`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı sayısının ikiye katlanması halinde fiyatının 25,000 dolara ulaşacağını söyledi.

Devamını Oku

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kripto para birimlerinin |||daha iyi yönetilmesi||| gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eğiliminin ardından yeniden ayı piyasası etkileri izlenirken, Bitcoin yüzde 2.77 düşüşle 11 bin 634 dolara, piyasa hacmi de 304 milyar dolar düzeyine çekildi.

Devamını Oku

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin ile ilgilenmeyeceğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin düşüşe geçti!

Kripto para birimleri piyasalarında ABD Temsilciler Meclisi`nin teknoloji şirketlerinin finansal hizmetler vermesini yasaklama hamlesiyle etkili olan genel düşüşe paralel olarak Bitcoin 10,500 dolar, piyasa hacmi de 300 milyar doların altına indi.

Devamını Oku

En yüksek hacimli birim o seviyenin altına indi

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen toparlanmanın yerini yeniden düşüşe bırakmasıyla piyasanın en yüksek hacimli birimi Bitcoin 11 bin doların altına indi.

Devamını Oku

176 ülkeden fazla elektrik tüketiyor!

Kripto para birimi Bitcoin, yıllık yaklaşık 60 terawatt elektrik tüketimi ile 176 ülkeden daha fazla elektrik tüketiyor.

Devamını Oku

Bitcoin o seviyenin üzerine çıktı

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Facebook`un kripto para birimi Libra`nın küresel kripto para birimi adaptasyonunu artıracağı beklentileriyle son 24 saatte yüzde 5.12 artışla 11 bin 340 dolara yükseldi.

Devamını Oku

Bitcoin 13 ayın zirvesinde!

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, ABD Merkez Bankası faiz kararı ve jeopolitik gerilimlerin etkisiyle 9,677 dolar ile Mayıs 2018`den bu yana görülen en yüksek düzeyine ulaştı.

Devamını Oku

Piyasa hacmi kaç dolarda?

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin’in Pazar günü 9,322 dolar ile rekor düzeyini görmesinin ardından piyasada görülen dalgalanmayla piyasa hacmi 285 milyar doların altına indi.

Devamını Oku

Bitcoin 8,200 doların üstünde işlem görüyor

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, 14 Temmuz TSİ 00:59’da 8,310 doları gördükten sonra son 24 saatte 8,200 doların üstünde işlem görüyor.

Devamını Oku

O seviyenin altına indi!

G20 Zirvesi’nde finansal liderlerin kripto para birimlerine ilişkin risklerin daha iyi incelenmesi ve gerekirse çok taraflı önlemler alınması kararının ardından piyasada etkili olan düşüşle Bitcoin 7,500 doların altına indi.

Devamını Oku

Bitcoin fiyatında neler oldu?

Dün kripto para borsası Kraken`de Bitcoin`in fiyatında ani kırılma görüldü. Fiyat, BTC/CAD işlem çiftinde 101 Kanada Doları`na kadar geriledi. Bu, 74.5 ABD Doları`na denk geliyor.

Devamını Oku

Novogratz`dan Bitcoin fiyatı tahmini: 7-10 bin dolar...

Bitcoin yatırımcısı ünlü milyarder Michael Novogratz, Bitcoin fiyatının kısa vadede 7-10 bin dolar aralığında konsolide olacağını düşündüğünü söyledi.

Devamını Oku

Yılın rekor düzeyini gördü!

Bitcoin mart ayından beri çıkışını sürdürerek 2019 yılının en yüksek seviyesini gördü.

Devamını Oku

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında neler oldu?

Kripto para birimleri piyasalarında hafta sonu görülen artış eğilimiyle Bitcoin Pazartesi günü yeniden 8,251 bin doları gördükten sonra, son 24 saatte 7,961 dolara döndü.

Devamını Oku

Google aramalarında zirveye çıktı!

Bitcoin kelimesi Google aramalarında son 13 ayın en yüksek düzeyine tırmandı.

Devamını Oku

Mobius, Bitcoin hakkındaki o görüşünden vazgeçti

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin`e olan ilgiyi anladığını ve bu yeni yatırım aracının talep görmeye devam edeceğini söyledi.

Devamını Oku

7.000 dolar seviyesini geride bıraktı!

Bitcoin fiyatı Eylül 2018`den bu yana ilk kez 7.000 dolar seviyesini geride bıraktı.

Devamını Oku

Bitcoin kasımdan bu yana ilk kez o seviyeyi aştı!

Bitcoin fiyatı kasımdan bu yana ilk kez 6 bin doları aştı.

Devamını Oku

Binance açıklamasından sonra Bitcoin ne durumda?

Küresel kripto para platformu Binance`in CEO`su Changpeng Zhao`nun hackerların borsadan toplam 40 milyon dolarlık, 7.0 binden çok Bitcoin çaldıklarını açıklamasıyla Bitcoin yüzde 0.66 düştü.

Devamını Oku

40 milyon dolarlık Bitcoin çaldılar!

Bilgisayar korsanları 40 milyon dolar tutarında Bitcoin çaldılar.

Devamını Oku

Rekor düzeyi gördü!

Kripto para birimleri piyasasında kurumsal gelişmeler ve tepki alımlarının etkisiyle Bitcoin, 5,963 dolar ile yılın rekor düzeyini gördükten sonra 5,928 dolara döndü.

Devamını Oku

Bitcoin yılın rekorunu gördü!

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, 14 Kasım’dan bu yana ilk kez 6,145 dolar düzeyini gördükten sonra 5,790 dolara döndü.

Devamını Oku

Bitcoin o seviyenin üzerine çıktı!

Kripto para birimleri piyasalarında geçen hafta görülen dalgalanmalar sürerken, Bitcoin son 24 saatte toparlanarak yeniden 5,300 doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

Tom Lee: Hala en iyi performans gösteren birim Bitcoin

Kripto para birimleri piyasasına ilişkin çeşitli öngörüleriyle tanınan Fundsrat kurucusu ve Bitcoin yatırımcısı Tom Lee Bitcoin`in altcoinlerde görülen artışa rağmen en yüksek hacimli ilk 10 arasında hala en iyi performans gösteren birimin olduğunu gösterdiğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin yeniden yükselişe geçti!

Çeşitli gelişmelerin etkisiyle kripto para birimleri piyasalarında etkili olan dalgalanmanın ardından piyasanın en yüksek hacimli birimi Bitcoin, son 24 saatte 5,300 doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

O ülkeden flaş Bitcoin kararı!

Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko, ülkesinin Bitcoin madenciliğini desteklemek üzere, nükleer santral yakınlarında |||Bitcoin çiftlikleri kurulacağını||| duyurdu.

Devamını Oku

Ünlü yatırımcıdan bitcoin tahmini: Bir milyon dolar...

ABD merkezli bilgisayar güvenliği yazılım şirketi McAfee kurucusu ve ünlü yatırımcı John McAfee, |||Bitcoin`in 2020 sonuna kadar bir milyon dolara ulaşmaması imkansız||| dedi.

Devamını Oku

Bitcoin o seviyenin üzerinde!

Kripto para birimleri piyasalarında Salı günü görülen düşüş eğiliminin etkisiyle 5,100 doların altına gerileyen Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2.90 artışla 5,200 doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

Dikkat çekici tahmin: Bitcoin 7-10 yılda 1 milyon doları aşabilir

Online ödemeler devi PayPal`ın direktörlerinden Wences Casares, Bitcoin fiyatının 7 ila 10 yıl içinde 1 milyon doları aşabileceğine dikkat çekti.

Devamını Oku

Bitcoin 5,100 doların üzerinde

Kripto para birimi borsası BitMEX CEO`su Arthur Hayes`in piyasanın en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin`in yıl sonuna kadar 10 bin dolar düzeyine yükseleceği öngörüsüne paralel olarak Bitcoin 5,100 doların üzerine, piyasa hacmi 175 milyar doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

Bitcoin 5 bin dolar düzeyinde

Kripto para birimleri piyasalarında Perşembe günü görülen düşüş eğilimi sürerken, Bitcoin 5,000 dolar, piyasa hacmi 170 milyar dolar düzeyinde.

Devamını Oku

Tom Lee, Bitcoin`in gerçek değerini açıkladı

Fundstrat Global Advisors`ın araştırma şefi ve yönetici ortağı Tom Lee, Bitcoin`in gerçek değerinin 14,000 dolar olduğunu ileri sürdü.

Devamını Oku

Bitcoin`de dalgalı seyir! O seviyenin altında...

Kripto para birimleri piyasalarında mart ayında başlayan artış eğiliminin ardından piyasada perşembe günü görülen dalgalanmaların etkisiyle Bitcoin 5 bin doların altına geriledi.

Devamını Oku

Ekonomist: Ruslar 8.6 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Rus ekonomist Vladislav Ginko, Rus şirketler ve varlıklı bireylerin 8.6 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını iddia etti.

Devamını Oku

Bitcoin`de neler oluyor! O rakamı gördü...

Kripto para birimleri piyasalarındaki artış eğilimine bağlı olarak piyasanın en yüksek hacimli birimi Bitcoin TSİ 06:00`da yılın rekor düzeyi 5,000 dolara yükseldikten sonra son 24 saatte yüzde 5.74 artışla 4,949 dolara döndü ve piyasa hacmi de 170 milyar doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

Bitcoin`de neler oluyor? 16 Mart`tan bu yana ilk kez...

Merkez bankalarının merkez bankası olarak bilinen Uluslararası Ödemeler Bankası`na (BIS) bağlı Basel Komitesi`nin, kripto para birimleri piyasasındaki büyümenin bankalara ve küresel finansal istikrara çeşitli riskler oluşturduğu uyarısının ardından Bitcoin 16 Mart`tan bu yana ilk kez 4 bin doların altına indi.

Devamını Oku

Piyasanın belirleyicisi Bitcoin yükselişe geçti! İşte detaylar...

16 Mart`ta 4 bin dolar düzeyini gören Bitcoin istikrarını korumaya devam etti. Piyasanın belirleyicisi son 24 saatte yüzde 0.25 arttı.

Devamını Oku

`Bitcoin, siber korsanların takibini zorlaştırdı`

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Murat Dağıtmaç, |||Şirketlere veya bireylere şantaj yapan siber korsanlar, para transferlerini `Deep Web`in resmi para birimi Bitcoin ile yapıyor. Bu şekilde olduğu takdirde paranın takibini yapmak pek mümkün olmuyor.||| dedi.

Devamını Oku

Piyasa hacmi 140 milyar doların altında! İşte Bitcoin`de son durum

Binance Research`ün kripto para birimleri korelasyonuna ilişkin yayınladığı son raporda Bitcoin fiyat korelasyonunun düştüğü ortaya koyulurken, son 24 saatte Bitcoin yüzde 1.31 düştü, piyasa hacmi 140 milyar doların altına indi.

Devamını Oku

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800 dolar düzeylerinde başlarken, Bitcoin`in 2018 yılında yeni rekor düzeylerine ulaşacağına ilişkin yapılan öngörülerin hiçbiri gerçekleşmedi.

Devamını Oku

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ilişkinin kuvvetlendiğini gösterdi.

Devamını Oku

İşte 2019 için uzmanların kripto para tahminleri

Aralık ayının son haftasına 4,000 doların altında giren Bitcoin için 2019 yılı nasıl bir yıl olacak? İşte beş analistin 2019`a ilişkin fiyat tahmini.

Devamını Oku

`Bitcoin 50,000 dolara ulaşacak`

Kripto para piyasasındaki çöküş nedeniyle, Bitcoin bu yıl piyasa değerinin %80`ini kaybetti. Ancak, Spencer Bogart hala Bitcoin`in 50,000$`lara ulaşacağını düşünüyor.

Devamını Oku

Bitcoin 3,500 doların altında

Kripto para birimleri piyasalarındaki düşüş eğilimi, piyasanın belirleyicisi Bitcoin`in 3,500 dolar altına gerilemesiyle sürüyor.

Devamını Oku

Bitcoin`de neler oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tekrar düşüş trendine girdi. Kayıplar devam ederken kripto para yazım sırasında 3.258 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin, daha önceki haftalar gibi bu haftayı da yeni kayıplarla kapatırsa kripto para, 2011’den bu yana en uzun haftalık kayıp serisini görmüş olacak.

Devamını Oku

Google’a en çok sorulan soru: Bitcoin nedir?

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce “Bitcoin” ifadesinin dünyaca ünlü arama motoru Google üzerindeki aranma oranı, Amerikan başkanı Donald Trump’ı geride bırakmıştı. Yeni bir yıla adım atmaya hazırlanırken Google 2018 yılı boyunca kaydedilen arama verilerinden oluşan bir analizi kullanıcılarıyla paylaştı. Bu analize göre “Bitcoin nedir” anlamına gelen “What is Bitcoin” ifadesi ABD’de yılın en çok sorulan soruları arasında yer aldı.

Devamını Oku

Lightning Network, Bitcoin’deki çöküşe rağmen büyüyor

Bitcoin’in ikinci katman çözümü olan Lightning Network diğer adıyla Yıldırım Ağı teknolojisi, Bitcoin’in itibari para birimleri karşısında değer kaybetmesine rağmen büyümeye devam ediyor.

Devamını Oku

Metcalfe Yasası’na dayalı Bitcoin tahmini: 10,000 dolar

Analist Sam Bourgi, Metcalfe Yasası’na dayanan bir Bitcoin tahmininin fiyatın 10,000 dolara geri dönme eğiliminde olduğunu öne sürdüğünü yazdı.

Devamını Oku

Bitcoin`de düşüş devam ediyor...

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli yaptırım ve kısıtlama haberlerinin etkisiyle Bitcoin piyasa değerinin 15 Kasımda 100 milyar doların altına gerilemesiyle piyasada baş gösteren düşüş eğilimi, Bitcoin fiyatının 3,500 doların altına inmesiyle sürüyor. Toplam 15,720 adet piyasada işlem gören 2,068 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 11.04`lük bir düşüşle 3,433 dolara geriledi ve 59 milyar 779 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 55`ini oluşturdu.

Devamını Oku

SEC, Bitcoin ETF’sine ilişkin karar açıklamasını uzattı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF`sine ilişkin karar sürecinin şubat ayına uzatıldığını açıkladı.

Devamını Oku

`Bitcoin’in sonu geldi`

Finans profesörü Atulya Sarin Bitcoin`in |||ölüm spiraline||| girdiğini ve değerinin yok olacağını iddia ediyor.

Devamını Oku

Son zamanlarda değer kaybeden Bitcoin`in popülaritesi arttı

Bitcoin’in popülerlik seviyesine yönelik gerçekleştirilen bir araştırma dikkat çekici gerçeklere işaret ediyor. Araştırma sonuçlarına göre son zamanlarda önemli ölçüde değer kaybına uğrayan Bitcoin artık çok konuşuluyor.

Devamını Oku

`19,000 dolardan Bitcoin alanlar, 4,000 dolardan almak istemiyor`

Ünlü Wall Street danışmanı Ric Edelman, 19,000 dolardan heyecanla Bitcoin alanların şimdi 4,000 dolardan satın almak istemediğini söyledi.

Devamını Oku

`Bitcoin 2.500 dolara düşecek`

Oanda’nın Asya-Pasifik Ticaret Başkanı’nın tahminlerine göre Bitcoin fiyatı 2,500 dolara kadar düşebilir, son birkaç ay gösterdiği performans yatırımcılara henüz dip noktasını göstermedi.

