Goldman Sachs kendi kripto parasını geliştirdi

Microsoft, Google ve Facebook gibi teknoloji devleri kripto para reklamlarını yasaklarken, finans dünyasının devlerinden Goldman Sachs, Circle ismini verdiği kendi kripto parasını başlattı.

Devamını Oku

Steem 1 milyon kullanıcıya ulaştı!

Kullanıcılarına Blockchain üzerinden yayımladıkları içerikler için ödül dağıtan platform Steem 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Devamını Oku

Binance o coini listelemeyi erteledi

USD`ye endeksli dijital para TrueUSD`yi (TUSD) listeleyeceğini duyuran Binance, duyuruyla birlikte 1 USD olması gereken TUSD`nin 1.40`a sıçradığını görünce listelemeyi erteledi.

Devamını Oku

VeChain, Çin’in en büyük ikinci gıda şirketi ile ortaklık kurdu

VeChain Vakfı`nın resmi sosyal medya kanalları üzerinden yapılan duyuruda Çin`in en büyük 2. gıda şirketi olan BrightFoods ve onun yan kuruluşu Shanghai Xiandao Food ile iş birliği anlaşmasına imza atıldığı bildirildi.

Devamını Oku

Uzmanlar Zcash’in Gemini’ye eklenmesini yorumladı

Uzmanlar, gizlilik odaklı kripto para Zcash`in Gemini`ye eklenmesini değerlendirdi. CrpytoCompare`in kurucusu ve CEO`su Charles Hayter, Zcash`in Gemini`ye eklenmesi kripto için büyük bir hareket dedi.

Devamını Oku

Ripple’ın Xpring duyurusuyla XRP’yi parlak bir gelecek bekliyor olabilir

Ripple, XRP`nin kullanımını, şirketin odaklandığı ödeme ve bankacılık alanının ötesinde yeni segmentlere genişletmek için bir adım atıyor.

Devamını Oku

Bankacılık devi Mitsubishi, Ripple’ın teknolojisini kullanma niyetinde

Mitsubishi UFJ Financial Group ve Mitsubishi Corporation uluslararası para transferi için Ripple dağıtık defter teknolojisini kullanma niyetinde olduklarını açıkladı.

Devamını Oku

KIN’deki artış yüzde 50’yi buldu! Neden yükseliyor? İşte birkaç sebep

Son dönemde gerek hakkında çıkan haberler gerekse de iyi performansıyla göze çarpan KIN diye bir dijital para var. KIN, dünya çapında on milyonlarca kullanıcısı olan Kanada merkezli sosyal medya şirketi ve mesajlaşma uygulaması Kik‘in bir dijital parası.

Devamını Oku

Consensus 2018 boyunca ve sonrasında takip edilmesi gereken altcoinler

2015 yılından beri düzenlenen, dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği olan Consensus 2018`in 4.`sü bugün resmen başlayacak. Bu etkinlik öncesinde bazı kripto paraları takip listenize almanızda yarar var.

Devamını Oku

Altcoinlerde Augur, Binance ile uçuşa geçti... Yüzde 21 değer kazandı!

Binance’ın sihirli değneğinin dokunduğu altcoinler kervanının yeni üyesi Augur oldu diyebiliriz. Öyle ki Binance platformunda listelendikten sonra Augur fiyatlarında büyük oranda artışların yaşandığına şahit oluyoruz. Piyasayı gösteren tabloların kıpkırmızı olduğu bu günlerde Augur’un dolar karşısında %21 değer kazanması dikkatleri çekti.

Devamını Oku

Facebook, kendi kripto parasını oluşturmayı planlıyor

Sosyal medya devi Facebook kendi kripto para birimini oluşturmayı düşünüyor.

Devamını Oku

KODAKCoin mayıs sonunda fon toplamaya başlayacak

Ünlü fotoğraf şirketi Kodak, gelecekteki KODAKCoin’lerinin satış anlaşmasına (SAFT) mayıs ayı sonunda başlayacağını duyurdu.

