Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı için patent almayı düşünüyor. Samsung bu amaç doğrultusunda İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir başvuruda bulundu.

Samsung, İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne 27 Aralık’ta bir başvuru sundu. Şirketin yaptığı bu başvuruda “Bir kripto para cüzdanının kullanımı için bilgisayar yazılımı; Kripto para aktarımı ve Blockchain ödemeleri için bilgisayar yazılımı; Blockchain tabanlı kripto para aktarımı yapmayı sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulaması yazılımı” gibi şeylerden bahsediliyor.

Bazı haber kaynaklarının bir süre önce Samsung ile ilgili yaptıkları haberlerde, Samsung, Galaxy S10 model telefonuna bir kripto para cüzdanı ekleyeceği belirtildi. Samsung, kısa süre içerisinde bir açıklama yaparak bu haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Samsung, Avrupa Birliği’ne Blockchain ve kripto para teknolojilerine ilişkin bir yazılımla ilgili üç farklı başvuruda bulundu ve bunu 10 Aralık’ta yaptı.

Akıllı telefon üreticilerinden HTC kısa bir süre önce merkezsiz internet tarayıcılarından Brave’i, HTC Exodus 1 adlı modeline entegre etti.

Ayrıca Blockchain tabanlı elektronik şirketlerinden SIRIN Labs, geçtiğimiz ay Blockchain tabanlı ilk telefon olan FINNEY’i kullanıma sundu. Hem Android hem de SIRIN’in kendi açık kaynaklı işletim sistemi olan SIRIN OS tabanlı olan bu telefon, kripto para sektöründen büyük ilgi gördü. 

29.12.2018

Haberler

`Bitcoin, siber korsanların takibini zorlaştırdı`

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölü

Piyasa hacmi 140 milyar doların altında! İşte Bitcoin`de son durum

Binance Research`ün kripto para birimleri korelasyonuna ilişkin yayınladığı

En yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki değişiklikler...

Kripto para birimleri piyasalarındaki dalgalanmaların etkisiyle en yüksek h

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y