Devamını Oku

Ünlü yatırımcı kripto paralarda büyük kayıp yaşadı

Eski Goldman Sachs çalışanı ve Hedge Fon yöneticisi ünlü yatırımcı Mike Novogratz bu yıl kripto paralarda büyük zarara uğradı.

Devamını Oku

Bitcoin piyasa hacmi 70 milyar doların üzerinde

Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq`ın 2019`un ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlemleri piyasaya süreceği haberlerinin ardından kripto para birimleri piyasalarında görülen artış eğilimi sürerken Bitcoin piyasa değeri 70 milyar doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

CME vadelisinin son tarihi yaklaşırken Bitcoin 4,000 doları aştı

Kripto para Bitcoin`in fiyatı bugün CME`de işlem gören Bitcoin vadelisinin son tarihine yaklaşırken 4,000 dolar seviyesini geçti.

Devamını Oku

Analist: Bitcoin 2.970 dolar seviyesini test edebilir

En çok bilinen kripto para birimi Bitcoin (BTC) katliamı, dijital döviz alım satımının daha yüksek olduğu salı günü durakladı. Yazım sırasında lider kripto para birimi %7,6 oranında artışla 4.050 dolardan işlem görüyor. Bitcoin şu anda 70,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Devamını Oku

`Ayı piyasası uzun sürse de toparlanma kısa sürede olacak`

Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kurucu ortağı olan Alex Tapscott, pazardaki mevcut FOMO ve FUD’a sebep olan Bitcoin’in fiyat düşüşü ile piyasanın mevcut durumu hakkında konuştu.

Devamını Oku

Bitcoin önümüzdeki günlerde hangi seviyelerde olacak?

Civic CEO’su olan Vinny Lingham, CNBC ile 26 Kasım’da yaptığı bir röportajda Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç ay boyunca menzile bağlı kalacağını ve 3.000 dolarlık seviyeyi kırılabileceğini belirtiyor.

Devamını Oku

Bitcoin SV yedinci sıradan listeye girdi

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli dördüncü kripto para birimi Bitcoin Cash`in 15 Kasımdaki çatallanmasının iki dalından biri olan Bitcoin SV, son 24 saatte yüzde 9.50`lik bir artışla yedinci sıraya yükseldi.

Devamını Oku

Ohio, vergide Bitcoin kabul etmeye başladı

ABD`nin Ohio eyaleti resmen vergi ödemelerini kripto para Bitcoin ile kabul etmeye başladı. Bu, ABD tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Devamını Oku

Bitcoin yeniden 4 bin doların üzerinde!

Kripto para birimleri piyasalarında bir süredir devam eden düşüş, tepki alımlarının etkisiyle yerini artışa bırakırken, Bitcoin yeniden 4 bin doların üzerine çıktı.

Devamını Oku

Piyasa hacmi 140 milyar doların altına geriledi! Bitcoin de durum...

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin´in 15 Kasım´da Ekim 2017´den bu yana ilk kez 100 milyar doların altına gerilemesinin ardından piyasa genelindeki düşüş sürerken, piyasa hacmi 140 milyar doların altına indi.

Devamını Oku

Bitcoin Cash savaşı büyük zarar ettirdi

Bitcoin Cash hash savaşı sadece piyasaya değil geliştirici gruplara da ağır kayıplar verdirdi.

Devamını Oku

Son düşüşler Bitcoin`in temel özelliklerini etkiledi mi?

Kanadalı firma BIG`in CEO`su Morginn`e göre son düşüşler Bitcoin`in temel özelliklerini etkilemedi.

Devamını Oku

Bitcoin madencilik şirketi on milyonlarca dolar borçla iflas etti

ABD`de bulunan Bitcoin madencilik ve Blockchain şirketi Giga Watt, on milyonlarca dolar borçla iflas etti.

Devamını Oku

Tom Lee Bitcoin’de ‘15,000 dolar’ tahminini tekrarladı

Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin`deki son satış dalgasına karşın fiyatın yıl sonuna kadar 15,000 dolar olacağına dönük tahminini tekrarladı.

Devamını Oku

`2017’nin başlarında Bitcoin alanlar, artık satmaya başlıyorlar`

Büyük bir tezgah üstü (OTC) kripto para ticareti şirketinin CEO`su, 2017`nin başlarında Bitcoin alanların artık satmaya başladıklarını söyledi.

Devamını Oku

Ödeme işlemlerinde Bitcoin kullanımında büyük çöküş

Ödeme işlemlerinde Bitcoin kullanımında bu yıl büyük bir çöküş yaşandı. Son veriler, bir numaralı kripto paranın ödeme hacminin %80 düştüğünü gösteriyor.

Devamını Oku

Bitcoin tarihin en sert 3. satış dalgasıyla karşı karşıya

Bitcoin, kripto para tarihinin en sert üçüncü satış dalgasıyla karşı karşıya.

Devamını Oku

Bitcoin bir yıldır ilk kez 5 bin doların altına geriledi!

Dünyanın en popüler sanal para birimi Bitcoin`in değeri Ekim 2017`den bu yana ilk kez 5 bin doların altına geriledi.

Devamını Oku

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşüş ise yüzde 10`un üzerine çıktı.

Devamını Oku

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğini belirten Willy Woo, daha fazla düşüş beklediğini ifade etti.

Devamını Oku

Analistler Bitcoin’de 1.500 dolara işaret etti

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in yüzde 70 değer kaybederek 1.500 dolar gibi bir rakama düşeceğini tahmin etti.

Devamını Oku

Bitcoin Cash savaşının iki aktörü de madencilikte büyük kayıplar yaşıyor

Bitcoin Cash çatallanmasından sonra iki gruba ayrılan Bitcon ABC ve Bitcoin SV ekipleri madencilikte büyük kayıplar yaşıyor.

Devamını Oku

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahmininde değişikliğe gitti

Wall Street’in en çok tanınan kripto para boğası Tom Lee, Bitcoin fiyat tahminini neredeyse yarıya indirdi.

Devamını Oku

O şehirde aktif Bitcoin kullanım oranı %1

İşte nüfusunun sadece %1’inin aktif olarak kripto para kullandığı o şehir...

Devamını Oku

`On yıl içinde milyarlarca insan Bitcoin kullanacak`

Pantera Capital CEO`su Bitcoin hakkında ilgi çekici iddialarda bulundu.

Devamını Oku

`Bitcoin’deki düşüş kısa vadeli olacak`

Yatırım şirketi BKCM`nin kurucusu ve CEO`su Brian Kelly, Bitcoin`deki fiyat düşüşünün kısa vadeli olacağını iddia etti ve kendi fonunun bu düşüş sırasında yatırım yaptığını ekledi.

Devamını Oku

Bitcoin`deki sert düşüşün nedeni `sahte` Satoshi mi?

Bitcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 11 düşüşle 5 bin 600 dolar seviyesine kadar gerilerken bu sert düşüşün nedeni hakkında piyasalarda sorular sorulmaya başlandı. DHA`da yer alan habere göre düşüşün nedeni `sahte` Satoshi olarak bilinen Avustralyalı yazılımcı Craig Steven Wright. Habere göre Bitcoin`in (BTC) kurucusu olduğunu iddia eden Avustralyalı yazılımcı Craig Steven Wright, 14 Kasım akşam saat 20.00’de attığı tweet ile Bitcoin madencilerini Bitcoin fiyatını 1000 dolara düşürmekle tehdit etti.

Devamını Oku

Bitcoin`in piyasa değeri eridi

Bitcoin`in piyasa değeri 13 aydır ilk kez 100 milyar doların altında.

Devamını Oku

Aralık’a kadar 5,800 mü 15,000 dolar mı? Bitcoin tahminleri

Finder`ın araştırmasına katılan kripto para uzmanları, 1 Aralık`a kadar 5,800 - 15,000 dolar aralığında değişen fiyat tahminleri yaptı.

Devamını Oku

Ünlü milyarder Tim Draper: Bitcoin 2022 yılında 250 bin dolar olacak

Ünlü girişimci ve milyarder Tim Draper (60), 2022 yılına kadar sanal para birimi Bitcoin`in değerinin 250 bin dolara ulaşacağını öne sürdü.

Devamını Oku

Ayı piyasası sürse de Bitcoin dünyaya yayılıyor

Küresel veri ve araştırma firması YouGov`a göre Britanya nüfusunun %20`si Bitcoin`i `kaçınılmaz` olarak görüyor.

Devamını Oku

`Bitcoin değer saklama aracı olarak bir başarıya imza attı`

Bitcoin`e büyük katkısı olmuş isimlerden Jeff Garzik Bloomberg ile bir söyleşi gerçekleştirdi ve |||Bitcoin değer saklama aracı olarak bir başarıya imza attı||| dedi.

Devamını Oku

`Bitcoin ETF`leri birkaç milyon dolara ulaşabilir`

VanEck dijital değerler yöneticilerinden Gabor Gurbacs Bitcoin ETF`lerinin birkaç milyon dolar değere ulaşabileceğini ifade etti.

Devamını Oku

Bitcoin işlemlerinin hakimi `dolar`

CryptoCompare tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Amerikan Doları geçtiğimiz ay ortalama olarak Bitcoin geleneksel para işlemlerine hakim olmuş durumda.

Devamını Oku

Bitcoin’de SegWit işlemleri neden aniden düştü?

Bitcoin`de SegWit işlemleri, geçtiğimiz ekim ayının sonuna doğru ani bir şekilde geriledi. Peki bu ani gerilemenin sebebi neydi?

Devamını Oku

Ünlü milyarder Novogratz`dan Bitcoin yorumu: Yılı 8.800-9.000 dolar arasında...

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz Bitcoin fiyatına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Bitcoin madenciliği altından 3 kat daha pahalı!

Dijital altının 1 dolarını kazanma maliyeti, fiziksel altının 1 dolarından çok daha pahalı! Bir araştırma çalışmasının sonuçlarına göre, Bitcoin ya da dijital altın için gerekli olan enerji miktarı, fiziksel altından önemli ölçüde daha fazla. Yani Bitcoin madenciliği altından 3 kat daha pahalı!

Devamını Oku

Ünlü saat üreticisi Hublot `Bitcoin saati` üretti

İsviçre menşeli lüks saat üreticisi Hublot, 19 Eylül tarihinde yaptığı resmi bir açıklama ile yeni saati Big Bang Blockchain‘i tanıttı. Yeni model yaklaşmakta olan Bitcoin’in 10. yılı şerefine özel olarak üretildi.

Devamını Oku

Bitcoin ETF’si için geri sayım başladı! Bitcoin ETF’si onaylanırsa ne olur?

SEC`in CBOE Bitcoin ETF`si için belirlediği lehte ya da aleyhte yorumun son tarihi dün doldu. Karar açıklaması için geri sayıma geçildi.

Devamını Oku

Litecoin’in kurucusu: `Bitcoin hiç kimseye ait olamaz`

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Dünya Kripto Konferansı’nda kalabalığa hitap etti ve Bitcoin ve Litecoin gibi kripto paraların ne olduğu hakkında düşüncelerini açıkladı.

Devamını Oku

Azalan madencilik zorluğu Bitcoin fiyatında dönüm noktasının habercisi

Element Group, hazırladığı yeni raporda azalan madencilik zorluğunun Bitcoin fiyatı için önemli bir dönüm noktasına işaret edebileceğini bildirdi.

Devamını Oku

Deneyimli analist: Bitcoin 18 Aralık’a kadar 10,000 dolar seviyesine ulaşacak

Bir numaralı kripto para, 6,400 dolardan alınıp satılırken deneyimli analist Peter Brandt, önümüzdeki 1.5 ay için 10,000 doları işaret ediyor.

Devamını Oku

Litecoin’in kurucusu Lee : Bitcoin fiat paranın yerini alacak

Piyasadaki en büyük yedinci kripto para birimi olan Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, lider kripto para birimi Bitcoin ve kendisinin kripto para sektörüne nasıl giriş yaptığını anlatıyor.

Devamını Oku

Kripto para analisti: Bitcoin ETF reddi ile çökecek, Bakkt ile...

Tanınan bir kripto para analisti olan Alex Krüger, Bitcoin`in Bakkt ile birlikte yükselişe geçeceğini fakat ETF reddi ile düşeceğini iddia etti.

Devamını Oku

İşte Bitcoin’in kasım ayı performansı

Bitcoin, ekim ayı ile birlikte geride bıraktığımız son üç ayı art arda kayıpla kapattı. Bu 2015`ten beri ilk kez görülüyor. Tarihsel veriler, Bitcoin`in kasım ayını ise son 7 yılda tek bir yıl hariç kazançla kapattığını gösteriyor.

Devamını Oku

`Bitcoin dolandırıcılığı` operasyonu

Bitcoin ticareti yapan 14 kişinin mail sistemlerine girip hesap bilgi ve şifrelerini ele geçirerek 437 bin lira haksız kazanç elde ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 10`u tutuklandı.

Devamını Oku

`Bitcoin`in başarıya ulaşması yıllar sürebilecek bir deney`

Bitcoin için Patient Zero olarak bilinen Wences Casares, Bitcoin`in başarıya ulaşmasının yıllar sürebilecek bir deney olduğunu ve başarısızlık ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.

Devamını Oku

Bitcoin son 24 saatte %1.81...

Kripto para birimleri piyasaları ve düzenlenmelerine ilişkin çeşitli açıklamalara rağmen, Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.81 düştü.

Devamını Oku

`Bitcoin Blockchain’i 1 numara`

7 yıldır Blockchain sektörünün içinde bulunan Bitpay CEO’su Stephan Pair boğaları beklemelerinin sebebinin Bitcoin Blockchain`i olduğunu belirtti. Pair, Bitcoin’in işlem performansının eleştirilmesine rağmen BitPay’de kullanılan 1 numaralı Blockchain olduğunu dile getirdi.

Devamını Oku

Bitcoin fiyatı nereye doğru ilerliyor?

Uzunca bir süre boyunca düşük volatilite seviyesinde seyreden Bitcoin`de son durum ne?

Devamını Oku

Sony’den temassız Bitcoin donanım cüzdanı

Teknoloji devi Sony`nin araştırma kolu, USB gibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen kripto para donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.

Devamını Oku

Bitcoin kısa sürede 7.000$’a çıkar mı?

Son 10 günde 6.300 – 6.500 arasında işlem gören Bitcoin dikkate değer bir fiyat hareketi gösteremedi. Bir diğer deyişle, BTC neredeyse iki haftalık bir stabilite dönemi yaşandı.

Devamını Oku

`Bitcoin’de ‘halving’ olayı fiyatı 100,000 doların ötesine taşıyacak`

Bitcoin Talk Radio`nun kurucusu Jim Blasko, Bitcoin`de halving olarak adlandırılan blok ödüllerinin yarıya düşürülmesi olayının FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) yaratacağını, fiyatın 100,000 doların ötesine taşınacağını öne sürdü.

Devamını Oku

Bitcoin’deki sessizlik ne anlama geliyor?

Lider kripto para Bitcoin, ekim ayında diğer aylarla karşılaştırıldığında oldukça sessiz bir dönem geçirdi.