Devamını Oku

Ripple, XRP’yi kullandığı ilk pilot programlarının sonuçlarını yayınladı

Dağıtık defter startup`ı Ripple Perşembe günü, xRapid pilot programlarının sonuçlarını yayınladı. Rapor, şirketin XRP ile ilgili vaadine odaklanarak testlerin, toplam işlem sürelerinin yanı sıra ücretler üzerinde de önemli tasarruflar sağladığını ortaya koydu.

Devamını Oku

Tron’un kurucusu iddialı: 6. sırayı geri alacağız

Tron`un (TRX) ana ağ açılışı için geri sayım sürerken kurucusu Justin Sun, Tron topluluğuna bir mektup yazdı.

Devamını Oku

Ripple beklentileri henüz karşılayamadı

Ripple (XRP) fiyatı neden 1 doların altında? Ripple’ın bankacı ortakları XRP fiyatını olumlu yönde etkilemeyecek mi? XRP’ye yaptığım 100 dolar yatırımla ne zaman Mercedes alacağım?

Devamını Oku

Venezuela ve Filistin arasında 1.2 milyar dolarlık Petro anlaşması

Venezuela ve Filistin, 1.2 milyar dolarlık 20 milyon adet Petro ile devletler arası bir ikili fon oluşturma konusunda anlaşmaya vardı.

Devamını Oku

Binance’de listelenen Bytecoin’de büyük sıçrama

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, gizlilik odaklı kripto para Bytecoin`i listelediğini duyurdu. Bytecoin`in fiyatı listeleme duyurusuyla birlikte hızlı yükseldi.

Devamını Oku

Spotify’den Subway’e Verge’de son gelişmeler

Verge ekibinin desteğiyle XVG`nin Spotify tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilmesine yönelik bir kampanya yürütülürken gündeme fast food zinciri Subway de geldi.

Devamını Oku

Bitcoin Cash 3 haftada yüzde 150 arttı! Bu yükseliş neden?

Bitcoin`in 10 bin dolar sınırına dayanmasıyla birlikte yükselişini hızlandıran Bitcoin Cash, yayın sırasında yüzde 13`ün üzerinde bir artışla 1715 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Devamını Oku

Bu dava Ripple’ın başını ağrıtabilir

Dijital para birimi XRP`yi satın alıp satarak para kaybettiğini iddia eden bir yatırımcı, şirketin devlet ve federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek Ripple`a dava açtı.

Devamını Oku

Venezuela, Petro ile finanse edilecek bir gençlik bankası kuruyor

Venezuela hükümeti, ülkenin tartışmalı resmi kripto parası Petro ile finanse edilecek bir gençlik bankası kuracak.

Devamını Oku

Dünyanın en büyük ikinci denetim firmasından VeChain’e yatırım

Kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara dünya çapında sektör odaklı denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan PwC, Çin merkezli bir kripto para birimi olan VeChain`in küçük bir hissesine sahip oldu.

Devamını Oku

Cardano ve Etiyopya hükümeti arasında iş birliği

Etiyopya hükümeti, kripto para startup`ı Cardano (ADA) ile bir mutabakat anlaşmasına vardı.

Devamını Oku

Nisan ayının en çok kazandıran 3 dijital parası

Alternatif kripto para birimleri, adeta sefil bir ilk çeyrekten sonra, piyasalar yeniden dengelendikçe Nisan ayında parladılar.

Devamını Oku

IOTA, koltuğunu TRON’dan geri aldı

IOTA, CoinMarketCap üzerinde 9. sırayı haftalardır yükselişi durdurulamayan TRON`dan geri aldı.

Devamını Oku

IOTA, dev otomobil şirketleriyle ortaklık kurdu

IOTA, BMW, General Motors, Ford, Bosch, IBM ve Renault ile birlikte otomotiv sektöründe Blockchain teknolojisini uygulamaya odaklanan en büyük konsorsiyum olan Mobility Open Blockchain Initiative`de (MOBI) yer aldı.

Devamını Oku

Binance’in listelediği Loom sert yükseldi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bu sabah Loom adında yeni bir dijital para listelediğini duyurdu.

