. Ancak önceki hareketleri de göz önüne alarak takip etmenin faydalı olacağını değerlendirmekteyim. Bu hafta oluşan hacim barları geçtiğimiz birkaç haftaya göre yüksek ancak XRP’ ın 2017 sonundaki yaptığı yükseliş barlarına halen düşük diyebilirim. Hacmin artması orta ve uzun vade için olumlu görüntü oluşturacaktır.

16.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p