Devamını Oku

Twitter CEO’sunun Startup Firması Square`ın Bitcoin kararı

Twitter‘ın CEO‘su Jack Dorsey tarafından kurulan ödeme platformu startup şirketi Square, platformundaki Bitcoin çevrimdışı depolama çözümünün detaylarını halka açık bir hale getirme kararı aldı.

Devamını Oku

Bitcoin`le ilgili önemli tahmin!

Investing Haven`ın kripto para birimleri ve blockchain (blok zinciri) teknolojileri 2019 öngörüsüne göre, Bitcoin kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi olmaya devam edebilecek; ancak Bitcoin`deki rekor artışlar yinelenmeyebilecek.

Devamını Oku

Ünlü kripto para analistinden çarpıcı kıyas: Bitcoin artık ...

Ünlü kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin ağının 2017`deki durumuyla şimdikini karşılaştırdı ve çarpıcı bir sonuca vardı.

Devamını Oku

Dijital para yatırımcısından Bitcoin ile ilgili açıklama

Dijital para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin`in yıl sonuna kadar 10 bin doları kırmasını beklemediğini belirtti.

Devamını Oku

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Devamını Oku

Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak vermek için harekete geçti.

Devamını Oku

Novogratz, Bitcoin’de büyük ralli için 2019’un ilk yarısını işaret etti

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, kurumsal yatırımcılar vagona atlayana kadar Bitcoin`de büyük hareket beklemediğini, bunun da 2019`un ilk yarısında gerçekleşebileceğini söyledi.

Devamını Oku

Brezilya yatırım fonlarına dolaylı yoldan Bitcoin satın alma izni verdi

Brezilya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi olan Comissão de Valores Mobiliários (CVM), yatırım fonlarının dolaylı yollardan kripto para ekosistemine para açmasının önünü açtı. Söz konusu dolaylı yol türev ürünler ve yabancı fonlar satın alınarak yapılacak.

Devamını Oku

Wall Street Journal: Botlar Bitcoin fiyatını manipüle ediyor

Amerikan basınının referans kaynaklarından Wall Street Journal, yaptıkları araştırmada kripto para trading botlarının, Bitcoin fiyatını manipüle ettiklerini belirtti.

Devamını Oku

Dev yatırımcılar gözünü Bitcoin’e dikti!

Son zamanlarda Bloomberg tarafından yayımlanan bir rapora göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlığı giderek arttı.

Devamını Oku

Bitcoin Türkiye’de eğlence sektörüne giriş yaptı

Tüm ülkelerde nakit paranın tahtına göz diken geleceğin para birimi olarak görülen bitcoin ve benzeri coinlerin rüzgarı tüm hızıyla esmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Bitcoin’de Volalite, son iki yılın en düşük seviyesinde

Kripto para sektörünü ve onun da özelinde Bitcoin’i eleştiren kişilerin en fazla kullandığı argümanların başında ...

Devamını Oku

Rekor seviyeye çok yaklaştı: Aktif cüzdanlarda tutulan Bitcoin artıyor

Chainalysis`in elde ettiği son veriler, Bitcoin`le ilgili çarpıcı bir durumu ortaya koydu. Aktif bireysel kullanıcılar tarafında tutulan Bitcoin`in miktarı giderek artıyor.

Devamını Oku

Bu tabloya göre Bitcoin yüzde 73 yükselecek

Kripto para dünyasının amiral gemisi Bitcoin’in fiyat eğilimi dünyada binlerce analist tarafından yakından takip ediliyor.

Devamını Oku

SEC, Bitcoin ETF’si için karar sürecini resmen başlattı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) CBOE VanEck/SolidX Bitcoin ETF`si için karar sürecini resmen başlattığını bildirdi.

Devamını Oku

Tim Draper Bitcoin için 250 bin dolar tahmininden vazgeçmiyor

Bitcoin meraklısı milyarder Tim Draper, Bitcoin için inancını korumaya devam ediyor ve 2022 yılına kadar 250 bin dolar fiyat hedefine ulaşacağından oldukça emin.

Devamını Oku

OTC işlemleri, Bitcoin’in fiyatını nasıl etkiliyor?

Balinalar, her gün OTC piyasasında milyarlarla oynuyor. Borsalarda gerçekleştirilmeyen bu işlemler Bitcoin`in fiyatını nasıl etkiliyor?

Devamını Oku

Bitcoin’de boğadan umutlu olmak için 4 neden

Kripto para piyasalarındaki düşüşle birlikte büyük şirketlerin ilgisi ve yatırımı daha da arttı. Öne çıkanlar Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi oldu.

Devamını Oku

Abra’nın CEO’su: Önümüzdeki yıl bir Bitcoin ETF’si göreceğiz

Kripto para platformu Abra`nın CEO`su Bill Barhydt, gelecek yıl Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu`nun bir Bitcoin ETF`si için onay vereceğini iddia etti.

Devamını Oku

Trump’tan SEC`e dikkat çeken atama

Kripto para şirketi Coinbase ile Wall Street devi BlackRock, Bitcoin ETF`si için görüşürken Trump`tan dikkat çeken bir atama geldi.

Devamını Oku

Bitcoin’le ilgili Goldman Sachs haberlerine üst düzey yalanlama

Goldman Sachs`ın kripto ticaret masası açma planlarını ertelediğine ilişkin haberlere üst düzey bir isimden yalanlama geldi.

Devamını Oku

Bitcoin ATM pazarı 2023’e kadar 145 milyon dolara ulaşacak

Bitcoin ATM`leri hakkında yapılan son araştırmaya göre küresel Bitcoin ATM pazarı, 2023 yılına kadar 145 milyon dolara ulaşacak.

Devamını Oku

‘Bitcoin’de 10,000 doları görebiliriz fakat bir şartla…’

CNBC`de Bitcoin`i değerlendiren Michael Moro, Bitcoin`de 10,000 doların görülebileceğini söyledi. Bununla birlikte Moro, bunun gerçekleşmesi için bir şart öne sürüyor.

Devamını Oku

130 milyon kişiye ait veriler, karanlık ağda 8 BTC’ye satılıyor

Çin`in karanlık web forumunda bir bilgisayar korsanı, 130 milyondan fazla bireyin kişisel verilerini 8 BTC`ye, yani 55.6 bin dolara satışa çıkardı.

Devamını Oku

Bitcoin’de senaryolar: Lider kripto para nereye gidecek?

İki gün önce 7,000 doların üzerine çıkan Bitcoin, bugün bu seviyenin altına geriledi. Bu bir numaralı kripto para için ne anlama geliyor?

Devamını Oku

Bitcoin, bir ayın en uzun yükseliş serisini kaydetti

Kazançlarını beşinci güne taşıyan kripto para Bitcoin, bir ayın en uzun yükseliş serisini kaydetti.

Devamını Oku

261 binden fazla Bitcoin yatırımcısının kişisel verileri çalındı

Brezilya merkezli bir kripto para borsasının kullanıcılarının kişisel verilerinin çalındığı ortaya çıktı. Çalınan veriler arasında isimler, telefon numaraları, e-posta adresleri ve hesap bakiyeleri bulunuyor.

Devamını Oku

`Bitcoin yükseliş safhasına giriyor olabilir`

Divergence Analysis Inc.`in teknik analiz göstergesine göre Bitcoin yükseliş safhasına giriyor olabilir.

Devamını Oku

Para Avcısı`ndan Bitcoin uyarısı

Leonardo DiCaprio’nun başrolünde oynadığı “The Wolf of Wall Street”in ilham kaynağı Amerikalı broker Belfort’tan Bitcoin için sert sözler…

Devamını Oku

Bitcoin PayPal’ı Solladı

Bitcoin PayPal`ı toplam işlem değeri istatistiğinde geride bıraktı.

Devamını Oku

Bitcoin için `50,000` demişti, şimdiki tahmini ise pes artık dedirtti!

Yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital`in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının kısa vadede 3,000 dolara düşebileceğini söyledi.

Devamını Oku

Dolar yükseldi, Türkiye`de Bitcoin ucuzladı!

Türk Lirası`nın ABD Doları karşısında önemli ölçüde değer kaybetmesinden Türkiye`deki kripto para piyasası da etkilendi.

Devamını Oku

İşte Yale Üniversitesi’ne göre Bitcoin almak için en iyi zaman

Yale Üniversitesi`nden iki iktisatçı, hazırladıkları 68 sayfalık raporla Bitcoin almak için en iyi zamanın hangi zaman olduğunu ortaya koymaya çalıştı.

Devamını Oku

Brian Kelly: SEC kararı nedeniyle Bitcoin satanlar yanlış yapıyorlar

Yatırım şirketi BKCM`nin CEO`su Brian Kelly, CNBC`de yaptığı değerlendirmede SEC kararından ötürü Bitcoin satmanın yanlış olduğunu söyledi.

Devamını Oku

‘Bitcoin’de Ağustos ayı bir tamam ya da devam süreci olacak’

Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve diğer kripto paralarda Ağustos`un bir `tamam ya da devam` süreci olduğunu söyledi.

Devamını Oku

‘Bitcoin’in geleceği SEC onayına bağlı olsaydı hapı yutmuş olurduk’

Dün gece SEC`den gelen kararın ardından sert bir düşüş yaşayan Bitcoin`le ilgili olarak konuşan kripto para uzmanı Marouane Garcon, |||Bitcoin`in geleceği SEC onayına bağlı olsaydı hapı yutmuş olurduk.||| dedi.

Devamını Oku

SEC`in kararı Bitcoin`e darbe vurdu

ABD`nin SPK`sı SEC`in kripto para odaklı yatırım fonu ile ilgili kararını ertelemesinin ardından Bitcoin`in değeri temmuzdan bu yana ilk kez 6 bin 500 doların altına geriledi.

Devamını Oku

Bitcoin’in piyasa değeri, Facebook’tan bir gecede silindi

Sosyal medya devi Facebook`un piyasa değerinden bir gecede yaklaşık 150 milyar dolar silindi. Bu rakam Bitcoin`in toplam piyasa değerine tekabül ediyor.

Devamını Oku

Bitcoin`de bir rekorda CME`den geldi!

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX`in ardından Chicago Mercantile Exchange`de Bitcoin işlemlerinde rekor kırdığını bildirdi.

Devamını Oku

Bitcoin ETF sorgusundaki artış, Aralık 2017’yi hatırlattı

|||Bitcoin ETF||| terimi ile Google`da yapılan aramaların hacmindeki yükseliş, 2017 yılının Aralık ayında görülen |||Bitcoin||| terimindeki yükselişi hatırlattı.

Devamını Oku

Coinbase’de Bitcoin Cash manipülasyonu soruşturması tamamlandı

Geçtiğimizin yılın Aralık ayında Bitcoin Cash`in 8,500 dolardan işlem gördüğü Coinbase`de Bitcoin Cash manipülasyonu soruşturması tamamlandı. Herhangi bir insider trading (içeriden bilgi alarak al-sat yapmak) bulgusuna rastlanmadı.

Devamını Oku

Deneyimli analist Bitcoin’de 11,500 doları işaret etti

Deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin için |||parabolik ilerlemenin dışına çıkıldığı seviye||| olan 11,500 doları işaret etti.

Devamını Oku

BitMEX, gece saatlerinde rekor üstüne rekor kırdı

Şeyseller merkezli popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX`in hacim verileri gece saatlerinde 1,000,000 Bitcoin ile tavan yaptı.

Devamını Oku

‘Bitcoin’in rallisi iki nedenden dolayı sürecek’

Serbest yatırım fonu yöneticisi Brian Kelly, gündemdeki ETF`nin onaylanacağını düşünmediğini ama Bitcoin rallisinin iki nedenden ötürü süreceğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin 8 bin doların üzerini gördü

Lider kripto para Bitcoin, 8 bin doların üzerini gördü.

Devamını Oku

G20 Bitcoin kararını verdi

G20`nin ekonomiden sorumlu bakanları ile merkez bankası başkanları, kripto paralarda kara para aklama düzenlemelerini Ekim`de netleştirme kararı aldı.

Devamını Oku

Mahkeme salonunda Bitcoin transfer ettiler

Kanada`da ICO (Initial Coin Offering Kripto Para Birimi İlk Halka Arzı) dolandırıcılığı suçlamalarıyla mahkeme karşısına çıkan Dominic Lacroix, yargıç emriyle Quebech mahkeme salonunda 3.7 milyon dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İngiliz polisi operasyonda ele geçirdiği 295 Bitcoin’i bakın ne yaptı?

İngiliz Polis Teşkilatı, bir operasyonda ele geçirdiği Bitcoin’leri itibari para birimine dönüştürerek bir ilke imza attı.

Devamını Oku

SEC`in Bitcoin ETF’si onayı kesin gibi gözüküyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu`na yakın iki kaynağa dayandırılan bir haberde SEC`in Bitcoin ETF`si onayının neredeyse kesin olduğu bildirildi.

Devamını Oku

Bitcoin`de yaşanan durum Aralık 2017`yi anımsattı!

Bitcoin`de yaşanan yükselişle birlikte lider kripto paranın piyasa hakimiyetinde de önemli bir artış yaşandı. Bu durum Aralık 2017`yi anımsattı. Gelişmeler sonrası akıllara bu bir boğa sinyali mi sorusunu getirdi.

Devamını Oku

Milyarder yatırımcıya göre hiç kimse Bitcoin almak istemiyor

Citadel’in serbest fon yöneticisi Ken Griffin tanıdığı hiçbir portfolyo yöneticisinin kripto pazarına ve Bitcoin’e ilgi duymadığını söyledi.

Devamını Oku

BitMEX’in CEO’su: Bitcoin’de henüz en kötüsünü görmedik

BitMEX`in genç CEO`su Arthur Hayes, Bitcoin`deki yükselişin ardından yaptığı değerlendirmede, henüz en kötüsünün görülmediğini öne sürdü.

Devamını Oku

Bitcoin, 6000’leri tekrar görecek mi? Uzmanlar yorumladı...

Uzun zamandır bir düşüş içerisinde olan Bitcoin son zamanlarda yeniden canlanmaya başladı. Bununla birlikte uzmanlar, Bitcoin`in nihayet düşüş trendini kırıp kırmadığına dair bir görüş birliğine varamadılar.

Devamını Oku

Barry Silbert: Bitcoin, yılın en düşük seviyesini gördü

New York`taki bir konferansta konuşan Digital Currency Group`un CEO`su Barry Silbert, Bitcoin`in yılın en düşük seviyesini gördüğünü söyledi.

Devamını Oku

Thomas Lee: Bitcoin büyük bir boğa sinyali veriyor

Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin`in önceki günkü yükselişinin ve mevcut fiyat seviyesinin büyük bir boğa sinyali olduğunu ifade etti.

Devamını Oku

Bitcoin`deki sert yükselişin ardından sırada ne var? Analistler ne diyor?

Bir süredir 6850 doları aşmak için çabalayan Bitcoin, sonunda bu direnci geçerek son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Devamını Oku

Bitcoin`de bugün yaşanan durum en son 12 Nisan`da yaşanmıştı, devamında ise...

Bugün 6850`den 7450`ye kadar yükselen bir numaralı kripto para Bitcoin, benzer bir hareketi en son 12 Nisan 2018 tarihinde yapmıştı.

Devamını Oku

Bitcoin 7,500 doların üzerini gördü

Kripto paralarda Bitcoin, çarşamba günkü işlemlerde 7,500 doların üzerine tırmandı.