Devamını Oku

Ripple’ın kurumsal Blockchain ağına bir banka daha katıldı

Umman merkezli bir finansal yatırım yönetim şirketi olan BankDhofar, Ripple`ın küresel banka ve ödeme sağlayıcıları ağına katıldı.

Devamını Oku

Venezuela’dan Hindistan’a sürpriz Petro teklifi

Venezuela, ham petrol alımlarında Petro kullanma şartıyla Hindistan`a yüzde 30 indirim teklifi sundu.

Devamını Oku

Ripple ile ilgili bilinmeyen 8 gerçek

Ripple, Bitcoin`e karşın nispeten yeni bir oyuncu olarak birçok insan tarafından iyi anlaşılamamış durumda. Bu doğrultuda, Ripple`ı tanımanıza yardımcı olacak 8 gerçek aşağıda sıralandı.

Devamını Oku

EOS’un zirve rekorunu kırmasını sağlayan faktörler

22 dolara ulaşarak zirve rekorunu kıran merkezsiz uygulama platformu EOS`un bu kadar değer kazanmasını sağlayan nedenler neydi? Analistler yorumladı.

Devamını Oku

Litecoin küresel ödeme sistemi olma yolunda

Bitcoin düşük işlem hızı ve ödemelerde yüksek işlem ücreti alması konularında eleştiriliyor. Litecoin kurucusu Charlie Lee Bitcoin’in ödemelerde yaşayacağı sorunları ön görerek bu konuda çare olabilecek Litecoin’i yaratmıştı.

Devamını Oku

2018’in en iyi performans gösteren 3 coini

2018 yılında şimdiye kadar en iyi performansı gösteren 3 dijital para EOS, Binance Coin ve VeChain oldu.

Devamını Oku

17 günde yüzde 300’den fazla artan EOS, zirve rekorunu kırdı

2017`de Bitcoin`in 20 bin dolara ulaştığı çılgın günde 18.16 dolar ile zirve rekorunu kıran EOS, bugün yeni bir zirveye ulaştı.

Devamını Oku

Bitcoin Cash güncellemesi bu sefer daha iddialı

Bitcoin Cash’in gelecek yazılım güncellemesi öncekinden çok daha iddialı ve yenilikçi olacak.

Devamını Oku

5 yeni şirket Ripple ağına geçiyor

Avrupa ve Asya’da faaliyet gösteren 5 ödeme sağlayıcısı Ripple’a geçiyor. Ripple’ın yaptığı açıklamada şirketlerin Ripple’ın xVia teknolojisini kullanmaya başlayacağı duyuruldu.

Devamını Oku

Ripple, XRP satışlarının yüzde 83 arttığını açıkladı

Ripple, 2018 yılının ilk üç ayında 167.7 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirerek, satışların bir önceki çeyreğe göre yüzde 83, 2017`nin ilk çeyreğine göre ise yüzde 2,400 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

Devamını Oku

Binance’de listelenen Golem uçuşa geçti!

Dünyanın bir numaralı kripto para borsası olan Binance, Golem`in tokeni GNT`yi listelediğini duyurdu. Listeleme haberinin ardından GNT, yüzde 20 değer kazandı.

Devamını Oku

Litecoin’in kurucusundan çarpıcı açıklamalar

Litecoin`in kurucusu Charlie Lee, bir Youtube röportajında LTC`lerini satma fikrinden Litecoin`e kadar önemli konularda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Devamını Oku

Stellar, MobileCoin’in etkisiyle tırmanışa geçti

XLM, Stellar`ın protokolünü kullanan Binance destekli MobileCoin`in ICO`da 30 milyon dolara ulaşmasıyla birlikte tırmanışa geçti.

Devamını Oku

Ripple’a Avrupa ve Asya’dan 5 yeni müşteri

Ripple, RippleNet`in tüm avantajlarının sağlayıcısı xVia için Avrupa ve Asya`dan 5 yeni müşteriyle ortaklığa imza attı.

Devamını Oku

Pornhub’ın ardından Verge`nin yeni hedefi Spotify

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük porno sitesi Pornhub ile bir ortaklık anlaşmasına imza atan Verge (XVG), şimdi bir başka tarihi iş birliği üzerine kafa yoruyor.

