Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı için patent almayı düşünüyor. Samsung bu amaç doğrultusunda İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir başvuruda bulundu.

Samsung, İngiltere’deki Fikri Mülkiyet Ofisi’ne 27 Aralık’ta bir başvuru sundu. Şirketin yaptığı bu başvuruda “Bir kripto para cüzdanının kullanımı için bilgisayar yazılımı; Kripto para aktarımı ve Blockchain ödemeleri için bilgisayar yazılımı; Blockchain tabanlı kripto para aktarımı yapmayı sağlayan akıllı telefonlar için bilgisayar uygulaması yazılımı” gibi şeylerden bahsediliyor.

Bazı haber kaynaklarının bir süre önce Samsung ile ilgili yaptıkları haberlerde, Samsung, Galaxy S10 model telefonuna bir kripto para cüzdanı ekleyeceği belirtildi. Samsung, kısa süre içerisinde bir açıklama yaparak bu haberlerin doğru olmadığını belirtti.

Samsung, Avrupa Birliği’ne Blockchain ve kripto para teknolojilerine ilişkin bir yazılımla ilgili üç farklı başvuruda bulundu ve bunu 10 Aralık’ta yaptı.

Akıllı telefon üreticilerinden HTC kısa bir süre önce merkezsiz internet tarayıcılarından Brave’i, HTC Exodus 1 adlı modeline entegre etti.

Ayrıca Blockchain tabanlı elektronik şirketlerinden SIRIN Labs, geçtiğimiz ay Blockchain tabanlı ilk telefon olan FINNEY’i kullanıma sundu. Hem Android hem de SIRIN’in kendi açık kaynaklı işletim sistemi olan SIRIN OS tabanlı olan bu telefon, kripto para sektöründen büyük ilgi gördü. 

29.12.2018

Haberler

Rusya Merkez Bankası kripto para kullanımına karşı

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kripto paraların Rus mali s

En yüksek hacimli 100 birimden hangileri düşüşte?

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli gelişmelerin ardından pi

Google aramalarında zirveye çıktı!

Bitcoin kelimesi Google aramalarında son 13 ayın en yüksek düzeyine tırmand

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında neler oldu?

Kripto para birimleri piyasalarında hafta sonu görülen artış eğilimiyle Bit

Mobius, Bitcoin hakkındaki o görüşünden vazgeçti

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin`e olan ilgiyi anladığını ve bu yeni yat

Almanya`nın ikinci büyük borsası kripto para ürünleri listeledi

Almanya`nın ikinci büyük ve Avrupa`nın dokuzuncu büyük borsası Boerse Stutt