Devamını Oku

Eski Goldman Sachs yetkilisinin Bitcoin tahmini iştah kabarttı

Goldman Sachs`ın eski yöneticilerinden biri olan Christopher Matta, Bitcoin`in 2018 yılı içinde 15,000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Matta ayrıca Bitcoin`in uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku

Abra’nın CEO’sunun Bitcoin fiyat tahmini yok artık dedirtti!

Bitcoin`in 50 bin dolara ulaşacağını tahmin edenler arasına bir isim daha katıldı. Abra`nın CEO`su Bill Barhydt, bir numaralı kripto paranın bu seviyeye erişeceğine inandığını söyledi.

Devamını Oku

Merakla beklenen Bitcoin ETF’si 3 güçlü nedenle yakında onaylanabilir

Bitcoin`e büyük para girişi sağlaması öngörülen ilk Bitcoin ETF`si, yakın zamanda SEC tarafından onaylanarak piyasaya sürülebilir. SEC`in bir Bitcoin ETF`sini onaylaması için 3 güçlü neden var.

Devamını Oku

Bitcoin için 6000 doları anahtar seviye yapan 3 şey

2017 yılının Aralık ayındaki 20 bin dolarlık zirveden sonra Bitcoin, büyük ölçüde geriledi fakat 6000 dolar seviyesi hep en önemli destek seviyesi olarak çalıştı. Peki bu neden böyle oluyor?

Devamını Oku

‘Bitcoin, birkaç gün içinde büyük bir yükseliş yaşayabilir’

Bitfinex`ten elde edilen verilere göre 6350 dolardan işlem gören Bitcoin`le ilgili olarak bir analist, büyük bir yükselişin yakında gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

Devamını Oku

Bitcoin`de 5000`i bilen adamın şimdiki tahmini yürek hoplatıyor

2018 yılında Bitcoin`in 5000 dolara düşeceğini neredeyse bilen adam Julian Hosp, aynı yıl 60.000`e ulaşacağı tahmininde de ısrarcı görünüyor. TenX`in kurucu ortağı, |||Bunu başaracağımıza oldukça inanıyorum.||| diyor.

Devamını Oku

Bitcoin boğası Lee`nin yıl sonu fiyat tahmini heyecanlandırdı

Bitcoin boğası Thomas Lee, kripto paranın yıl sonunda 25,000 dolara ulaşmasını öngörüyor.

Devamını Oku

Bitcoin`de özlem bitiyor mu? Yükselişe geçebilir

Divergence Analysis tarafından yayınlanan bir indikatöre göre bir numaralı kripto para Bitcoin, yükselişe geçebilir.

Devamını Oku

Hindistan’daki Bitcoin yasağı, inanılmaz bir arbitraj fırsatı yaşattı

Hindistan`da geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren Bitcoin yasağının yatırımcılara inanılmaz bir arbitraj fırsatı yaşattığı, Hindistan`da fiyatların yarı yarıya düştüğü öğrenildi.

Devamını Oku

Nobel ödüllü ekonomist: Otoriteler, Bitcoin’e balyozu indirecek

Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz, kripto paralar daha önemli hale geldiğinde otoritelerin balyozu indireceğini, anonim işlemleri düzenlemek için harekete geçeceklerini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’i bekleyen 6 büyük olay

Bitcoin, yeniden 20 bin doları görebilecek mi? Kripto para meraklılarının tamamı bu sorunun yanıtını arıyor. Bitcoin`in yeniden 20 bin dolara ulaşıp ulaşamayacağını bilemesek de Bitcoin`in fiyatını etkileyebilecek bazı gelişmeleri öngörebiliriz.

Devamını Oku

Bitcoinlerin çoğunluğu sandığımızdan daha az insana mı ait?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma büyük kuruluş ya da kişilerin gizli bir şekilde piyasayı derinden etkileyebilecek kadar çok miktarda Bitcoin’e sahip olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

Bitcoin’in gidişatıyla ilgili analistler ne söylüyor?

Bitcoin`de ticaret aralığı son günlerde bir kez daha iyice daralmış durumda. Daralan üçgende sona yaklaşılırken analistler Bitcoin`deki mevcut hali nasıl yorumluyor?

Devamını Oku

Vitalik Buterin: Bitcoin, yüzde 51 tehlikesi yaşıyor, kimse bunu konuşmuyor

Ethereum`un kurucusu Vitalik Buterin, katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada Bitcoin`in şu sıralarda yüzde 51 tehlikesi yaşadığını ve kimsenin bunu konuşmadığını söyledi.

Devamını Oku

Çinli Bitcoin balinasının Binance ve kurucusu hakkında söyledikleri ortalığı karıştırdı

Çin`in en büyük Bitcoin balinalarından biri olarak bilinen Çinli milyarder Li Xiaolai`nin internete sızdırılan gizli bir ses kaydındaki sözleri ortalığı karıştırdı.

Devamını Oku

Forbes: Bitcoin’de geri dönüşün 3 işareti

Bitcoin, birkaç gün boyunca 6000`i test ettikten sonra geri döndü. Peki bu yükseliş sürdürülebilecek mi? Forbes`da yer alan habere göre Bitcoin`de yükselişin devam edebileceğini gösteren boğa sinyalleri var.

Devamını Oku

46 milyon dolara Bitcoin’in hash gücünün yüzde 0,5’ini satın aldılar

Kanada merkezli kripto para madencilik şirketi Vogogo, 46 milyon dolar ödeyerek 14,000 madencilik cihazı satın aldıktan sonra Bitcoin ağının toplam hesaplama gücünün yüzde 0,5`ine ulaştı.

Devamını Oku

Tom Lee, Bitcoin’de 2018 sonu için yaptığı fiyat tahminini düşürdü

Bitcoin`e olan ilgisiyle bilinen Wall Street analisti Tom Lee, daha önce 25 bin dolar olarak açıkladığı 2018 sonu Bitcoin fiyat tahminini 22 bin dolara düşürdü.

Devamını Oku

Clem Chambers: Bitcoin, 20 bin dolara ulaşmadan önce 2000’e vuracak

İngiliz girişimci, yazar ve gazeteci Clem Chambers, Bitcoin`in yeniden eski zirvesine geri döneceğini, hatta bunun da ötesine geçeceğini ancak bu gerçekleşmeden önce 2000 dolara gerileyeceğini düşündüğünü söyledi.

Devamını Oku

Brian Kelly’ye göre Bitcoin’de fiyat artışının sinyali olabilecek 3 gelişme

CNBC`nin finans yorumcusu ve kripto para serbest yatırım fonu BKCM`nin kurucusu Brian Kelly, Bitcoin`de fiyat artışının sinyali olabilecek 3 önemli gelişmeyi sıraladı.

Devamını Oku

Analistler yorumladı... Bitcoin`de hedef 7 bin dolar!

Art arda yaşadığı iki büyük sıçramanın ardından bir süredir yeniden dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, yükselişini sürdürebilecek mi? Analistlere göre büyük olasılıkla Bitcoin için yeni hedef 7000 dolar ve üzeri.

Devamını Oku

Rusların kripto paraya olan ilgisi azaldı

Rusya’da yapılan bir araştırmaya göre, bireysel olarak kripto para olan Bitcoin’e olan ilgi 2 buçuk kat azaldı.

Devamını Oku

BitMEX’in kurucu ortağı Birleşik Krallık’ın ilk Bitcoin milyarderi oldu

2014 yılında kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX`i kuran Ben Delo, Birleşik Krallık`ın kendi emeği ile milyarder olan en genç ismi oldu. Delo, aynı zamanda Birleşik Krallık`ın ilk Bitcoin milyarderi.

Devamını Oku

Bitcoin bağımlısı olduğunuzu gösteren 7 belirti

Geçtiğimiz Mayıs ayında kripto para bağımlıları için bir tedavi merkezi açan Castle Craig Hospital`den bir uzman, Bitcoin bağımlılığına işaret eden en yaygın belirtileri sıraladı.

Devamını Oku

Dikkat mağdur olmayın! Bitcoin adresiniz hackerlar tarafından izleniyor olabilir

Bilgisayar korsanlarının dünya çapında 2.3 milyon kripto para adresini izlemeye aldığı, bu adreslerin kopyala-yapıştır aktivitelerinden faydalanmak için kötü amaçlı yazılımlar geliştirdikleri bildirildi.

Devamını Oku

2014 ve 2018 karşılaştırıldı: Bitcoin’de ‘ayı’nın sonu geliyor olabilir

Bitcoin`in 2014 ve 2018 yıllarındaki fiyat trendinin karşılaştırıldığı bir grafiğe göre Bitcoin`deki mevcut düzeltme, 2014`tekinden önemli ölçüde kısa olabilir.

Devamını Oku

Kahin Analist’ten Bitcoin’e bir iyi bir de kötü haber!

Başarılı fiyat tahminleri ile tanınan ve “Kahin Analist” olarak da adlandırılan Todd Gordon Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu.

Devamını Oku

Bitcoin’in düşüşünü tahmin eden analistin yeni öngörüsü

Onchain Capital’in kurucusu Ran Neu-Ner CNBC’nin Fast Money programında Bitcoin ve altcoinlerle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Devamını Oku

BTCTurk`ten büyük jest! Komisyon ücreti almayacak

Türkiye`nin ilk dünyanın dördüncü kripto para alım satım platformu olan BTCTurk, 5. yaş gününü kullanıcılara sunacağı sıfır komisyonla kutlayacak.

Devamını Oku

6400’le birlikte Bitcoin’de düşüş trendi bitti mi? Analistler ne demişti?

Bitcoin, gece saatlerinde hızlı bir ivme yakalayarak 6400`e tırmandı. Son 24 saatte yüzde 9 oranında değer kazanan lider kripto para için analistler ne diyor?

Devamını Oku

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri fiyatın daha da düşeceğini iddia ediyor

Bitcoin, 2018`in en düşük seviyesini yeniden test ederken Bitcoin`e erken dönemde yatırım yapanlardan biri olan Ran Neu-Ner, fiyatın daha da düşeceğini iddia ediyor.

Devamını Oku

Bitcoin’in değerini manipüle eden şey insanların hissiyatı

Bir grup araştırmacının yaptığı çalışmaya göre, Bitcoin fiyatlarını manipüle eden şey insanların hisleri. Bulgular ayrıca insanların bir süredir düşündükleri bir şey olan sosyal medyanın ve Bitcoin fiyatlarının birbirine bağlı olduğunu doğruladı.

Devamını Oku

Bitcoin, G20 toplantıları beklenirken en düşük seviyeyi tekrar test ediyor

Bitcoin, bugün itbari ile 2018`in en düşük seviyesini yeniden test ediyor. Gözler artık Temmuz`da düzenlenecek G20 oturumlarında bir numaralı kripto parayla ilgili yapılacak tartışmalara çevrilmiş durumda.

Devamını Oku

Bir Bitcoin balinası, 300 milyon doları 4 cent’e transfer etti

Önceki gece bir Bitcoin balinası yaklaşık 300 milyon dolar değerinde olan 48.000 BTC`yi başka bir cüzdana transfer etti ve bu transfer için yalnızca 4 cent ödedi.

Devamını Oku

Çok önemli Bitcoin tahmini! Artacak mı?

Japonya`nın önde gelen ekonomistlerinden ve Waseda Üniversitesi Business and Finance Research Center danışmanı Yukio Noguchi, Bitcoin`de yeni bir fiyat patlamasının olası olmadığını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin`de ralli başlıyor mu? 250 milyon dolarlık Tether basıldı!

ABD Doları ile 1:1 oranında desteklenen stabilcoin Tether (USDT), Omni Explorer`ın verilerine göre, 25 Haziran`da yani bugün piyasaya 250 milyon token daha sürdü. Bu durum, yakında Bitcoin`in bir ralliye başlayacağı yönünde spekülasyonları da beraberinde getirdi.

Devamını Oku

Bitcoin günü `o` seviyenin üzerinde kapatırsa yükselişini sürdürür

Uzmanlar tarafından Bitcoin`in, UTC zaman dilimine göre günü 6250`nin üzerinde kapatması halinde yükselişini sürdürebileceği belirtiliyor.

Devamını Oku

Robert Shiller: Bitcoin bir coşku salgını

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller, “Bitcoin bir coşku salgınıdır.” dedi.

Devamını Oku

Bitcoin’in üzerindeki Mt. Gox laneti artık sona erdi

2014 yılında iflas eden Mt. Gox`un cüzdanlarından alacaklılara yapılacak ödemeler nedeniyle bir süredir belirli aralıklarla binlerce Bitcoin satılıyordu. Bu da kripto para piyasasını olumsuz etkiliyordu. Yaşanan son gelişmeyle birlikte piyasaların Mt. Gox kâbusu artık son buldu.

Devamını Oku

Bitcoin yılın en düşük seviyesinde

Bitcoin, 5.929 dolara gerileyerek yılın en düşük seviyesini görürken kripto paraların piyasa değeri 253 milyar dolara geriledi.

Devamını Oku

Bitcoin’de bu seviyelere dikkat!

Bitcoin için 6500`teki yükselen desteğin kırılmasıyla birlikte bir numaralı kripto para 6385 dolara kadar geriledi. Analist Robert Sluymer, 6385 ve 7000`in Bitcoin için önemli seviyeler olduğunu söylüyor.

Devamını Oku

Japonya’da yaşanan gelişmeler Bitcoin’de düşüşü tetikledi

Bitcoin, bugün yaklaşık yüzde 6 oranında gerileyerek 6340`a düştü. Bitcoin`deki bu düşüşün arkasında Japonya`da yaşanan gelişmelerin yattığı öne sürülüyor.

Devamını Oku

‘Bitcoin’de tekrarlanan bir döngü var, o yüzden 20 binin ötesine geçecek’

Kripto para uzmanı Cassius Kiani, blockchain teknolojisinin küresel olarak benimsenmesi, sayıları günden güne artan ve her zamankinden daha fazla para toplayan ICO`ların yanı sıra tekrarlanan döngü nedeniyle Bitcoin fiyatının 2018`de 20 bin doların ötesine geçeceğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin`de ilk tahmini tuttu, ikinci tahmini ise heyecanlandırdı!

Kripto para uzmanı Phillip Nunn, geçtiğimiz Ocak ayında Bitcoin`in 2018`de 6 bin dolara düşüp ardından 60 bin dolara ulaşacağını söylemişti. Nunn`un tahmininin ilk aşaması gerçekleşti. Nunn tahmininin ikinci aşaması için de hala emin olduğunu söylüyor.

Devamını Oku

Dev banka müşterilerine Bitcoin’i yasakladı

Bitcoin satın almak için kredi kartlarını kullanmayı planlayan Wells Fargo müşterileri, artık başka bir yere bakmak zorunda kalacaklar.

Devamını Oku

Bitcoin’de düşüş eğilimi ne zaman son bulacak? Uzmanlar yorumladı...

Bitcoin, iki gün önce 7600`den sert bir kırılma yaşayarak 6650 dolara kadar gerilemişti. Bir numaralı kripto paranın fiyatı dünden bu yana 6700-6800 aralığında seyrediyor. Peki analistler, Bitcoin fiyatıyla ilgili ne diyor?