Devamını Oku

Bithumb, ICO’sunun detaylarını bu hafta açıklayacak

Güney Kore`nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb, kendi dijital parası Bithumb Coin`i çıkarmak için düzenleyeceği ICO`nun detaylarını bu hafta açıklayacak.

Devamını Oku

EOS, değerine değer katıyor

EOS`u Ethereum blok zincirinden kendi zincirine taşıyacak geçiş 40 gün sonra tamamlanacak. Bu geçiş için geri sayım sürerken EOS`un fiyatı da artıyor.

Devamını Oku

IOTA 2 doları geçti

Etkileyici bir haftayı geride bırakmak üzere olan IOTA`da güçlü bir yükseliş eğilimi var.

Devamını Oku

Litecoin’i yerinden eden EOS, 1 milyar dolar fark attı

Litecoin ile 5 numaralı sıra için mücadele eden EOS piyasa değeriyle Litecoin’e 1 milyar dolar fark atmış durumda.

Devamını Oku

Stellar’ın değerini katlayabilecek 3 büyük ortaklık

Stellar (XLM), son birkaç yılda ciddi ortaklıklara imza attı. Bu ortaklıkların Stellar`ın 2018 yılında değerini yeni zirvelere taşımasında etkili olması öngörülüyor.

Devamını Oku

Bithumb, kendi dijital parasını çıkarıyor

Güney Kore`nin lider kripto para borsası Bithumb, dün kendi dijital parası Bithumb Coin`i çıkarmayı planladığını açıkladı.

Devamını Oku

Bitcoin yerinde sayıyor Ripple uçtu

Kripto para dünyasının üçüncü büyüğü Ripple son günlerde yaşadığı artışlarla yatırımcısını sevindiriyor. Birim toplamda yüzde 30 üzerinde büyüdü ve 0.86 dolar sınırına dayandı.

Devamını Oku

IOTA, 30 milyar dolarlık şirketle ortaklık kurdu

IOTA, 70 ülkede 170 binin üzerinde çalışanı bulunan 30 milyar dolarlık teknoloji şirketi DXC Technology ile ortaklık kurdu.

Devamını Oku

Dünyanın en büyük porno sitesi kripto para ile ödeme kabul edecek

Verge`nin haftalar öncesinden bugün açıklanacağını bildirdiği `büyük` ortağı sonunda belli oldu. Gizlilik odaklı kripto para, dünyanın en büyük porno sitesi Pornhub ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Devamını Oku

2018’de XRP’nin değerini yükseltebilecek 5 büyük Ripple ortaklığı

Ripple`ın rakiplerine göre işlem ücretleri ve hızları bakımından sağladığı avantajlar sayesinde 2018 yılında kurduğu 5 büyük ortaklık, XRP`nin değerinin yükselmesine yardımcı olabilir.

Devamını Oku

Ünlü Ripple milyarderi hayatını kaybetti

Ripple Labs için danışmanlık görevinde bulunan ve Forbes`un verilerine göre 1 milyar dolarlık XRP`ye sahip milyarder isim Matthew Mellon 54 yaşında hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Petro’ya `Satoshi Nakamoto` ödülü

Venezuela’nın devlet destekli kripto parası Petro, Rusya Kripto Para ve Blockchain Birliği tarafından “Satoshi Nakamoto” ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

Stellar hakkında 5 ilginç gerçek

Stellar, geçen yıl en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Sınır ötesi ödemelere odaklanan Stellar hakkında bilinmeyen birçok ilginç gerçek var.

Devamını Oku

Venezuela`dan Petro için Türkiye hamlesi

Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Wilmar Castro Soteldo ile Ekonomi Bakanı Simon Zerpa Delgado, ülkenin resmi kripto parası Petro`yu Türk iş dünyasına tanıtmak için Türkiye`ye geliyor.

Devamını Oku

Ripple yetkilisi: Ripple ve XRP iki farklı hayvan

Ripple`ın pazarlama stratejisi şefi Cory Johnson, Ripple ve XRP ile ilgili Ripple ve XRP`nin aynı olduğu efsanesinin doğru olmadığını söyledi.

