Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı için patent almayı düşünüyor. Samsung bu amaç doğrultusunda İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir başvuruda bulundu.

Samsung, İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne 27 Aralık’ta bir başvuru sundu. Şirketin yaptığı bu başvuruda “Bir kripto para cüzdanının kullanımı için bilgisayar yazılımı; Kripto para aktarımı ve Blockchain ödemeleri için bilgisayar yazılımı; Blockchain tabanlı kripto para aktarımı yapmayı sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulaması yazılımı” gibi şeylerden bahsediliyor.

Bazı haber kaynaklarının bir süre önce Samsung ile ilgili yaptıkları haberlerde, Samsung, Galaxy S10 model telefonuna bir kripto para cüzdanı ekleyeceği belirtildi. Samsung, kısa süre içerisinde bir açıklama yaparak bu haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Samsung, Avrupa Birliği’ne Blockchain ve kripto para teknolojilerine ilişkin bir yazılımla ilgili üç farklı başvuruda bulundu ve bunu 10 Aralık’ta yaptı.

Akıllı telefon üreticilerinden HTC kısa bir süre önce merkezsiz internet tarayıcılarından Brave’i, HTC Exodus 1 adlı modeline entegre etti.

Ayrıca Blockchain tabanlı elektronik şirketlerinden SIRIN Labs, geçtiğimiz ay Blockchain tabanlı ilk telefon olan FINNEY’i kullanıma sundu. Hem Android hem de SIRIN’in kendi açık kaynaklı işletim sistemi olan SIRIN OS tabanlı olan bu telefon, kripto para sektöründen büyük ilgi gördü. 

29.12.2018

Haberler

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma

Facebook`un başı sahte Libra satıcıları ile dertte

Sosyal medya platformu Facebook, bir süredir kendi geliştirdiği dijital par