Yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülen oyunda Bitcoin kehaneti

Yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülen bir oyunda yer alan Bitcoin logosuna benzeyen bir simge sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülen bir oyunda yer alan Bitcoin logosuna benzeyen bir simge sosyal medyada tartışma konusu oldu.
 
Fotoğrafta yer alan ikon, tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen ve 27 Nisan 1990 yılında piyasaya sürülen Final Fantasy III’teki bir sahnede yer alıyor. Sosyal medya platformu Reddit’te yayınlanan ekran görüntüsü, başlık altında uzun tartışmalara yol açtı.Söz konusu ikon, Celes karakterinin yattığı yatağın üzerinde görünüyordu.
 
Bir Reddit kullanıcısı, “Bu tür şeyleri görünce Bitocin’in kuantum dolanıklığıyla gelecekten geçmişe bilgi gönderen bir süper yapay zeka tarafından yaratıldığını düşünüyorum.” dedi.
 
İlk Bitcoin bloğu 3 Ocak 2009’da çıkarıldı ve Final Fantasy III’deki bu sembolün bariz bir tesadüf olduğu söylenebilir. Bununla birlikte bu Bitcoin topluluğu tarafından keşfedilen ilk tesadüf değil.
 
Bazıları, Neal Stephenson’un 2002 yılında yayınlanan Cryptonomicon’u ile 2003 yılında Cory Doctorow tarafından yazılan Down and Out in the Magic Kingdom gibi kitaplarda Bitcoin’e paralellik gördü. Topluluk ayrıca 1999 yılında Nobel ödüllü Amerikan ekonomist Milton Friedman’ın Bitcoin gibi dijital paraların gelecekte yükselişini öngördüğü bir röportajı da ortaya çıkarmıştı. Ek olarak The Simpsons’ın bazı bölümlerinde yer alan “Crypto Barn” isimli mağaza da benzer tartışmalara yol açtı.

19.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p