Devamını Oku

IOTA’nın kurucu ortağından heyecanlandıran açıklama

IOTA`nın kurucu ortaklarından David Sonstebo, 10 büyük şirketin dünyanın en büyük ticaret fuarlarından biri olan Hannover Messe`de IOTA ile ilgili kullanım örnekleri sunacağını açıkladı.

Devamını Oku

Binance, 2 milyondan fazla BNB yaktığını açıkladı

Binance, yılın her çeyreğinin 15`inde yaptığı gibi yılın ikinci çeyreğinin 15`inde de, yani bugün Binance Coin (BNB) yaktı.

Devamını Oku

Petro, tüm devlet kurumlarında yasal ödeme aracı olacak

Petro, hükümetin resmi gazetesinde yayınlanan bir bildiriye göre 120 gün içinde devlet kurumlarındaki işlemler için yasal ödeme aracı haline getirilecek.

Devamını Oku

Ripple’dan XRP ile 25 milyon dolarlık yatırım

Ripple, kripto sektörü için en eski yatırım fonu olan Blockchain Capital`e kendi dijital parası XRP ile 25 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.

Devamını Oku

Yüzde 30’un üzerinde değer kazanan EOS, Litecoin’in tahtını sallıyor

EOS, bugün yüzde 30`un üzerinde yükselerek 6 milyar 400 milyon dolar piyasa değeri bulunan Litecoin`in tahtını sallamaya başladı.

Devamını Oku

Ripple’ın teknolojisini kullanan ilk mobil uygulama

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Santander UK, Ripple`ın dağıtık defter teknolojisini kullanan OnePay FX adlı uluslararası para transferi uygulamasını başlattı.

Devamını Oku

Ledger’ın resmi Monero desteği çok yakında

Monero`nun lider geliştirici ekibinden Ricardo Spagni, Monero için resmi Ledger desteğinin çok yakında olduğunu duyurdu.

Devamını Oku

Venezuela Petro`nun kullanım alanlarını genişletiyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro devlete ait şirketlerin artık Petro üzerinden ihracat yapabileceğini açıkladı. Hatta yerel medya organı Cuatro F’nin haberine göre Venezuela’da artık Petro ile gayrimenkul dahi alınabiliyor.

Devamını Oku

Monero mecburi çatallaşmaya gitti, 4 yeni Monero ortaya çıktı

Monero geliştiricilerinin getirdiği yeni güncelleme, toplulukta ayrılık yarattı. Mecburi çatallaşmayla birlikte 4 yeni Monero projesi ortaya çıktı.

Devamını Oku

Ripple yatırımcıları müjde! XRP o borsada listelenebilir!

Ripple`ın, XRP`nin dünyanın en büyük kripto para ticaret platformlarından Coinbase`de listelenmesi için rüşvet niteliğinde teklif verdiği öne sürülüyor.

Devamını Oku

Telegram`dan ICO rekoru

Dünyaca ünlü mesajlaşma platformu Telegram şu sıralar gerçekleştirdiği ICO etkinliğinin ikinci etabı kapsamındaki özel satışta 850 milyon dolar değerinde fon topladığını resmi belgeleriyle birlikte kamuoyuna duyurdu. Buna göre Telegram ICO’su boyunca toplamda 1.7 milyar dolar fon toplanmış oldu.

Devamını Oku

Ripple’dan 29 milyon dolarlık bağış!

DonorsChoose bağış fonu platformunda 35 binin üzerinde bağış isteği formu dolduran öğretmenlerin yardımına Ripple yetişti. Ripple ABD’deki devlet okullarına 29 milyon dolar değerinde XRP bağışı yaptı.

Devamını Oku

Ripple, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

Dağıtık defter startup`ı Ripple, Linux Vakfı tarafından desteklenen Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı.

Devamını Oku

Bitfinex`den Petro`ya darbe

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Hong Kong merkezli Bitfinex 27 Mart’ta yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Şubat ayında Venezuela Hükümeti tarafından piyasaya sürülen Petro’yu desteklemeyeceklerini açıkladı.