Devamını Oku

CFTC’nin manipülasyon soruşturması sürüyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para piyasasında fiyat manipülasyonlarının yaşanıp yaşanmadığını belirlemek için bazı kripto para borsalarından kapsamlı ticaret verileri sağlamalarını talep etti.

Devamını Oku

Tom Lee, Bitcoin’de yıl sonu için 25 bin dolar tahmininin gerekçesini açıkladı

Wall Street analistlerinden Tom Lee, yıl sonunda Bitcoin`in 25 bin dolar olacağı yönündeki tahmininden hala vazgeçmiyor. Lee, bu kez üzerinde sıkça durduğu bu öngörüsünün gerekçesini de açıkladı.

Devamını Oku

Bitcoin 14 bin dolara mı çıkacak yoksa 1700 dolara mı düşecek?

Bitcoin fiyatında daralan üçgenin sonunda bir kopuş bekleyen analist Naeem Aslam, bu kopuşla birlikte fiyatın 14 bin dolara da 1700 dolara da sürüklenebileceğini söylüyor.

Devamını Oku

Binance’in CEO’su Bitcoin’de 2018 yılını 2014’e benzetti

Binance`in CEO`su Changpeng Zhao, kullanıcılara volatilitenin çok da kaygılanacak bir şey olmadığı konusunda bir hatırlatma yaptı.

Devamını Oku

Bu araştırmanın sonucu Bitcoin’deki gerilemenin sebebi olabilir

Chainalysis`den elde edilen veriler, uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu Bitcoin miktarının şu anda kısa vadeli spekülatörlerle neredeyse eşitlendiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı giderek azalıyor... Piyasayı balinalar sarmış!

Chainalysis’in yaptığı araştırmaya göre uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu BTC miktarı, kısa vadeli spekülatör yatırımcıların sahip olduğu BTC miktarıyla neredeyse aynı sayıya gelmek üzere. Chainalysis Bitcoin ve kurumlar arası ilişkiler ile ilgili araştırmalar yapan bir Blockchain araştırma firması.

Devamını Oku

Bitcoin`de yeni bir satış dalgası mı geliyor? Asyalı balina yine iş başında

2018 yılının ilk yarısı boyunca Huobi ve HaoBTC borsalarından cüzdanına toplamda 94 bin Bitcoin aktaran Asyalı bir balina, şimdi onları yeniden Huobi`ye taşımaya başladı. Bu durum yeni bir satış dalgası korkusunu alevlendirdi.

Devamını Oku

Bitcoin`de heyecanlı bekleyiş!

Cryptopatterns e-bülteninin yayıncısı John Pearlstone, Bitcoin`de 8400’lük seviyenin üzerinde yaşanacak bir kırılma, bizi 10.000 dolara götürmelidir. Eğer 7000 dolar civarını görürsek büyük olasılıkla 6000’e gideceğiz dedi.

Devamını Oku

Bitcoin`de kader anı... Her an her şey olabilir!

CoinDesk analisti Omkar Godbole, ||| Bitcoin’in çok geçmeden güçlü bir hamle yapması muhtemel ancak bu hamlenin yönü net değil||| dedi. Godbole ayrıca olası senaryolardan da bahsetti.

Devamını Oku

Uzmanlar Bitcoin için hala iyimser... `Sprinte kalkabilir`

Bitcoin fiyatının zirve seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 60 oranında gerilemesine karşın bazı uzmanlar Bitcoin`in yıl sonuna kadar değerini ikiye katlayacağını tahmin ediyorlar.

Devamını Oku

Böylesini görmediniz! Dünyanın en sıra dışı Bitcoin cüzdanı...

Benjamin Hubert`in tasarım stüdyosu Layer, kayıp ya da hırsızlık korkusu yaşamaksızın kripto paralarınızı saklamanıza olanak sağlayan dijital bir cüzdan ve uygulama sistemi Trove`u piyasaya sürdü. Ürün getirdiği yeniliklerle muadillerinden keskin bir şekilde ayrılıyor.

Devamını Oku

Coinbase ve Circle’ın hamleleri, Bitcoin’de boğanın işareti olabilir

Kripto para alanındaki iki büyük şirketin bu haftaki hareketi, düzenleyici problemlerin gideriliyor olduğunun bir kanıtı olabilir. Bu, piyasayı yakından takip eden bir analiste göre büyük olasılıkla Bitcoin fiyatları için iyi bir işaret.

Devamını Oku

Bitcoin Venezuela’da yeniden şaha kalktı!

Venezuela vatandaşlarının Bitcoin alma oranı son üç ay içerisinde ciddi bir artış gösterdi.

Devamını Oku

300 milyon dolarlık Bitcoin dolandırıcılığında ünlüler sorgulanıyor... Porno yıldızı bile var!

Hindistan`da mali suçlarla savaşmaktan sorumlu teşkilat olan Enforcement Directorate (ED), şu anda tutuklu bulunan girişimci Amit Bharadwaj tarafından yönetilen 300 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığıyla ilgili olarak birkaç ünlü ismi sorguluyor.

Devamını Oku

Araştırma şirketi Bitcoin’deki yıl sonu fiyat tahminini yüzde 17 düşürdü

2018`de yaşanan kayıpların telafi edilememesi ve aktivitelerin yetersizliği, araştırma şirketi Trefis`in 1 numaralı kripto para birimine yönelik yıl sonu fiyat hedefini düşürmesine neden oldu.

Devamını Oku

Tom Lee`den Bitcoin’e methiyeler

Fundstrat Global‘in Araştırma Bölümü Başkanı ve Yönetici Ortağı olan Tom Lee, CNBC’nin Fast Money programına katıldı ve bir çok Bitcoin ayısının (ayı piyasası göndermesi) yanılgılarını adeta yerle bir etti. Bitcoin için yapılan Google araştırmalarının %75 düşüş yaşaması ve ticari hacmin 78 bin seviyelerine düşmesi ile Bitcoin değeri takılı kaldı ve hala 10.000 dolar seviyelerine çıkamıyor. Bütün bu olaylar ile beraber her şey Bitcoin’in aleyhine gözükse de Tom Lee bütün bunların aksini iddia etmekte.

Devamını Oku

Jim Chanos: Bitcoin, yalnızca bir menkul kıymet spekülasyonu oyunu

Dönemin en büyük Amerikan şirketlerinden biri olan Enron`un iflasını öngören Jim Chanos`un Bitcoin`in meşruiyeti konusunda ciddi şüpheleri var. Chanos, Bitcoin`in teknolojik bir atılım maskesi altında gizlenen bir menkul kıymet spekülasyonu oyunu olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Boğalar Bitcoin`in o seviyeyi kırmasını bekliyor

CoinDesk analisti Omkar Godbol, boğaların Bitcoin`in 7780 doları kırmasını beklediğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’de volatilite endeksi son bir yılın en düşük seviyesinde

Bitcoin`in 30 günlük volatilite endeksi yüzde 2.77 ile son bir yılın en düşük seviyesine ulaştı ve buraya 2018`in başındaki yüzde 8.02`lik seviyeden geldi.

Devamını Oku

‘Bitcoin’in yeni bir hikayeye ihtiyacı var’

Araştırma şirketi DataTrek`in kurucu ortağı Nicholas Colas, Bitcoin`e olan ilginin oldukça azaldığını, küresel ilgiyi yeniden canlandırmak için Bitcoin`in yeni bir hikayeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Google aramaları, Bitcoin fiyatı için bir gösterge olabilir mi?

Tom Lee, dün CNBC`nin Fast Money programına katıldı ve son aylarda kripto paraların durgun fiyat performanslarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Lee, burada Google aramalarıyla Bitcoin fiyatları arasında bir bağ kurmaya dönük popüler yönteme de değindi.

Devamını Oku

Bitcoin 300. ölüm yıl dönümünü kutluyor

99Bitcoins`in Bitcoin ölüm listesine göre Bitcoin 300 kez öldü. Bitcoin`in son ölüm ilanı, geçtiğimiz Mayıs ayının son günlerde Forbes tarafından verildi.

Devamını Oku

IMF Bitcoin’i ‘paranın geleceği’ olarak niteliyor

Uluslararası Para Fonu`nun resmi internet sitesi olan imf.org`un ana sayfasında paranın geleceğiyle ilgili bir makalenin kapak fotoğrafında Bitcoin`e yer verildi.

Devamını Oku

Bitcoin’deki düşük hacimli yükseliş bir boğa tuzağı olabilir

Bir numaralı kripto para Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 7100 dolar seviyesinden yukarı yönlü bir kırılma yaşayarak yükselişe geçmişti. Bir analist, Bitcoin`deki bu yükselişin bir boğa tuzağı olabileceğini düşünüyor.

Devamını Oku

Dünyanın en değerli kağıt parası 1 Bitcoin değerinde

Bitcoin, en yüksek değerinden yarıdan fazla azalmasıyla artık dolaşımdaki en değerli banknotla aynı piyasa değerine sahip. Bu banknot, Brunei`nin 10.000 dolarlık (Brunei doları) banknotu.

Devamını Oku

Oyun oynayarak Bitcoin kazandıran uygulama geliştirildi

Japon teknoloji şirketi GMO, kullanıcıların oyun oynayarak Bitcoin kazanmalarını sağlayan yeni bir mobil uygulama geliştirdi.

Devamını Oku

Bitcoin`de gidişat ne yönde? Uzmanlar yorumladı...

2008 yılından bu yana hayatımızda olan, özellikle 2017’nin son günlerinde yoğun talep gören Bitcoin, yatırımcısını pişman etti. Peki sanal para Bitcoin`de gidişat ne yönde? Uzmanlar yorumladı...

Devamını Oku

2018 Dünya Kupası, Bitcoin fiyatını yukarı taşıyabilir

2018 Dünya Kıupası, 14 Haziran`da Rusya`nın Suudi Arabistan ile oynayacağı karşılamayla birlikte başlıyor. Dünyanın dört bir yanından futbol taraftarlarının Rusya`ya akın etmesi ve Bitcoin fiyatının yükselmesi bekleniyor.

Devamını Oku

Ripple’ın CEO’su: Bitcoin’in fiyatlar üzerindeki etkisi yakında son bulacak

Kripto para fiyatları, binlerce kripto para arasından en meşhuru olan Bitcoin ile yüksek oranda ilişkili. Ancak bu Ripple`ın CEO`su Brad Garlinghouse`a göre, piyasaların bu varlıklar arasındaki farklılıkları kabul etmeye başlamasıyla yakında sona erebilir.

Devamını Oku

Bitcoin’de kritik gün 6 Haziran! Tarih tekerrür edecek mi?

Lider kripto para Bitcoin`in fiyatı Ocak ayından bu yana her ayın 6`sında bir trend değişimi yaşıyor. Buna göre Bitcoin`in 6 Haziran`da dip seviyesine ulaşıp buradan yeni bir zirvenin temelini atması gerekiyor.

Devamını Oku

2018`de Bitcoin için yaşanan en iyi ve en kötü gelişmeler

Bitcoin’in üzerine karabasan gibi çöken 2018 yılındaki en iyi ve en kötü gelişmeleri sizler için özetledik.

Devamını Oku

4 faktörle Bitcoin’in 50 bin dolar olacağını açıkladı

Kripto para alanında John McAfee ve Tom Lee arasında bir yerde geniş bir etki alanına sahip Youtube ünlüsü Nicholas Merten, Bitcoin`in fiyatıyla alakalı yeni bir öngörüde bulundu.

Devamını Oku

Çin’in en eski Bitcoin borsası geri dönüyor

Hong Kong merkezli BTCC, sosyal medya hesabı ve internet sitesi aracılığıyla Haziran ayında yeni bir kripto para ticaret platformu açacağını duyurdu.

Devamını Oku

Bitcoin’in kaderi ne olacak?

Bitcoin`in kaderi gerçekten ya hep ya hiç mi? Büyüyecek ya da çökecek mi? Dünyanın en büyük kripto para varlık yönetim şirketlerinden biri olan Grayscale Investments`ın genel müdürü Michael Sonnenshein böyle düşünüyor.

Devamını Oku

Dev Alman borsası, Bitcoin ürünleri başlatmak istiyor

1585 yılında kurulan dünyanın en büyük borsalarından biri olan Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası`nın sahibi Deutsche Börse, kripto para ürünleri sunmayı düşünüyor.

Devamını Oku

Türkiye’de altın günü gibi Bitcoin günü dönemi başlıyor

Paranın nabzının attığı Tahtakale`de yeni açılan bir kripto para dükkanının sorumlusu, müşterileri arasında altın günü gibi Bitcoin günü yapmayı düşünen ev hanımları olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin nereye gidiyor? Bu trend 2014’ten beri ilk kez görülüyor

CoinDesk`in analistlerinden Omkar Godbole, Bitcoin`de son kayıpları takiben aylık görünümde uzun vadeli bir trend indikatörünün önemli ölçüde düşüş gösterdiğini söyledi.

Devamını Oku

Arjantinli banka uluslararası ödemelerde Bitcoin`i kullanacak

Arjantin`den Banco Mesventas, Pazartesi gününden itibaren müşterilerinin Bitcoin kullanarak sınır ötesi ödemeler yapmasına izin vereceğini açıkladı.

Devamını Oku

Bitcoin’de 17 Mayıs’taki sert düşüşün kaynağı Bitfinex olabilir

Bitcoin fiyatı, 17 Mayıs`ta 8350 dolar seviyelerinden 7925 dolara kadar gerilemiş, 13 Nisan`dan bu yana en düşük seviyesini görmüştü. Bu gerilemenin kaynağı, Bitfinex`in bazı kullanıcılarından vergi ve sosyal güvenlik numalarını istemiş olması olabilir.

Devamını Oku

Consensus 2018 beklenen etkiyi neden yaratmadı?

Genel olarak yatırımcılar ve analistler, Consensus 2018`in Bitcoin ile diğer kripto paraları pozitif yönde etkileyeceği görüşündeydi ancak beklenen olmadı. Uzmanlar, bunun nedenlerini anlattı.

Devamını Oku

Bitcoin, 8 bin dolarda tutunabilir mi?

Bitcoin fiyatları fırtınalı günler geçiriyor. Dün 8000 doların altına kadar gerileyen Bitcoin, bugün 8300 dolarda tutunmaya çalışıyor. Peki Bitcoin bu seviyelerde tutunabilir mi? İşte analistlerin görüşleri...

Devamını Oku

`Bitcoin, 2018’in sonuna kadar dünya enerjisinin yüzde 0,5’ini kullanacak`

Ekonomist Alex de Vries, Bitcoin madenciliğinin 2018 yılının sonuna kadar dünya enerjisinin yüzde 0,5`ini kullanacağını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’in yeniden 20 bin dolar olması için ne gerekiyor?

CoinShares`ın CEO`su Danny Masters, Bitcoin`in bu yıl toparlanacağına ve bir önceki zirveleri aşacağına inanıyor. Ama Masters`a göre bu olmadan önce bazı değişiklikler gerekiyor.

Devamını Oku

Bitcoin 9 bin dolara dönmezse ‘sıkıntı büyük’

Nisan ortasındaki ralli durdu ve şimdi Bitcoin düşüş yönünde bir miktar riskle karşı karşıya. Bir analist, Bitcoin 9 bin dolar seviyesine hızla geri dönmezse görünümün pek iç açıcı olmayacağını düşünüyor.

