Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı için patent almayı düşünüyor. Samsung bu amaç doğrultusunda İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir başvuruda bulundu.

Samsung, İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne 27 Aralık’ta bir başvuru sundu. Şirketin yaptığı bu başvuruda “Bir kripto para cüzdanının kullanımı için bilgisayar yazılımı; Kripto para aktarımı ve Blockchain ödemeleri için bilgisayar yazılımı; Blockchain tabanlı kripto para aktarımı yapmayı sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulaması yazılımı” gibi şeylerden bahsediliyor.

Bazı haber kaynaklarının bir süre önce Samsung ile ilgili yaptıkları haberlerde, Samsung, Galaxy S10 model telefonuna bir kripto para cüzdanı ekleyeceği belirtildi. Samsung, kısa süre içerisinde bir açıklama yaparak bu haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Samsung, Avrupa Birliği’ne Blockchain ve kripto para teknolojilerine ilişkin bir yazılımla ilgili üç farklı başvuruda bulundu ve bunu 10 Aralık’ta yaptı.

Akıllı telefon üreticilerinden HTC kısa bir süre önce merkezsiz internet tarayıcılarından Brave’i, HTC Exodus 1 adlı modeline entegre etti.

Ayrıca Blockchain tabanlı elektronik şirketlerinden SIRIN Labs, geçtiğimiz ay Blockchain tabanlı ilk telefon olan FINNEY’i kullanıma sundu. Hem Android hem de SIRIN’in kendi açık kaynaklı işletim sistemi olan SIRIN OS tabanlı olan bu telefon, kripto para sektöründen büyük ilgi gördü. 

29.12.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p