Devamını Oku

Litecoin’de LitePay efsanesi sona erdi

Litecoin Vakfı tarafından yapılan bir duyuru ile LitePay`in CEO`su Kenneth Asara`nın tüm işlemleri durdurduğu ve şirketi satmayı planladığı bildirildi.

Devamını Oku

Venezuela’nın dijital parası Petro artık TL ile alınabilecek

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Petro`nun artık Ruble, Türk Lirası ve Yuan gibi para birimleriyle de alınabileceğini duyurdu.

Devamını Oku

Enjin Coin’den dev ortaklık duyurusu

Enjin Coin adında bir kripto paraya sahip, oyunlar için bir sanal eşya platformu olan Enjin, Unity ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Devamını Oku

Ünlü futbolcu Michael Owen, kendi kripto parasını çıkarıyor

Manchester United ve Real Madrid`in eski yıldızı İngiliz futbolcu Michael Owen, kendi adını taşıyacak bir kripto para çıkarıyor.

Devamını Oku

Rusya’dan Petro’ya gizli destek iddiası

Venezuela tarafından çıkarılan ve petrole dayanan devlet destekli kripto para birimi Petro hakkında ilgi çekici bir iddia ileri sürüldü. Time dergisinin iddiasına göre Petro, Rusya ve Venezuela devletinin ortak çabalarıyla meydana getirildi.

Devamını Oku

Venezuela`nın kripto parasını yasakladı

Venezuela`daki yolsuzluk faaliyetleri ve yönetim zafiyeti gerekçesiyle 4 üst düzey kamu yetkilisini yaptırım listesine ekleyen ABD, kripto para birimi Petro`yu da yasakladı.

Devamını Oku

3 milyon KODAKCoin almaya hazırlanıyor

Kodak`ın kripto para lisanslama anlaşması hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Devamını Oku

NeXpara piyasadan çekildi!

Türkiye`nin kripto parası olma hedefiyle halka arz edilen ve büyük talep gören NeXpara, piyasadan çekildiğini ve topladığı 3 milyon liraya yakın yatırımı bugün itibarıyla iade etmeye başladığını açıkladı.

Devamını Oku

Dolandırıcılar sahte kripto para arzıyla 2 milyon dolar çaldı

Kripto para dolandırıcıları, Giza isimli sahte kripto para arzından topladıkları 2 milyon dolarla birlikte kayıplara karıştı.

Devamını Oku

Petro ön satıştan 5 milyar dolar yatırım topladı iddiası!

Venezuela`nın yerel haber kanalı TeleSur’a göre Petro ön satıştan 5 milyar dolardan fazla yatırım topladı.

Devamını Oku

Monero Hard Fork’u altı hafta ertelendi

Monero’nun MoneroV ayrımı altı hafta daha beklemek zorunda.

Devamını Oku

KODAKCoin SEC tarafından kısıtlanabilir

KODAKCoin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından menkul kıymet olarak kabul edilirse “önemli” ticari kısıtlamalara maruz kalabilir.

Devamını Oku

Ripple bankaların ilgisini çekmeye devam ediyor

Güney Kore merkezli banka Woori Bank uluslararası havale işlemlerinde Ripple ile çalışacaklarını duyurdu. Piyasanın önde gelen kripto paralarından birisi olarak bilinen Ripple kullanıcılarına kolaylıklar sağlayan ve kripto paralara dayanan hızlı bir ödeme altyapısıyla dikkatleri çekiyor.

Devamını Oku

Monero en büyükler listesine katıldı

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimli ilk 10 sanal para birimindeki dalgalanmalar sürerken, Monero yüzde 15.26 artarak sekizinci sıraya yükseldi.

Devamını Oku

BTCTurk`ten Ripple hamlesi!

BTCTurk Ripple’ı borsasına ekledi.

Devamını Oku

Venezuela`dan bir haftada ikinci kripto para birimi

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, bir hafta içinde Petro Gold isimli yeni bir kripto para biriminin tanıtılacağını açıkladı.