Devamını Oku

Bir ülke daha Bitcoin`i yasakladı!

Zimbabve Merkez Bankası, ülkedeki bankaların Bitcoin gibi kripto paralara dair ticaret ve işlem yapmalarına yasak getirdi. Ancak ülkedeki kripto para borsalarına herhangi bir yasaklama getirilmedi.

Devamını Oku

Charlie Lee’den ‘Bitcoin öldü’ iddialarına yanıt

Litecoin`in yaratıcısı Charlie Lee, `Bitcoin öldü` tartışmalarıyla ilgili olarak bir yorumda bulundu. Lee, `Bitcoin öldü` diyen insanları görmenin garip olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’le ilgili dikkat çekici veriler

Blocklink.info`nun bir araya getirdiği verilere göre, lider kripto para Bitcoin`le ilgili çeşitli çarpıcı çıkarımlar yapmak mümkün.

Devamını Oku

Max Keiser: Warren Buffett, Bitcoin’e saldırıyor, çünkü…

Max Keiser, Russia Today`de yayınlanan Kaiser Report`un yeni bir bölümünde, Berkshire Hathaway patronları Warren Buffett ve Charlie Munger`in Bitcoin hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

Devamını Oku

Bitcoin için kritik dönemeç! Bugüne kadar ki en büyük çıkışını yakalayabilir

Ünlü analist Robert Sluymer`a göre, New York Blockchain haftasının ardından Bitcoin, bugüne kadarki en büyük çıkışını yakalayabilir.

Devamını Oku

Ran Neuner: Bitcoin’de büyük bir sıçrama bekliyorum

CNBC Africa`da Crypto Trader programını yapan Bitcoin`in erken yatırımcılarından Ran Neuner, Bitcoin`den bu noktada büyük bir sıçrama beklediğini söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’de düşüşe yol açan FUD dalgası Upbit soruşturmasıyla devam ediyor

Güney Kore`den gelen son haberlere göre, ülkenin en büyük kripto para borsası olan Upbit, bugün polisler ve müfettişler tarafından dolandırıcılık suçlamasıyla soruşturmaya tabii tutuldu. Haber, Mt. Gox ile başlayan FUD dalgasını derinleştirdi.

Devamını Oku

Bitcoin`deki düşüşün sebebi Mt. Gox cüzdanlarından satılan BTC`ler

Bitcoin fiyatı, 9 bin doların altına düştü. Bitcoin`deki bu düşüş, Mt. Gox cüzdanlarından borsalara satılmak üzere aktarılan 8 bin 200 adet BTC ile ilişkilendirildi.

Devamını Oku

Bitcoin cinayeti davasında kan donduran ifadeler

Antalya`nın Serik ilçesinde geçen yıl Şükrü Mert Ersoy`u (23) hesabındaki sanal para Bitcoin`i almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla 5 sanığın yargılanması başladı. Sanıklar ifadelerinde Ersoy`u kolay para kazandığı için öldürdüğünü itiraf etti.

Devamını Oku

`Bitcoin fiyatı 10 bin dolar seviyesini hızlıca aşabilir`

CNBC`nin finans yorumucusu Brian Kelly, Bitcoin fiyatının özellikle gelecek hafta New York`taki Blockchain haftasıyla birlikte hızlıca 10 bin dolar seviyesini aşabileceğini iddia etti.

Devamını Oku

Tüm Bitcoinlerin yüzde 7’si bir şirketin mahzenlerinde

Bitcoin depolama hizmetleri sağlayıcısı Xapo`nun şu anda dünyada bulunan Bitcoinlerin yüzde 7`sini mahzenlerinde sakladığı öne sürüldü.

Devamını Oku

`Bitcoin, Warren Buffett’ın kariyerinin en büyük ıskası olacak`

Warren Buffett, tartışılması zor bir isim olsa da Forbes`a konuşan bazı kripto para uzmanları Bitcoin değerlendirmesiyle ilgili yanlış olduğunu düşünüyor.

Devamını Oku

Azerbaycan, Bitcoin’den vergi alacağını açıkladı

Azerbaycan`ın Vergi Politikası ve Stratejik Araştırma Dairesi Genel Direktör Yardımcısı Nijat Imanov, kripto para ticaretinden elde edilecek olan gelirin hükümet tarafından vergilendirileceğini açıkladı.

Devamını Oku

`Bitcoin, gelecek hafta gerçekleşecek bir ralli için hazırlanıyor`

Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin`in gelecek hafta New York`ta düzenlenecek olan kripto para konferansı öncesinde nispeten ucuz durumda olduğunu ve konferans sırasında gerçekleşecek olan bir ralli için zemin hazırladığını düşünüyor.

Devamını Oku

Charlie Lee’den Warren Buffett ve diğerlerine: Bitcoin’den korkuyorlar

Litecoin`in yaratıcısı Charlie Lee, dün 87 yaşındaki dünyanın en zengin üçüncü ismi Buffett ve onun 94 yaşındaki iş ortağı Charlie Munger gibi figürlerin Bitcoin`den korkuyor gibi göründüklerini söyledi.

Devamını Oku

New York Borsası’nın ana şirketi, Bitcoin borsası geliştiriyor

Dünyanın en büyük borsası New York Borsası`nın ana şirketi Intercontinental Exchange`in kripto para satın alınacak çevrimiçi bir platform geliştiriyor.

Devamını Oku

Dünyanın en zengin iki ismi Bitcoin`e cephe açtı

Bitcoin, 10 bin dolar seviyesine yaklaşırken, dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan iki isimden farklı tonda açıklamalar geldi.

Devamını Oku

Uzmanlar, Bitcoin’deki son durumu nasıl yorumluyor?

Lider kripto para Bitcoin, son günlerde 10 bin dolara doğru yöneldi fakat buradaki direnci kıramadı. Bugün 9200 dolar seviyesine kadar gerileyen ve endişe yaratan Bitcoin`deki son durumu uzmanlar nasıl yorumluyor?

Devamını Oku

San Francisco Fed Bitcoin fiyatlarının 20 bin dolardan düşme nedenini açıkladı

San Francisco Fed tarafından yayınlanan yeni araştırmaya göre Bitcoin`in Aralık 2017`de 19 bin 500 dolar seviyesinden düşüşü doğrudan kripto para biriminin değerine bağlı vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesinden kaynaklandı.

Devamını Oku

Warren Buffett Bitcoin`i yerden yere vurdu

ABD`li yatırımcı Warren Buffett, sahibi olduğu Berkshire Hathaway şirketinin yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin`le ilgili sert uyarılarda bulundu, |||Bitcoin bir fare zehiri||| dedi.

Devamını Oku

Mastercard Bitcoin ile rekor kırdı

Mastercard ilk çeyrek rekoru kırarak 1.5 milyar dolar net gelir elde etti.

Devamını Oku

Bitcoin ATM’lerinin sayısı 3 bine yaklaştı

Bitcoin ATM`lerinin sayısı hızla yükseliyor. Dünya çapında kurulu ve operasyonel Bitcoin ATM’si sayısı 3 bine yaklaştı.

Devamını Oku

Bitcoin`i tekrar şahlandıracak haberler!

2018`in başından beri adeta tepe üstü yere çakılmaya devam eden Bitcoin, Güney Kore`nin atılımları ile tekrardan yükselişe geçebilir.

Devamını Oku

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı

İsviçre’nin en büyük bankası, Union Bank of Switzerland’ın Başkanı Axel Weber Bitcoin’e yönelik bazı eleştirilerde bulundu.

Devamını Oku

Capital Management: Bitcoin güçleniyor ve artık göz ardı edilemez

Dijital para birimlerine odaklı bir yatırım şirketi olan BK Capital Management`ın CEO`su ve kurucusu Brian Kelly, |||Bitcoin güçleniyor ve bundan böyle göz ardı edilemez.||| dedi.

Devamını Oku

Binance’in CEO’sundan Bitcoin yorumu

Binance`in kurucusu ve CEO`su Changpeng Zhao, katıldığı bir podcast`te Binance, Binance Coin ve Bitcoin`e dair açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

`Wall Street, Bitcoin’de Goldman’ı takip edecek`

Blockchain Capital`den Spancer Bogart, Goldman Sachs`ın Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlayacağı haberi üzerine, muhtemelen diğer bankaların da Goldman`ı takip edeceğini söyledi.

Devamını Oku

Shrem: Mayıs ayı, Bitcoin’i 10 bin doların altında gördüğümüz son ay olacak

Kripto para alanında en etkili isimlerden biri olarak kabul edilen Charlie Shrem, kişisel Twitter hesabından Bitcoin`e ilişkin bir tahminde bulundu.

Devamını Oku

Türkiye, Bitcoin’in en ucuz olduğu ülkelerden biri

CoinMarketCap`ten elde edilen verilere bakıldığında Türkiye`nin dünya çapında Bitcoin`in en ucuz olduğu ülkelerden biri olarak konumlandığı söylenebilir.

Devamını Oku

Çinli melek yatırımcı, ayı piyasasında 10 bin BTC topladı

Selfie uygulaması Meitu`nun kurucusu ve Çin`de tanınmış bir melek yatırımcısı olan Cai Wensheng, bir röportajında, Ocak ayından bu yana yavaş yavaş satın alarak toplamda 10 bin Bitcoin`e sahip olduğunu itiraf etti.

Devamını Oku

Analist Greenspan, Bitcoin’in zirve rekorunu kıracağına inanıyor

Piyasa analisti Mati Greenspan, kripto para birimi Bitcoin`in tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceği konusunda son derece ısrarcı.

Devamını Oku

Bitcoin’i yeni zirvelere taşıyacak 3 şey

Bitcoin, bir önceki zirvesine ulaşıp kendine yeni zirveler belirleyebilecek mi? Bazı uzmanlar, bunun 3 şeyin yolunda gitmesi şartıyla olabileceği görüşünde.

Devamını Oku

Tim Draper, Bitcoin için 250 bin dolar tahmininin gerekçesini açıkladı

Ünlü milyarder, Silikon Vadisi efsanesi ve finans uzmanı Tim Draper, geçtiğimiz ay Bitcoin`in 2022 yılına kadar 250 bin dolara yükseleceği şeklinde bir tahminde bulunmuştu. Draper, Forbes`a verdiği röportajda bu tahmininin gerekçesini açıkladı.

Devamını Oku

Goldman Sachs, Bitcoin ticaretine başlıyor

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, müşterileri adına Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapmak için kendi parasını kullanacak.

Devamını Oku

Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmak güvenli mi? Sluymer canlı yayında anlattı

Pazar stratejisi ve sektör araştırması şirketi Fundstrat`tan Robert Sluymer, Bitcoin ve Ethereum`daki son durumu CNBC ekranlarında analiz etti.

Devamını Oku

Gerçek oldu... Uzayda Bitcoin ürettiler!

Kripto topluluğundaki `to the moon` esprisi gerçek oldu. Kripto madencilik şirketi Miner One, Bitcoin`i bu kez gerçekten uzaya yolladı.

Devamını Oku

Bitcoin 10 bin dolar seviyesini kırarsa 15 bin dolara kadar gidebilir

Think Markets`ın Şef Piyasa Analisti Naeem Aslam, Bitcoin`in 10 bin doların üzerine doğru yapacağı bir hamlenin çok patlayacı olabileceğini söyledi. Aslam bu seviyenin kıralmasıyla Bitcoin`in 15 bin dolara kadar yükselebileceğini belirtti.

Devamını Oku

‘Bitcoin’de kritik seviye 10 bin dolar’

Yatırım danışmanlığı şirketi Miller Value Partners`dan portföy yöneticisi John Spallanzani, Bitcoin`de kritik seviyenin 10 bin dolar olduğunu söyledi.

Devamını Oku

O stadyumunun adı artık `Bitcoin Arena`

Danimarka’daki Rungsted Seier Capital buz hokeyi pistinin ismi “Bitcoin Arena” olarak değiştirildi.

Devamını Oku

2 milyon dolarlık Bitcoin almak isterken soyuldular

Gulf News’in haberine göre Dubai’nin Muraqqabat bölgesinde polis 1.9 milyon dolarlık Bitcoin soygunu davasında adı geçen bir zanlıyı tutukladı. Soruşturma Dairesi Başkanı Yarbay Adel Al Joker Gulf News’e açıklamalarda bulunarak, |||Bitcoin satın almak için piyasa araştırması yapan iki kardeş Çete üyelerinin tuzağına düştü||| dedi.

Devamını Oku

Ünlü milyarder Warren Buffett’tan yeni Bitcoin yorumu

Ünlü milyarder Warren Buffett konuştuğunda yatırımcılar genellikle dinler. Ve Buffett`ın hala Bitcoin`le ilgili olumlu bir görüşü yok.

Devamını Oku

Çiftlik Bank’ın 322 milyon TL’lik Bitcoin vurgunu!

Üç ayrı suçtan tutuklanan Çiftlik Bank`ın yazılımcısı, polise verdiği ifadede CEO Mehmet Aydın`ın 322 milyon TL`yi yurt dışına Bitcoin`le götürdüğünü düşündüğünü söyledi.

Devamını Oku

Fransa, Bitcoin’deki vergi oranını yarı yarıya indiriyor

Le Monde`un haberine göre, Fransa`da Danıştay, kripto para birimlerindeki vergi oranının %45`ten %19`a indirilmesi gerektiğine hükmetti.

Devamını Oku

17 milyonuncu Bitcoin kazıldı... Piyasayı neler bekliyor?

Kazılabilecek Bitcoin miktarı giderek azalıyor. Bugün içerisinde 17 milyonuncu Bitcoin kazılacak. Peki bu neden önemli?

Devamını Oku

Dünyanın en eski Bitcoin borsası, oyun şirketine satılıyor

Dünyanın en eski Bitcoin borsası olan Bitstamp, Counter Strike ve FIFA gibi oyunların geliştiricisi olan Nexon`a satılıyor.

Devamını Oku

John Pfeffer: Bitcoin, 700 bin dolara çıkabilir

Pfeffer Capital şirketinin ortağı John Pfeffer, Bitcoin`in dünyada altın`ın yerine geçebilecek ilk uygun aday olduğuna inandığını ve Bitcoin`in 700 bin dolara çıkacağını tahmin ettiğini söyledi.

Devamını Oku

Tom Lee`den Bitcoin için heyecanlandıran tahmin!

Wall Street analisti Tom Lee, kurucu ortağı olduğu şirketi Fundstart`ın bir araştırmasını yayınladı. Lee, araştırmanın sonuçlarını kripto paralara büyük para akışı için ana gösterge olarak gördüğünü söyledi. Lee, ek olarak Bitcoin için 1 milyon dolar seviyesinin mümkün olduğunu ifade etti.

Devamını Oku

`Bitcoin, 11 bin 800 dolara çıkabilir`

Piyasa stratejisti Bill Baruch, CNBC`ye kısa vadede Bitcoin için en üst seviyenin 11 bin 500 ila 11 bin 800 dolar arasında olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin için önemli istatistik... Aralıktan beri ilk kez oluyor!

Kripto paralarda satın alma emirleri yüzdesi yüzde 88.57`ye çıkmış durumda. Bu rakama en son 28 Aralık 2017 tarihinde ulaşılmıştı.

