ICON’u 200 milyon kullanıcıya ulaştırabilecek dev ortaklık

Güney Kore merkezli Blockchain projesi olan ICON, 200 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan Japonya`nın en büyük mesajlaşma uygulaması LINE ile resmi bir ortaklığa imza attı.

Devamını Oku

HTC, bu yıl bir Blockchain telefonu çıkaracak

1997 yılında kurulan HTC, 2000`li yıllarla birlikte Android işletim sistemine dayalı bir akıllı telefonu piyasaya sürerek önemli bir yol kat etti. Şirket şimdi aynı şeyi Blockchain ile yapmak istiyor.

Devamını Oku

HSBC’den Blockchain teknolojisinde büyük adım

HSBC, dünyanın ilk ticari olarak geçerli ticaret finansmanı işlemini Blockchain teknolojisini kullanarak tamamladığını duyurdu.

Devamını Oku

Elektronik devi LG, kendi Blockchain platformunu başlattı: Monachain

Yerel medya organlarından Yonhap`a göre, Güney Kore menşeili LG`nin yan kuruluşu LG CNS, kısa bir süre önce kendi Blockchain destekli servisini başlattı.

Devamını Oku

Facebook, Blockchain için ekip oluşturuyor

Sosyal medya devi Facebook`un, Blockchain teknolojisini keşfetmek için şirketin ağır toplarından bir ekip oluşturacağı öğrenildi.

Devamını Oku

22 Avrupa ülkesinden Blockchain ortaklığı

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, 22 Avrupa ülkesinin Blockchain ortaklığı oluşturulmasına dair bir deklarasyonun imzaladığı bildirildi.

Devamını Oku

Audi dağıtım ağı için Blockchain kullanacak

Alman taşıt üreticisi Audi fiziksel ve finansal dağıtım işlerinde kullanmak için Blockchain teknolojisini deniyor. Audi Blockchain kullanarak dağıtım sistemlerinin güvenliğini ve saydamlığını arttırmak istiyor.

Devamını Oku

Bitcoin teknolojisi Google`a geliyor

ABD`li teknoloji devi Google, Bitcoin teknolojisi Blockchain`in üstünde testler yapmaya başladı. Google özellikle güvenlik açısından öne çıkan Blockchain`i kendi servislerine entegre edecek.

Devamını Oku

Fransa: Blok zinciri devrimini kaçırmayacağız

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Fransa`nın şirketlerin ICO`ları için resmi bir onay verilmesi adına bir yasa çıkarmaya hazırlandığını söyledi.

Devamını Oku

Teknoloji devi Intel’den Blockchain patenti

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Intel blockchain teknolojisini “dijital hakların yönetimi” için kullanılabilecek bir yöntem olarak gören firmalar kervanına katılıyor.

Devamını Oku

ABD Kongresi`nden kripto açılımı

ABD Kongresi’nin Ortak Ekonomik Raporu’nda kripto para ve Blockchain teknolojisine ilk defa yer verilerek, Blockchain teknolojisinin görmezden gelinemeyeceği vurgulandı.

Devamını Oku

Güney Kore merkez bankaları için `deftersiz Blockchain` geliştiriyor

Güney Koreli araştırmacılar geçtiğimiz hafta yapılan basın toplantısında Güney Kore Merkez Bankası`nda kullanılmak üzere ”deftersiz Blockchain” geliştirdiklerini duyurdu. PureChain adını verdikleri sistemin Güney Kore Merkez Bankası sanal parasının piyasaya sürülmesinde büyük rol oynayacağı belirtildi.

Devamını Oku

Tarihin ilk Blockchain tabanlı başkanlık seçimi yapıldı

Blockchain tabanlı ilk başkanlık seçimi 7 Mart 2018’de Sierra Leone’de yapıldı. Seçim için İsviçreli geliştiricilerin Blockchain Startup’ı Agora kullanıldı.

Devamını Oku

Çinli perakende devi, sığır etlerini izlemek için Blockchain kullanıyor

Çin e-ticaret devi JD.com, sığır etlerini izlemek için Blockchain kullanıyor.

Devamını Oku

Porsche Bitcoin`in altyapısını deniyor

Porsche, teknoloji şirketi XAIN ile birlikte blockchain uygulamalarını doğrudan otomobiller üzerinde test etmeye başladı.

Devamını Oku

Şili`nin enerji şebekesinde Blockchain teknolojisi kullanılacak

Şili enerji düzenleme ajansı olan CNE, ülkedeki enerji şebekesinde Blockchain teknolojisini uygulayacağını açıkladı.

Devamını Oku

HSBC işlemlerinde blok zinciri teknolojisi kullanacak

Birleşik Krallık merkezli HSBC bankası, banka genelinde işlemlerin blok zincir teknolojisi kullanılarak gerçekleşeceğini duyurdu.

Devamını Oku

Starbucks Blockchain’e sıcak bakıyor

Starbucks yöneticisi Howard Shultz, kahve zincirinin, Blockchain teknolojisini ve dijital paraları uzun vadeli ödeme teknolojisi stratejisine dahil ederek dijital müşteri ilişkilerini büyütmeyi amaçladıklarını söyledi.

Devamını Oku