Devamını Oku

`Türkiye kripto para Petro`yu destekleyebilir`

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, ``Venezuela`nın Petro`sunun gelişmekte olan ülkeler için çok önemli olacağını düşünüyorum, Türkiye bunu destekleyebilir`` dedi.

Devamını Oku

Venezuela`nın Petro`suna ilk gününde 735 milyon dolar yatırım yapıldı

Dijital para birimi Petro, 60 dolarlık referans fiyatıyla satılmaya başlandı.Devlet Başkanı Maduro, ön satışların ilk gününde 735 milyon dolar yatırım olduğunu açıkladı.

Devamını Oku

Bir büyük banka daha Ripple’ın teknolojisini kullanmaya başlayacak

Güney Kore`nin en büyük birkaç bankasından biri olan Woori Bank, 2018`in ilk yarısında Ripple`ın teknolojisini kullanmaya başlayacak.

Devamını Oku

Venezuela El Petro`nun satışına başladı

Venezuela kendi kriptoparası El Petro`nun satışına başladı.

Devamını Oku

Venezuela`nın `Petro`su Türkiye`den de yatırımcı çekecek

Venezuela`nın ``Petro`` adlı kripto parası Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa`dan yatırım çekecek.

Devamını Oku

Suudi Arabistan Merkez Bankası ve Ripple sözleşme imzaladı

Suudi Arabistan Merkez Bankası, ödemelerin daha hızlı, daha şeffaf ve ucuz olması için Ripple ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Devamını Oku

Litecoin, ödeme işlemcisi LitePay için kesin tarihi açıkladı

LitePay`in Twitter hesabından yapılan açıklamada uygulamanın kesin çıkış tarihi bildirildi. Buna göre LitePay, 26 Şubat`tan itibaren kullanımda olacak.

Devamını Oku

Litecoin `karanlık ağ`da en yaygın ikinci para birimi oldu

Litecoin, ağırlıklı olarak yasadışı ticaretin yapıldığı `karanlık ağ`da (Dark Web) kullanılan en yaygın ikinci para birimi oldu.

Devamını Oku

Western Union para transferi için Ripple`ı test ediyor

Uluslararası para transferini kolaylaştırmak isteyen finansal hizmetler şirketi Western Union, bir süredir Ripple teknolojisini test ettiğini açıkladı.

Devamını Oku

Ripple CEO`su çoğu kripto paraya karşı uyardı

2017`nin en hızlı yükselen kripto para birimlerinden Ripple`ın CEO`su Brad Garlinghouse, çok sayıda kripto paranın değerinin eninde sonunda sıfırlanacağını söyledi.

Devamını Oku

Ripple 1 doların üzerinde seyrediyor

Sanal paralardan Ripple, 1 doların üzerinde seyrediyor.

Devamını Oku

Ripple, Çinli ödeme hizmetleri sağlayıcısı ile ortaklık kurdu

Ripple`ın resmi blogunda yer alan duyuruya göre, Çinli ödeme hizmetleri sağlayıcısı LianLian, RippleNet ile ortaklık kurdu.

Devamını Oku

Venezuela`dan OPEC üyelerine `Petrocoin` çağrısı

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü üye devletlerine, petrol destekli kripto para ticareti için ortak bir platform oluşturma çağrısında bulundu.

Devamını Oku

Piyasadaki sanal para birimi sayısı 1,500`e ulaştı

Kripto para birimleri ile ilgili son günlerde farklı ülkelerden gelen düzenleme ve kısıtlama haberlerine bağlı olarak, piyasalardaki dalgalanmalar sürerken, piyasadaki sanal para birimleri sayısı 1,500 oldu.

Devamını Oku

E-ticaret devi de artık sanal para ile ödemeleri kabul edecek

Kripto paraların oldukça rağbet gördüğü Güney Kore`de ülkenin en büyük e-ticaret sitesi de artık kripto para ile yapılacak ödemeleri kabul edecek.

Devamını Oku

Arsenal, CashBet ile kripto para anlaşması yaptı

Ünlü İngiliz futbol kulübü Arsenal, CashBet ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla, CashBet Coin kripto para birimini tanıtacak.

Devamını Oku