Devamını Oku

Tim Draper: Bitcoin Sanayi Devrimi`nden daha büyük

Yaptığı açıklamalarla kripto para dünyasını etkileme potansiyeline sahip olan Tim Draper, 23 Nisan’da New York’ta gerçekleşen Intelligence Squared US sırasında, Bitcoin’in internetten ve insanlığın gelişimini etkileyen diğer olaylardan daha büyük olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin fiyatı, son 40 günün en yüksek seviyesinde

CoinMarketCap`ten elde edilen verilere göre Bitcoin fiyatı, Salı günü 9200 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Fiyat, 14 Mart`tan bu yana en yüksek seviyede yer alıyor.

Devamını Oku

Bitcoin 9 bin dolara koşuyor: Boğa sezonu geliyor mu?

Bitcoin son 24 saat içerisinde %6 artış yaşayarak 8800 dolar seviyesine ulaştı. Önemli kripto para borsalarında işlem hacimleri oldukça güçlü ve geçtiğimiz aydan bu yana ilk defa 26 milyar dolara yükseldi.

Devamını Oku

Bitcoin’de 2018 için bir ilk gerçekleşmek üzere

Bitcoin, Cuma günü yüzde 4`e kadar yükseldi ve bu sayede 2018 yılında haftalık olarak arka arkaya ilk kez kazanç sağlamak üzere.

Devamını Oku

Saxo Bank 2018`in ikinci çeyreğinde Bitcoin için yükseliş öngörüyor

Büyük Danimarka bankası Saxo Bank, kripto para birimlerinin 2018 yılında büyümesi konusundaki iyimserliğini sürdürdü.

Devamını Oku

Bitcoin için heyecanlandıran yorum: Bu fırsat elinize her zaman geçmez

Blockchain odaklı yatırım fonu Pantera Capital`in CEO`su Dan Morehead, CNBC`nin Fast Money programına konuk olarak Bitcoin`e ilişkin birtakım tahminlerde bulundu.

Devamını Oku

Yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülen oyunda Bitcoin kehaneti

Yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürülen bir oyunda yer alan Bitcoin logosuna benzeyen bir simge sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Devamını Oku

Profesyonel sporcular arasında bir ilk! Maaşını Bitcoin ile alacak

Danimarkalı profesyonel buz hokeyi oyuncusu Nikolaj Rosenthal maaşını sadece Bitcoin olarak alan ilk profesyonel sporcu olarak tarihe geçti.

Devamını Oku

Uzmanlardan 2018 sonu Bitcoin fiyat tahminleri

2018’in ilk çeyreğinin Bitcoin için tam bir “ayı sezonu” olarak geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sözde “balonun” en sonunda patladığını bas bas bağıran Bitcoin aleyhtarları Nisan ayında fiyatın 8500 dolara dayanmasıyla birlikte perdesini kapadı, sessizliğe gömüldü. Artık kripto para piyasası geleceğe daha umutlu gözlerle bakıyor.

Devamını Oku

Derisinin altına Bitcoin cüzdanı yerleştiren paranoyak adam!

Bitcoin, hala dünyanın en değerli ve büyük kripto parası. İniş ve çıkışlara sahne olsa da pek çok kişi bir devrim başlatan Bitcoin`e yatırım yapıyor. Ancak bu yatırımları kaybetmek, sıradan bir cüzdan kaybetmekten daha kolay. Yani beklenmedik önlemler almak gerekebiliyor. Tıpkı Martijin gibi.

Devamını Oku

GMO müşterilerinden ödünç Bitcoin istiyor

Japon internet devi GMO, müşterilerin Bitcoin’lerini şirkete ödünç vermelerine imkan tanıyan yeni bir hizmet üzerinde çalışıyor.

Devamını Oku

Şimdi Bitcoin alma zamanı

Yönetimi altında 800 milyon dolardan daha fazla varlık bulunan kripto para serbest fonu Pantera Capital`e göre şimdi Bitcoin alma zamanı.

Devamını Oku

Bitcoin için inanılmaz tahmin: 250 bin dolar olacak!

Silikon Vadisi efsanesi ünlü yatırımcı Tim Draper, 12 Nisan`da yaptığı bir konuşmada, Bitcoin`in 2022 yılına kadar 250 bin dolara yükseleceğini düşündüğünü söyledi.

Devamını Oku

Çok kısa sürede 8 bin dolara ulaşan Bitcoin için analistler ne diyor?

Kısa sürede hızlı bir artış yaşayan Bitcoin, gün içinde 8000 doların üzerine tırmandı. Bitcoin`in bu sert yükselişiyle ilgili olarak analistler ne diyor?

Devamını Oku

Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Son dönemde eleştirilerin de etkisiyle sert düşen Bitcoin, yeniden yükselmeye başladı.

Devamını Oku

Bir zamanların en büyük borsasının CEO`su artık Bitcoin`e inanmıyormuş!

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığının gerçekleştiği Mt. Gox`un CEO`su Mark Karpeles, artık Bitcoin`e inanmadığını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin Cash’e mayısta hard fork uygulanacak

Bitcoin ABC full-node geliştirme sorumlusu Amaury Sechet Bitcoin Cash’de 15 Mayıs tarihinde hard fork gerçekleşeceğini duyurdu. Böylece yeni oluşacak zincirde daha büyük bloklar yer alabilecek.

Devamını Oku

Bitcoin`in 2018’in 2. çeyreğinde yükselmesi için 3 sebep

Düzenleyicilerin baskısı ve reklam platformlarının sırt çevirmesinin ardından Bitcoin fiyatı bir toparlanma için hazır gibi görünüyor.

Devamını Oku

Çiftlik Bank`ın Bitcoin tesisine baskın! Bitcoinlere el konuldu...

Çiftlik Bank`ın Balıkesir`deki Bitcoin fabrikasına operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında ele geçirilen bilgisayar ve Bitcoinlere el konuldu.

Devamını Oku

Bugünün Bitcoin için ayrı bir önemi var!

Bugün, Bitcoin tutkunlarının bileceği gibi 5 Nisan 2018 ve Satoshi Nakamoto’nun doğum günü. Nakamoto gizemli bir adam ve onun hakkında bildiğimiz tek şey, P2P Vakfı sayfasında onun 43 yaşında olduğunu da gösteren ayrıntılar.

Devamını Oku

`Bitcoin’deki satış baskısı 17 Nisan’dan sonra hafifleyebilir`

Wall Street analisti Tom Lee`nin tahminine göre, kripto para piyasalarındaki satış baskısı ABD`deki vergi gününden sonra hafifleyebilir.

Devamını Oku

Bitcoin yeniden 7 bin doların altına geriledi

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7.30`luk düşüşle yeniden 7 bin doların altına geriledi.

Devamını Oku

`Bitcoin’e yatırımın Çiftlikbank’a yatırımdan farkı yok`

Ödeme ve Elektronik Para Derneği Başkanı Burhan Eliaçık, |||Bitcoin, Çiftlikbank gibi kısa yoldan para kazanma aracı olarak görülüyor. Bitcoin`e yatırım yapılması sakıncalı.||| dedi.

Devamını Oku

Çiftlik Bank’ın son vurgunu ortaya çıktı! Bitcoin...

Türkiye dolandırıcılık tarihine ismini yazdıran Çiftlik Bank olayında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Devamını Oku

Tayland hükümeti, Bitcoin’de vergi oranlarını açıkladı

Tayland`ın Bitcoin ve diğer kripto paralar için beklenen vergi mevzuatı Tayland Maliye Bakanı tarafından açıklandı.

Devamını Oku

Bitcoin fiyatları hakkında korkutan tahmin!

İsviçreli araştırmacılar, Bitcoin’in pazar değerinin yıl sonundan önce üçte bir oranında azalmasını bekliyor.

Devamını Oku

2018 Dünya Kupası`nda Bitcoin kullanılacak

Bu yıl 14 Haziran- 15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da gerçekleşecek olan FIFA Dünya Kupası için ülkede hazırlıklar çoktan başladı, öyle ki Rusya’nın Kaliningrad şehrindeki oteller taraftarların konaklama masraflarını kripto paralarla ödeyebilmelerinin önünü açmış durumda.

Devamını Oku

Görevden alınan imamlar konuştu: Bitcoin ile alakamız yok

Bitcoin ticareti yaptıkları iddia edilerek görevden alınan imamlar yaptıkları açıklamayla bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını, mağdur olduklarını belirttiler.

Devamını Oku

Bu berber Bitcoin ile tıraş ediyor

Kocaeli’nin Derince ilçesinde 30 yıldır berberlik yapan Rasim Uyan, giderek kullanım alanı genişleyen sanal para Bitcoin`le tıraş etmeye başladı. Uyan, traştan gelecek Bitcoin gelirlerini ise ağaç dikilmesi için çevre derneklerine bağışlayacak.

Devamını Oku

Nelson Mandela’nın altın elleri Bitcoin ile satıldı

Güney Afrika`nın unutulmaz lideri Nelson Mandela`nın ellerinin altın dökümleri, 10 milyon dolarlık Bitcoin karşılığında satıldı.

Devamını Oku

1.24 milyar doları Bitcoin’le aklayan siber saldırganlar yakalandı

İspanyol polisi dünya çapındaki finans kurumlarından 1.24 milyar dolardan daha fazla para çaldığı ve daha sonra bunları Bitcoin’e dönüştürdüğü iddia edilen Rus ve Ukrayna uyruklu siber suçlar çetesini yakaladı.

Devamını Oku

`Bitcoin, yıl sonuna kadar 30 bin dolar olacak`

Yatırım şirketi LDJ Capital`in kurucusu David Drake, katıldığı Bloomberg yayınında Bitcoin`in Aralık ayına kadar 30 bin dolar seviyesini bulacağını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin son 24 saatte yüzde 5.86 arttı

Kripto para birimleri piyasalarında dün gözlemlenen düşüşün ardından tepki alan Bitcoin son 24 saatte yüzde 5.86 arttı.

Devamını Oku

Hollanda mahkemesinden Bitcoin için olumlu adım

Hollanda`da bir mahkeme, 0.591 Bitcoin`e sahip olan bir davacı lehine karar verdikten sonra Bitcoin`i `transfer edilebilir değer` olarak sınıflandırdı.

Devamını Oku

`Bitcoin’in ana kusuru halka açık hesap defteridir`

ABD`li bilgisayar uzmanı Edward Snowden, Bitcoin`in ana kusurunun işlem limitinde değil halka açık defterinde yattığını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin yeniden 9 bin doların altında

Kripto para birimleri piyasasında sabah saatlerinde gözlemlenen genel düşüş devam ederken, Bitcoin yeniden 9 bin doların altında işlem görmeye başladı.

Devamını Oku

Bitcoin blok zincirinde çocuk pornografisi içeriği bulundu

Yapılan bir araştırmaya göre, Bitcoin`in blok zinciri, çocuk pornografisi sitelerinin yüzlerce bağlantılarıyla lekelenmiş dosyalar bulunduruyor.

Devamını Oku

Twitter`ın patronu: Tek para birimi Bitcoin olacak

Twitter’ın kurucu CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın tek para birimine dönüşeceğine inandığını açıkladı.

Devamını Oku

Tarihin en büyük Bitcoin dolandırıcılıkları

Bitcoin tarihi maharetli siber korsanların ve kolay yoldan zengin olmak isteyen mağdurların arasında oynanan bir köşe kapmaca oyununa benziyor. Bugüne kadar milyarlarca dolar değerinde Bitcoin, kimi vakalarda bir hayli komik yöntemler kullanan dolandırıcıların eline geçti ve kayıplara karıştı.

Devamını Oku

Çin`den kripto paralara düzenleme gelebilir!

Dün Çin Merkez Bankası başkanlığına atanan Yi Gang, geçmiş dönemde Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlarla şaşırtıyor. Yi Gang`ın bu yorumları Çin’de kripto paralar için yeni bir düzenleyici yaklaşım olasılığına işaret edebilir.

Devamını Oku

Bitcoin dot-com çöküşüyle aynı seyirde ilerliyor

ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley`in yeni bir araştırmasında, Bitcoin’de gözlemlenen hareketlerin yaklaşık 20 yıl önceki dot-com balonuyla oldukça benzer olduğu vurgulandı.

Devamını Oku

2020`de Bitcoin 91 bin dolardan işlem görecek

Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin’in 2020 yılında 91 bin dolar seviyesinden işlem göreceği iddia edildi.

Devamını Oku

Bitcoin yeniden ateşlendi!

Kripto para birimleri piyasasında dün gözlemlenen genel düşüş eğiliminin ardından Finansal İstikrar Kurumu`nun G20 Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıda kripto paraların bir risk oluşturmadığını duyurması ve tepki alımlarının etkisiyle Bitcoin son 24 saatte yüzde 8.37 arttı.

Devamını Oku

Çiftlik Bank ödemeleri Bitcoin`le yapacak!

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın mağdur ettiği üyeler için bir ses kaydı gönderdi. Aydın üyelere seslenerek ödemelerin Bitcoin ile yapılacağını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin’in fiyatı neden artmıyor?

Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili birbiri ardına gelen olumlu haberler fiyatlara neden yansımıyor? Bunun net bir sebebi var.

Devamını Oku

Bitcoin adeta çakılıyor!

Gelen son olumsuz haberlerin de etkisi ile başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar adeta çakılıyor.

Devamını Oku

Brezilya’nın en büyük kripto borsasında sistem açığı bulundu

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Foxbit, sisteminde oluşan bir hata dolayısıyla işlemlerini durdurdu. Foxbit’in toplamda 30 Bitcoin eksiği olduğu fark edilince borsa işlemlerini askıya aldı.

Devamını Oku

Bitcoin 10 bin doları zorluyor!

Bitcoin, düzenleme kaygılarının azalmasıyla 10 bin doları hedefliyor.

Devamını Oku

Reuters`tan sürpriz Bitcoin hamlesi!

Thomson Reuters kripto para piyasalarının durumunu ölçümleyecek bir endeksi hayata geçiriyor.

Devamını Oku

Rus teknoloji şirketi Mail.ru Bitcoin İle ödeme kabul edecek

En büyük Rus teknoloji şirketlerinden Mail.ru, MyTarget reklam platformunda artık kripto paralar ile müşterilerine ödeme yapma-alma imkanı tanıyacağını duyurdu.

Devamını Oku

Uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen Bitcoinler açık artırmayla satılacak

ABD hükümeti, uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen toplam değeri yaklaşık 20 milyon dolar olan 2.170 Bitcoin`i 19 Mart tarihinde açık artırmayla satacak.

Devamını Oku

`Bitcoin altın gibi regüle edilmeli`

Avusturya`nın en büyük dijital para brokeri Bitpanda`nın CEO`su Eric Demuth, Bitcoin`in altına benzer bir şekilde regüle edilmesi gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

Nick Szabo’dan Bitcoin’i Lale Balonu’na benzetenlere sert sözler

Kripto paranın öncü isimlerinden biri olan kriptografi uzmanı Nick Szabo, Bitcoin`i Lale Balonu`na benzetenlere şiddetle karşı çıktı.

Devamını Oku

Şimdi Bitcoin satın alma zamanı

Bir Wall Street analisti olan Thomas Lee tarafından yaratılan ve kripto para için kullanılan yeni bir Sefalet Endeksine göre şimdi Bitcoin satın alma zamanı.

Devamını Oku

Bitcoin’le vergi ve fatura ödenmesi için yasa tasarısı verildi

Arizona’da vergi ve faturaların Bitcoin’le ödenmesi için Temsilciler Meclisi’ne yasa tasarısı verildi.

Devamını Oku

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin, bugün 8 bin 300 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin`in temelde bu kadar gerilemesine yol açan iki faktör bulunuyor.

Devamını Oku

İflas eden Bitcoin borsasının kayyumundan dev satış

Bir dönemin en büyük Bitcoin borsası Mt. Gox`a atanan Japon kayyum Nobuaki Kobayashi, 400 milyon dolarlık dijital para sattı.

Devamını Oku

Bitcoin sert düşüyor!

Sanal paralarda sert düşüş bugün daha da hızlandı. Bitcoin 9 bin doların Ethereum ise 700 doların altında.

Devamını Oku

Bitcoin `regülasyon baskısı` altında kayıplarını artırıyor

Önde gelen kripto para Bitcoin, ABD ve Japonya`da düzenleyici baskıların artacağı endişeleriyle kayıplarını artırıyor.

Devamını Oku

`Bitcoin CFTC`nin yetkisinde bir metadır`

ABD`li Bölge Yargıcı kripto paraların emtia olduğunu ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu`nun yetkisinde bulunduğunu belirtti.

Devamını Oku

Google`da Bitcoin aramalarıda fiyatlar gibi düştü

Google`da Bitcoin aramaları ekim ayından beri en düşük seviyeye indi.

Devamını Oku

Rezervasyonlar Bitcoin ile yapılacak!

Güney Koreli seyahat uygulaması Yeogieottae, rezervasyonlarda Bitcoin kabul edecek.

Devamını Oku

Bitcoin 11 bin doların altında!

Günlerdir 11 bin doların üzerinden tutunmaya çalışan Bitcoin bugün düşüşe geçti! Diğer sanal paralar da değer kaybediyor.

Devamını Oku

Kuzey Kore siber hack yoluyla 11 bin Bitcoin elde etti

Eski bir ABD Ulusal Güvenlik Ajansı yetkilisi olan Priscilla Moriuchi`ye göre; Kuzey Kore, siber hack yoluyla 11 bin Bitcoin`i potansiyel olarak elde etti ve geniş çaplı kınanmış füze programına para yatırmak için para kullanıyor.

Devamını Oku

Harvard profesöründen çarpıcı Bitcoin iddiası!

Harvard ekonomisti Kenneth Rogoff Bitcoin`in 10 yıl içinde 100 dolara düşme ihtimalinin 100 bin dolar olma ihtimalinden daha yüksek olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin için görülmemiş hırsızlık!

İzlanda`da yaşanan olayda hırsızlar Bitcoin madenciliği yapmak için tasarlanan 600 bilgisayarı çaldılar.

Devamını Oku

Avustralya’dan Bitcoin vergilerine sıkı takip

Avustralya Vergi Ofisi tüm kripto para yatırımcılarının vergilerini eksiksiz ödemesi için denetimlerini sıklaştıracak.

Devamını Oku

Almanya`dan Bitcoin`le yapılan ödemelere vergi muafiyeti

Almanya Federal Maliye Bakanlığı, Bitcoin`in bir ödeme aracı olarak kullanılması halinde ABD`dekinin aksine bu harcamalardan vergi alınmayacağını duyurdu.

Devamını Oku

Bitcoin’de SegWit işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinde

Bitcoin Core`un tam SegWit destekli yeni sürümünün yayınlanması ve büyük borsaların desteğiyle SegWit kullanımı önemli ölçüde arttı.

Devamını Oku

Bitcoin 10 bin doların üzerindeki seyrini koruyor

Kripto paralarda Bitcoin, 10 bin doların üzerindeki seyrini koruyor.

Devamını Oku

Bitcoin kullanıcılarına özel akıllı telefon

Kripto para dünyasının en değerli üyesi Bitcoin`e özel bir telefon geliştirildi.

Devamını Oku

Apple’ın kurucularından Wozniak`ın Bitcoinleri çalındı

Apple’ın eş kurucusu Steve Wozniak, 74 bin dolar değerindeki Bitcoinlerini dolandırıcılara kaptırdığını açıkladı.

Devamını Oku

Amerikan SPK`sından Bitcoin soruşturması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para yetkililerine celp gönderiyor.

Devamını Oku

50 Cent`in Bitcoin yalanı!

Geçtiğimiz günlerde tüm dünyada ses getiren 50 Cent`in Bitcoin zengini olduğu haberleri düzmece çıktı. Bitcoin sahibi olmadığını itiraf eden ünlü rapçi haberleri neden yalanlamadığını da açıkladı.

Devamını Oku

ABD, 1 milyar dolarlık Bitcoin`i açık arttırmayla satacak

ABD, yakalanan suçlulardan ele geçirilen Bitcoinleri açık arttırmayla satışa çıkaracak.

Devamını Oku

Satoshi Nakamoto`yum dedi 5 milyar dolarlık Bitcoin`i götürdü

Satoshi Nakamoto adıyla dijital para yarattığını iddia eden Craig Wright 5 milyar dolarlık dolandırıcılık ile suçlanıyor.

Devamını Oku

İki pizzaya 10 bin Bitcoin ödemişti. Bu sefer...

2010`da iki pizza almak için 10.000 Bitcoin veren adam olarak tarihe geçen Laszlo Hanyecz, şimdi Lightning Network`ü kullanarak iki pizza daha satın aldı.

Devamını Oku

Bitmain’in yıllık karı dudak uçaklatıyor

Bitcoin madencilik şirketi Bitmain’in yıllık karı 3 ila 4 milyar dolar.

Devamını Oku

11 yaşındaki çocuk Bitcoin`in kitabını yazdı

11 yaşındaki ortaokul öğrencisi, Bitcoin ve blok zincirini çocukların bile anlayabileceği kadar basit şekilde anlatan 57 sayfalık bir kitap yazdı.

Devamını Oku

İstanbul`dan Mersin`e uzanan Bitcoin vurgunu

İstanbul-Mersin arasında yaşanan olayda, sahte kimlikle Turgay T.`nin telefon hattına sim kartı çıkaran hırsızlar, Bitcoin borsasındaki hesaptan 500 bin TL değerinde kripto parayı çaldı.

Devamını Oku

Elon Musk sahip olduğu Bitcoin miktarını açıkladı

Tesla`nın kurucu ortağı ve milyarder Elon Musk, sahip olduğu Bitcoin miktarını açıkladı.

Devamını Oku

Japon kripto para borsası ücretsiz Bitcoin sattı

Kripto paralara kuşkuyla yaklaşan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın, |||Bitcoin’in bir değeri yok||| açıklaması, bir Japon kripto para borsasında 18 dakika için gerçek oldu.

Devamını Oku

Emrah konser için 30 Bitcoin istedi

Yaptığı emlak yatırımlarıyla süreklim gündeme gelen Emrah dijital alanda da yatırım yapmaya başladı. Twitter ve Facebook’tan hisse alan Emrah’ın, konser ve reklam teklifleri karşılığında firmalardan ücret olarak Bitcoin istediği öğrenildi.

Devamını Oku

Bitcoin 10 bin doların altına düştü!

Kripto para piyasalarında en yüksek hacimle işlem gören sanal paralar bugün de düşmeye devam ediyor. Bitcoin 10 bin doların, Ethereum ise 800 doların altına geriledi.

Devamını Oku

Fiyat hatası 20 trilyon dolarlık Bitcoin alımına neden oldu

Japonya`da lisanslı olarak faaliyet gösteren 16 kripto para borsasından biri olan Zaif`te meydana gelen hata kullanıcıların ücretsiz bir şekilde kripto para satın almasına izin verdi.

Devamını Oku

PayPal yöneticisi Bitcoin`in geleceğinden umutlu

PayPal`ın finans direktörü John Rainey, Bitcoin`in geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Rainey`e göre Bitcoin ilerleyen yıllarda popüler bir ödeme aracı haline gelebilir.

Devamını Oku

`Bitcoin, para olarak kabul edilmenin göstergelerini karşılayamadı`

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, ``Bitcoin, bir para olarak kabul edilmenin geleneksel göstergelerini karşılayamadı`` dedi.

Devamını Oku

Bitcoin 11 bin doları aştı

Bir haftada yüzde 30`a yakın yükselen kripto para Bitcoin, 11 bin doların üzerine tırmandı.

Devamını Oku

400 milyon dolar yatırdı... Bitcoin fiyatarı yükseldi

Kripto para birimleri, 2018`e yaptığı korkunç başlangıcın ardından geri dönerken Bitcoin`de önemli bir satın alma işlemi yapıldığı ortaya çıktı.

Devamını Oku

Beyaz Saray`dan Bitcoin açıklaması

Beyaz Saray Siber Güvenlik Koordinatörü Rob Joyce, ABD hükümetinin Bitcoin`i düzenlemeye henüz yakın olmadığını söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin 10 bin doların üzerine çıktı

Kripto paralarda Bitcoin 10 bin doların üzerine tırmandı.

Devamını Oku

Bitcoin boşanma davalarının da konusu oldu

Dünya`da ilk Bitcoin cinayeti Türkiye`de oldu. Yine ilk Bitcoin gasp`ı Türkiye`de yaşandı. Artık kripto paralar boşanma davalarının da konusu oldu. Ancak bu yaşanan durum Türkiye`de değil Birleşik Krallık`ta yaşandı.

Devamını Oku

Bitcoin 10,000 doların altında kazançlarını azalttı

Bitcoin, direnç seviyesi olarak görülen 10,000 doları aşamayarak kazançlarını azalttı, diğer büyük kripto paralardaki satışlar tetiklendi.

Devamını Oku

Bitcoin 9 bin doların üzerindeki seyrini sürdürüyor

Sanal paralarda Bitcoin, 9 bin doların üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Devamını Oku

Charlie Munger: Bitcoin `tehlikeli bir zehir`

Berkshire Hathaway`in yöneticilerinden Charlie Munger, Bitcoin`in “tahlikeli bir zehir” olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Bitcoin 9 bin doları aştı

Dünyanın en büyük sanal parası Bitcoin kritik seviye olan 9 bin doları aştı.

Devamını Oku

ECB`ye göre Bitcoin neden para olamaz?

Avrupa Merkez Bankası`nın yayınladığı grafik, Bitcoin konusundaki soru işaretlerine dikkat çekti.

Devamını Oku

Türkiye `yerli Bitcoin` üretecek mi?

Dünyada giderek yaygınlaşan kripto paralar, Türkiye`de de yatırım aracı olarak kullanılıyor. Kripto para piyasasına ilişkin çalışma grubu kuran Türkiye`nin `yerli Bitcoin` üretip üretmeyeceği merak konusu oldu.

Devamını Oku

Bitcoin `Coincheck` ile yükselişine ara verdi

Bitcoin, Coincheck Inc.`in yen cinsinden ödeme yapmaya başlamasının etkisiyle aralıktan bu yana kaydettiği en uzun yükselişine ara verdi.

Devamını Oku

Çeçen lider de Bitcoin dünyasına giriyor

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, sosyal medya hesabından Bitcoin`in gelişimini takip etmek amacıyla Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Devamını Oku

Bitcoin için herkesi tehlikeye atmışlar

Rusya’da bir nükleer silah araştırma merkezinde çalışan bilim insanları, para uğruna tesisin süper bilgisayarlarını tehlikeye attı. Durumu fark eden yetkililer inceleme yaptığında, tesisin süper bilgisayarlarını kullanarak Bitcoin madenciliği yapıldığı anlaşıldı.

Devamını Oku

Bitcoin 8 bin doların üzerinde

Sanal paralardan Bitcoin 8 bin doların üzerinde seyrediyor.

Devamını Oku

Rusya`da Bitcoin yatırımcılarına acil destek hattı açıldı

Rusya`nın başkenti Moskova`da sanal para birimi Bitcoin`deki ani dalgalanma nedeniyle strese giren madenci ve yatırımcılar için destek hattı açıldı.

Devamını Oku

Dubai`de 50 lüks daire Bitcoin`le satıldı

Dubai`de yapımı süren ultra lüks evlerin inşaat çalışmaları sürerken, 50 ev Bitcoin karşılığında satıldı.

Devamını Oku

Bitcoin 8 bin doların altına geriledi

Sanal paralarda Bitcoin, 8 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Devamını Oku

Bitcoin 8 bin doların üzerinde

Sanal paralarda Bitcoin 8 bin doların üzerinde seyrediyor.

Devamını Oku

Bitcoin `SEC`in açıklaması ile yükselişini sürdürdü

Bitcoin, ABD`de Secucrities and Exchange Commission`ın kripto paralara ağır tedbirler yerine daha sıkı denetleme getirilmesi çağrısında bulunması ile yükseldi.

Devamını Oku

Bitcoin 7 bin doların üzerinde

Sanal paralarda Bitcoin, 7 bin doların üzerinde seyrediyor.

Devamını Oku

McAfee`den Bitcoin için inanılmaz iddia!

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu John McAfee`den Bitcoin için inanılmaz bir iddia geldi. Bir Bitcoin`in 2020 yılında 1 milyon dolar olacağını söyleyen McAfee, tahmininin tutmaması durumunda yapacağını söylediği şeyle adeta herkesi şok etti.

Devamını Oku

Bitcoin 9 bin doların altında

Kripto paralar açısından pek de iyi geçmeyen bir haftanın ardından Bitcoin 9 bin doların altında seyrediyor.

Devamını Oku

Bitcoin`in piyasa değerinden 44 milyar dolar silindi

Sanal para Bitcoin`in piyasa değerinden ocak ayında 44 milyar dolar silindi.

Devamını Oku

Bitcoin artık güldürmüyor

Bitcoin, yılın ilk ayında yüzde 31 geriledi. Düşüşte kripto paralara yönelik artan kısıtlamalar etkili oldu.

Devamını Oku

Bitcoin karşılığında futbolcu transfer ettiler

Sakarya`nın amatör küme takımlarından Harunustaspor, 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu`nu sanal para karşılığında transfer etti.

Devamını Oku

Bitcoin Lightning Network ile yeni çağ açılacak!

Bitcoin ile alakalı yaşanan son gelişmeler piyasayı tedirgin ediyor olsa da bu durum yakında son bulabilir. Bitcoin Lightning Network ile sorunlar büyük oranda çözülecek gibi gözüküyor. Peki Lightning Network nedir?

Devamını Oku

Bitcoin 11 bin doların üzerinde seyrediyor

Sanal paralarda Bitcoin, 11 bin doların üzerinde seyrediyor.

Devamını Oku

Kripto para tarihinin en büyük soygunu gerçekleşti

Japonya’nın en büyük borsalarından Coincheck bugüne kadar yaşanan en büyük hack saldırısına maruz kaldı. Zira, tüm çekim işlemlerini askıya alan ve gerçeği açıklayan kripto para borsasının yaşadığı maddi kayıp dudak uçuklatıyor.

Devamını Oku

Kripto paralar `Japonya` nedeniyle sert düştü

Kripto paralar, Japonya`nın en büyük işlem platformunun müşteri hesaplarından para çekimini durdurduğunu açıklaması sonrasında sert düştü.

Devamını Oku

Bitcoin nedir?

Bitkon, elektronik ortamda oluşturulmuş ve tutulmuş bir dijital para birimi biçimidir.

Devamını Oku